7 kolorowych spółek, które stroją się do karnawałowego rajdu

Omawiane walory: , , , , , ,

Ekspert z SGH specjalnie dla StockWatch.pl wyselekcjonował silnych technicznie faworytów na pierwsze tygodnie nowego roku. W tym gronie znalazły się spółki, których akcje mają już na swoim koncie pokaźne stopy zwrotu i obecnie szykują się do ważnych rozstrzygnięć.

Po słabym grudniu na rynku pojawiły się nadzieje na odreagowanie w styczniu. Statystyka ostatnich lat pokazuje, że różnie było z koniunkturą na giełdzie w miesiącu inaugurującym rok. Na przestrzeni ostatnich pięciu lat indeks szerokiego rynku dwa razy zyskał na wartości, a trzy był pod kreską.

Pozytywnym sygnałem są czwartkowe notowania – na pierwszej sesji w 2014 roku zyskują wszystkie główne indeksy. W tym kontekście od razu na myśl przychodzi giełdowe powiedzenie: jaka pierwsza sesja nowego roku, taki cały rok.

Swoich faworytów na styczeń ma Krzysztof Borowski. W ocenie eksperta od analizy technicznej, w styczniu wysoką formę powinno utrzymać Forte. W zeszłym rok akcje producenta mebli zyskały ponad 200 proc. Podłożem tych wzrostów była poprawa fundamentów. W III kwartale Forte kontynuowało trend silnej poprawy wyników. Do tego wzrosły przepływy pieniężne z działalności operacyjnej i zmalało zadłużenie netto. Zarząd spółki wierzy, że w kolejnych latach spółka będzie rosła w dwucyfrowym tempie. >> Techniczną stronę waloru znajdziesz też w ATTrader.pl

– Cena akcji kontynuuje trend wzrostowy – cena zbliżyła się do górnej wstęgi Bollingera. Doszło do przebicia oporu na 37,80 zł – wskazanie kupna. Kolejne poziomy zatrzymania to: 41,50 i 50 zł (Fibonacci). Wsparciem są poprzednie dna: 34; 32,42 i 27,50 zł. Na wskaźnikach AT dominują wskazania kupna – a trend wzrostowy potwierdza układ średniej ruchomej 13-sesyjnej oraz wskaźnik Akumulacja/Dystrybucja. – ocenia Krzysztof Borowski, ekspert Instytutu Bankowości i Ubezpieczeń Gospodarczych SGH.

Kliknij aby powiększyć

>> W serwisie znajdziesz analizę aktualnej sytuacji fundamentalnej Forte po wynikach za ostatni kwartał. >> Zobacz analizę najnowszego raportu przygotowaną przez analityka portalu StockWatch.pl

Szansę na powrót do wzrostów ma Quercus, który w ostatnich tygodniach zmagał się z lekką korektą. Fundusz spodziewa się dobrych wyników za IV kwartał. Prezes spółki przyznał, że w ostatnich trzech miesiącach zeszłego roku liczy na kilkanaście milionów złotych zysku netto. Po pierwszych trzech kwartałach 2013 roku jego przychody urosły o ponad 80 proc. do 57,3 mln zł, a zysk netto o 77 proc. do 15,4 mln zł. Fundusz myśli też o kupnie BPH TFI. >> Odwiedź stronę analityczną spółki w serwisie.


Dalszy ciąg artykułu zawiera analizę techniczną walorów Quercus, Stalexport, Stalprofil, Votum, Wojas oraz Warimpex wraz z prognozą kierunku i zasięgu ruchu i dostępny jest w abonamencie.

Kliknij tutaj aby zamówić abonament i uzyskać pełny dostęp do serwisu.

Niezdecydowany? Sprawdź listę funkcji i narzędzi, jakie zyskujesz dzięki abonamentowi.

Jeżeli posiadasz abonament, a nie widzisz tekstu, zaloguj się do serwisu.


StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT FORTE, quercus, STALEXP, Stalprofi, Votum, warimpex, wojas, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR