Analiza techniczna 4 zawodników biało-czerwonej reprezentacji

Omawiane walory: , , ,

Pierwszą połowę roku akcjonariusze spółek kontrolowanych przez Skarb Państwa zaliczą do udanych. Większość z nich już może pochwalić się dwucyfrową stopą zwrotu. Ekspert StockWatch.pl sprawdził, ile jeszcze potrwa dobra passa notowań PGNiG, PKO BP, PKP Cargo i PZU.

Pierwsze skrzypce w tegorocznej hossie grają spółki z sektora paliwowego, czego efektem są rekordowo wysokie wyceny akcji Orlenu i Lotosu. Kroku giełdowym rafineriom próbuje dotrzymać PGNiG, którego kurs powoli zbliża się do swoich historycznych szczytów. W sumie od początku roku akcje gazowego giganta podrożały o ponad 20 proc., a do rekordów sprzed dwóch lat brakuje już tylko kilkunastu groszy.

O spółce głośno w ostatnim czasie za sprawą rozpoczęcia współpracy handlowej z Cheniere Energy. Notowana na nowojorskiej giełdzie spółka dostarczy do Polski pierwszy statek z gazem skroplonym LNG. Ładunek wypłynie z terminala skraplającego Sabine Pass w Luizjanie i w pierwszej połowie czerwca br. dotrze do Terminalu LNG w Świnoujściu. Wcześniej notowania spółki będą kształtowane m.in. przez wyniki za I kwartał 2017 roku (raport pojawi się 25 maja) oraz sygnały na temat tegorocznej dywidendy.


Dalszy ciąg artykułu zawiera analizę techniczną walorów PGNiG, PKO BP, PKP Cargo i PZU wraz z prognozą kierunku i zasięgu ruchu i dostępny jest w abonamencie.

Kliknij tutaj aby zamówić abonament i uzyskać pełny dostęp do serwisu.

Niezdecydowany? Sprawdź listę funkcji i narzędzi, jakie zyskujesz dzięki abonamentowi.

Jeżeli posiadasz abonament, a nie widzisz tekstu, zaloguj się do serwisu.


StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT PGNiG, pkobp, PKPCARGO, PZU, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR