Wysoka rekomendacja tamuje przecenę na kursie akcji Harpera

Omawiane walory:

Analitycy DM BPS liczą w przyszłym roku na skokowy wzrost zysków producenta wyrobów kosmetyczno-higienicznych. Jednocześnie widzą blisko 60-proc. potencjał w akcjach, licząc od czwartkowej ceny odniesienia.

Harper Hygienics to jeden z czwartkowych liderów wzrostów. Mocne odbicie notowań spółki ma związek z wysoką rekomendacją wydaną przez DM BPS. Biuro wydało zalecenie kupuj z ceną docelową na poziomie 5,20 zł. Raport wydano przy cenie 3,94 zł.

Autorzy raportu zwracają uwagę, że spółka po 2 latach realizacji intensywnego programu inwestycyjnego, uruchomi swój kluczowy projekt – innowacyjną linię do produkcji włókniny. Wartość przedsięwzięcia, włącznie z nowym zakładem produkcyjnym oraz dodatkowymi inwestycjami wyniosła ok. 85 mln zł.

– Uważamy, że realizacja projektu pozwoli na znaczące obniżenie kosztów wytworzenia, co przy zwiększonym potencjale w segmencie chusteczek przełoży się na wzrost generowanych zysków. Jednocześnie silny brand wspierany przez ożywienie gospodarcze umożliwi wzrost sprzedaży w pozostałych segmentach, a stabilne ceny surowców będą wspierały dotychczas uzyskiwane marże. Spółka upora się ze spadkiem sprzedaży w kategorii marek własnych, a zmniejszone uzależnienie od kluczowego odbiorcy zmniejszy ryzyko kolejnej dywersyfikacji. Strategie rozwoju oceniamy jako właściwą, a zrealizowania inwestycja przełoży się na wzrost generowanych przepływów pieniężnych. Przewidujemy, że ze względu na realizacje nowych kontraktów oraz silny wzrost marżowości w segmencie chusteczek spółka ma duży potencjał wzrostowy. – czytamy w raporcie DM BPS.

>> Wskaźnik C/WK spółki to 2,73 przy średniej dla sektora 1,75 >> Zobacz jak zmieniły się pozostałe wskaźniki Harpera po wynikach za I kwartał

Broker prognozuje, że w tym roku przychody spółki wyniosą 236 mln zł, zysk EBIT 16,1 mln zł, a netto 9,8 mln zł. W takim scenariuszu wyniki zbliżone byłyby do tych z zeszłego roku. Jednak już w przyszłym roku projekcja analityków zakłada wzrost rezultatów odpowiednio do 280,9 mln zł, 36,6 mln zł oraz 30,1 mln zł.

Działalność spółki obejmuje produkcję wyrobów kosmetyczno-higienicznych, w tym produktów do oczyszczania skóry, demakijażu twarzy oraz higieny intymnej. Dominująca rolę w strukturze sprzedaży odgrywają marki własne, które wytwarzane są na zlecenie sieci handlowych (min. Biedronka, Tesco). Głównym akcjonariuszem spółki jest fundusz Enterprise Investors.

W czwartek akcje spółki zyskują nawet kilkanaście procent, choć przy niezbyt dużych obrotach. Wcześniej zaliczyły mocną przecenę tracąc w dwa miesiące ponad 25 proc. Roczna stopa na akcjach Harpera to plus 10 proc.

wykres_Harper

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o harper)

 • Zmiany w indeksach. Asbis i Mabion awansują do mWIG40 Zgodnie z wcześniejszymi przypuszczeniami, w czerwcu nastąpią zmiany w składzie indeksów małych i średnich spółek. WIG20 pozostaje bez zmian, co oznacza, że wyceniane na 25 mld zł Pepco Group mimo wysokiej kapitalizacji musi poczekać.
 • Prezes NBP popsuł Sylwestra bankierom, w grze PKO BP i Biomed-Lublin

  Ostatnia sesja w 2020 roku rozpoczęła się od realizacji zysków na dużych i średnich spółkach i nowych 3,5-letnich rekordów indeksu sWIG80. W centrum uwagi znalazły się banki, a także kontynuujący wczorajszy rajd Polimex oraz odbijający Biomed-Lublin.

 • Przedświąteczne wzrosty na GPW, w centrum uwagi CD Projekt i Asbis

  To ostania sesja na GPW przed świętami. Kolejna dopiero w poniedziałek 28 grudnia. Powściągnięcie emocji i niewielkie zmiany indeksów wydają się więc czymś naturalnym w tej sytuacji. Z drugiej strony są też pewne ryzyka czyhające na inwestorów, więc realizacja porannych zysków w drugiej połowie dnia nie byłaby niczym dziwnym.

 • Inwestorzy zaczynają wyceniać drugą falę pandemii, w grze CCC i KGHM Rekordowy przyrost liczby zakażeń i zgonów wywołanych koronawirusem psują nastroje na GPW, mocno ściągając w dół notowania CCC. Jednocześnie zyskują na wartości spółki covidowe.
 • GPW wyprzedziła Wall Street, w grze PZU i Selvita

  Wczorajsze wzrosty w Warszawie wyprzedziły odbicie na Wall Street. Zanim więc napłynął nowe impulsy, inwestorzy postanowili zrealizować krótkoterminowe zyski i skupili się na spółkach publikujących raporty finansowe.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR