Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Wiadomości powiązane z: libet

 • 17 października 2018

  9 znanych spółek giełdowych z biznesem na przeglądzie

  Przegląd opcji strategicznych to dla jednych szansa na awans do wyższej ligi, a dla drugich ostatnia deska ratunku. StockWatch.pl sprawdził, o co walczą znane spółki z GPW i co skłoniło je do weryfikacji długoterminowych strategii.

 • 27 lipca 2018

  Libet rozpoczyna przegląd opcji strategicznych

  Libet w ramach przeglądu opcji strategicznych zbada możliwość dokonania strategicznych zmian struktury bilansu lub struktury własnościowej.

 • 25 stycznia 2018

  Libet rozpoczął buy-back, na który przeznaczy łącznie 10 mln zł

  Libet rozpoczął skup do 10 mln akcji własnych, stanowiących do 20 proc. kapitału zakładowego, na który może przeznaczyć w sumie do 10 mln zł. W procesie buy-backu pośredniczył będzie Dom Maklerski Trigon. Realizacja transakcji rozpocznie się 1 lutego.

 • 01 października 2015

  Libet inwestuje w niemieckiego producenta płyt betonowych

  Transakcja przejęcia 50 proc. udziałów w firmie Gerwing Sachsen ma być dopięta jeszcze w tym roku. Zarząd Libetu zapewnia, że nie będzie towarzyszyła temu emisja akcji ani obligacji. Spółka zamierza sfinansować akwizycję ze środków własnych.

 • 23 lutego 2015

  Co dalej z kursami akcji Libetu i Sanoka – analiza techniczna

  Indeks szerokiego rynku próbuje ostrożnie odbijać. Ekspert z DM BOŚ na nieco sennym rynku znalazł dwie spółki w ciekawym układzie technicznym.

 • 27 października 2014

  Libet sfinalizował przejęcie zakładu produkcyjnego w Toruniu

  Akwizycja toruńskiego zakładu może dostarczyć grupie produkującej kostkę brukową dodatkowo 20 mln zł przychodów rocznie. Teraz przed Libetem prezentacja wyników za III kwartał. Analitycy DM BDM spodziewają się wyhamowania dynamiki zysków z I półrocza.

 • 01 października 2014

  10 spokojnych cyklicznych spółek na zawirowania IV kwartału

  Klimat na warszawskiej giełdzie w końcówce roku będzie kształtować sytuacja na Wall Street oraz decyzje RPP, ale zdaniem rynkowych ekspertów nawet negatywny obrót spraw makro nie przekreśla szans na rajd św. Mikołaja. Na rynku jest pod dostatkiem ciekawych spółek.

 • 19 września 2014

  Libet negocjuje lukratywne przejęcie

  Przychody ze sprzedaży producenta kostki brukowej mogą skoczyć o 8-10 proc. dzięki zakupowi od spółki Ceg-Tor zakładu produkcyjnego w Toruniu. Transakcja ma wymazać białą plamę na mapie dostępności produktów spółki, jaką jest rejon kujawsko-pomorskiego.

 • 05 września 2014

  Libet spodziewa się niższej dynamiki wyników w II półroczu

  Pierwszy kwartał był dla producenta kostki brukowej okresem bardzo silnego wzrostu przychodów i zysków. Zarząd Libetu zapowiedział, że w drugim półroczu też ma być wzrost, ale już nie tak dynamiczny.

 • 20 sierpnia 2014

  UOKiK dał zielone światło na wykup menedżerski w Libecie

  Prezes, członek zarządu oraz przedstawiciel rady nadzorczej spółki dostali zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na dokończenie transakcji wykupu menedżerskiego. W rezultacie ich udział w akcjonariacie Libetu sięgnie nieco ponad 30 proc.

 • 12 czerwca 2014

  Maklerzy docenili akcje Libetu rekomendacją z 20-proc. premią

  DM BDM uważa, że giełdowy producent kostki brukowej ma za sobą koniunkturalny dołek i liczy na systematyczną poprawę wyników. Jednak krótkoterminowym czynnikiem ryzyka jest ewentualna podaż akcji generowana przez Innova Capital.

 • 23 maja 2014

  Długoterminowe plany rozwoju tematem czatu z prezesem Libetu

  Piątkowe spotkanie on-line z Thomasem Lehmannem zdominował temat wyników oraz planów rozwoju producenta kostki brukowej. Uczestnicy z pierwszej ręki poznali odpowiedzi m.in. na pytania o kwestię finansowania nowych inwestycji, potencjalne cele akwizycji oraz roszad w akcjonariacie.

 • 21 maja 2014

  W akcjonariacie Libetu ujawnił się fundusz emerytalny

  W ostatnich dniach producent kostki brukowej ma powody do zadowolenia. Najpierw zaprezentował lepsze r/r wyniki za I kwartał, a w tym tygodniu w składzie akcjonariatu pojawił się fundusz ING PTE.

 • 16 maja 2014

  Libet zaliczył udany start na drodze do realizacji ambitnych celów

  W I kwartale giełdowy producent kostki brukowej odnotował skokowy wzrost przychodów oraz zredukował stratę netto. Mocną stroną raportu okazał się dodatni cash flow operacyjny oraz zysk EBITDA.

 • 24 kwietnia 2014

  Menedżerowie Libetu mają chrapkę na duży pakiet akcji

  Fundusz należący do Innova Capital odsprzeda w ramach wykupu menedżerskiego ponad 30 proc. akcji Libetu. Pakiet obejmie prezes, członek zarządu oraz rady nadzorczej spółki. Finalizacja transakcji ma nastąpić w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

 • 10 marca 2014

  10 mocnych spółek w marcowej talii maklerów z DM Raiffeisen Banku

  Analitycy Raiffeisena stawiają na spółki, które jeszcze w tym miesiącu mogą sprawić pozytywną niespodziankę wynikami za IV kwartał. W budowie modelowego portfela wyróżniają też firmy, które w kolejnych dwóch latach będą odcinać kupony z obecnych inwestycji i nie pożałują dywidendy.

 • 26 lutego 2014

  10 spółek kandydujących w wyborach do marcowej hossy

  Z sondy przeprowadzonej przez StockWatch.pl wynika, że giełdowi maklerzy obstawiają kontynuację dobrej passy na warszawskim parkiecie. W gronie faworytów są spółki z perspektywą poprawy wyników i z niskim zadłużeniem. Najwięcej okazji czeka w segmencie małych i średnich firm.

 • 26 listopada 2013

  Kurs akcji Libetu wyrównał do niskiej ceny transakcji pakietowych

  W poniedziałkowych pakietówkach właściciela zmieniło blisko 12 proc. akcji producenta kostki brukowej. Walory sprzedano po 3 zł za sztukę, co wpłynęło na korektę kursu akcji. Na początku wtorkowej sesji notowania Libetu otarły się o cenę transakcyjną.

 • 13 września 2013

  Co dalej z kursami Boryszewa i Libetu – analiza techniczna

  Ekspert z DM BOŚ zaleca uważną obserwację dwóch spółek przemysłowych. W jego ocenie Boryszew i Libet wyglądają bardzo interesująco pod względem techniki. Sprawdziliśmy newralgiczne poziomy dla kursów obu spółek.

 • 06 września 2013

  Libet chce nadal zwiększać zyski

  Producent kostki brukowej chce w tym roku wypracować większy zysk niż przed rokiem. Pomóc w tym mają dalsze oszczędności i rosnąca sprzedaż produktów wysokomarżowych oraz ekspansja eksportowa.

 • 12 lipca 2013

  Sześć giełdowych spółek, które ruszają na zagraniczne rynki

  W strategiach giełdowych firm znów zapanowała moda na ekspansję terytorialną. To obietnica szybkiego wzrostu, ale nie bez ryzyka - historia pokazuje, że wpadki kosztują słono. Sprawdziliśmy szanse naszych spółek na zaistnienie poza granicami Polski.

 • 11 lipca 2013

  W II kwartale Libet nadrabiał zaległości z początku roku

  Producent kostki szybko chce zrehabilitować się po słabym I kwartale. Produkcja w jego zakładach idzie pełną parą, co w ostatnich miesiącach przełożyło się na 20-proc. wzrost sprzedaży.

 • 16 maja 2013

  Libet z nowymi produktami zamierza nadrobić chudy kwartał

  Potwierdziły się obawy, że tegoroczna długa zima da się we znaki kooperantom branży budowlanej. W I kwartale producent kostki brukowej zmniejszył jednostkową stratę netto do 5,2 mln zł. Libet z szerszą oferta produktową zamierza nadrobić dystans w kolejnych kwartałach.

 • 11 kwietnia 2013

  Ogromny sukces czatu ze spółką Libet, ponad 250 uczestników

  Czwartkowy czat inwestorski w StockWatch.pl pokazał, że zainteresowanie spółkami z sektora budowlanego jest duże. Tym razem w krzyżowy ogień pytań wzięto Thomasa Lehmanna, prezesa spółki Libet. Inwestorów nurtowało, czy spółce uda się powtórzyć dobre wyniki w tym roku.

 • 22 marca 2013

  Libet uratował wynik roczny restrukturyzacją kosztów

  Producent kostki brukowej mimo marazmu w branży budowlanej zdołał zamknąć 2012 rok na plusie. Spółka postawiła na efektywniejsze zarządzanie płynnością i optymalizację kosztów. W piątek kurs zmaga się z niewielką przeceną.

 • 23 maja 2012

  Budujemy defensywny portfel na przeczekanie bessy

  Kto uważa, że akcje są tanie i chce teraz wracać na rynek, nie powinien szukać dołka. Zawsze zdąży dołączyć do wzrostów gdy się pojawią, zaś przez ten czas należy chronić kapitał i wykorzystać defensywne rozwiązania dające nieduży zysk w każdych czasach. StockWatch.pl zapytał ekspertów jak teraz powinien wyglądać portfel inwestora akcyjnego, który szukając długoterminowego zysku nie chce eksponować się na nadmierne ryzyko.

 • 11 maja 2012

  Cztery nowe spółki w portfelu DM AmerBrokers

  Rynkowa zapaść zmusiła biuro maklerskie do poczynienia roszad. Z portfela usunięto CD Projekt RED, Graal, PEP i Robyg, a na ich miejsce wybrano cztery nowe spółki. Sprawdź na kogo stawiają w trudnych czasach eksperci z AmerBrokers.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku