Analiza techniczna 4 zawodników biało-czerwonej reprezentacji

Omawiane walory: , , ,

Pierwszą połowę roku akcjonariusze spółek kontrolowanych przez Skarb Państwa zaliczą do udanych. Większość z nich już może pochwalić się dwucyfrową stopą zwrotu. Ekspert StockWatch.pl sprawdził, ile jeszcze potrwa dobra passa notowań PGNiG, PKO BP, PKP Cargo i PZU.

Pierwsze skrzypce w tegorocznej hossie grają spółki z sektora paliwowego, czego efektem są rekordowo wysokie wyceny akcji Orlenu i Lotosu. Kroku giełdowym rafineriom próbuje dotrzymać PGNiG, którego kurs powoli zbliża się do swoich historycznych szczytów. W sumie od początku roku akcje gazowego giganta podrożały o ponad 20 proc., a do rekordów sprzed dwóch lat brakuje już tylko kilkunastu groszy.

O spółce głośno w ostatnim czasie za sprawą rozpoczęcia współpracy handlowej z Cheniere Energy. Notowana na nowojorskiej giełdzie spółka dostarczy do Polski pierwszy statek z gazem skroplonym LNG. Ładunek wypłynie z terminala skraplającego Sabine Pass w Luizjanie i w pierwszej połowie czerwca br. dotrze do Terminalu LNG w Świnoujściu. Wcześniej notowania spółki będą kształtowane m.in. przez wyniki za I kwartał 2017 roku (raport pojawi się 25 maja) oraz sygnały na temat tegorocznej dywidendy.


Dalszy ciąg artykułu zawiera analizę techniczną walorów PGNiG, PKO BP, PKP Cargo i PZU wraz z prognozą kierunku i zasięgu ruchu i dostępny jest w abonamencie.

Kliknij tutaj aby zamówić abonament i uzyskać pełny dostęp do serwisu.

Niezdecydowany? Sprawdź listę funkcji i narzędzi, jakie zyskujesz dzięki abonamentowi.

Jeżeli posiadasz abonament, a nie widzisz tekstu, zaloguj się do serwisu.


StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT PGNiG, pkobp, PKPCARGO, PZU, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • PGNiG chce przejąć Tauron Ciepło do końca roku

  Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo planuje sfinalizować transakcję przejęcia aktywów ciepłowniczych Tauron Ciepło do końca 2020 roku, poinformował prezes Jerzy Kwieciński.

 • Ministerstwo Klimatu i spółki energetyczne mają list ws. gospodarki wodorowej

  Ministerstwo Klimatu podpisało z 17 spółkami i organizacjami z branży energetycznej i transportowej, m.in. Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem, PKN Orlen, Grupą Azoty, Grupą Lotos, Tauronem, JSW, Gaz-Systemem i PKP Energetyką "List intencyjny o ustanowieniu partnerstwa na rzecz budowy gospodarki wodorowej i zawarcia sektorowego porozumienia wodorowego".

 • PKO BP zawiesza do odwołania lokaty terminowe dla firm i przedsiębiorstw

  PKO Bank Polski zawiesi od 6 lipca 2020 r. do odwołania oferowanie lokat terminowych dla firm i przedsiębiorstw.

 • mWIG40 i sWIG80 na plusach, Gazprom funduje wzrosty PGNiG

  Mocne zakończenie kwartału na Wall Street i dobre dane z europejskiej gospodarki nie są dostateczną zachętą do mocnych zakupów akcji na GPW. Owszem więcej spółek drożeje niż tanieje, ale atmosfera na rynku jest typowo wakacyjna. Emocje wywołuje tylko PGNIG i kilka mniejszych spółek.

 • Gra o dowiezienie świetnych wyników, gorąco na CD Projekcie i LPP Początek piątkowej sesji upływa pod znakiem przeciągania liny na głównych indeksach. Jest jednak spora szansa, że nastroje w drugiej części dnia się poprawią, a warszawskie indeksy wyjdą na plus. Przed nami ostatnie dni udanego kwartału, co oznacza, że zarządzający funduszami będą robić wszystko, by dowieźć wyniki do końca miesiąca.

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR