Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Analiza techniczna czterech misiów z sygnałami kupna na wykresie

Opublikowano: 2017-06-30 16:40:21

Omawiane walory: , , ,

Po udanym początku tygodnia, jego koniec okazał się nerwowy dla inwestorów. W ślad za sprzedażowymi decyzjami inwestorów na Wall Street także na GPW pojawiły się spadki. StockWatch.pl z pomocą eksperta z SGH sprawdził scenariusze techniczne dla notowań akcji czterech spółek, które wbrew rynkowi zakończyły tydzień na plusie - AilleronEcho InvestmentGTC Forte.

Mijający tydzień, niczym jazda na rollercoasterze, przyniósł inwestorom sporo emocji. W poniedziałek i wtorek warszawskie indeksy pięły się do góry, jednak od środy rozpoczęły jazdę w dół.

Sporo działo się na wykresie indeksu mWIG40. We wtorek, po ponad tygodniowym mocnym wzroście, indeks średnich spółek testował szczyty z marca i maja bieżącego roku, wyznaczające jednocześnie górne granice niemal 5-miesięcznego trendu bocznego. Niestety atak zakończył się niepowodzeniem.

Podobnie sytuacja wyglądała na wykresie indeksu szerokiego rynku, który od około półtora miesiąca pozostaje w konsolidacji. Do wtorku WIG maszerował na północ, aby w środę zmienić kierunek na południe. Zapoczątkowana w środę zmiana kierunku kursów obu indeksów zdecydowanie zwiększyła prawdopodobieństwo spadków w kierunku dolnych ograniczeń stabilizacji zarówno dla indeksu średnich spółek jak i szerokiego rynku.

Ailleron był jedną z gwiazd mijającego tygodnia na warszawskim parkiecie. W poniedziałek spółka poinformowała, iż podpisała z Citibankiem umowę na wdrożenie rozwiązania LiveBank w 16 krajach, co „skokowo” zwiększy sprzedaż produktów firmy na rynkach zagranicznych. Informacja rozpaliła wyobraźnię inwestorów i w ciągu ostatnich pięciu dni akcje spółki zyskały ponad 55 proc.


Dalszy ciąg artykułu zawiera analizę techniczną walorów Ailleron, Echo Investment, GTC i Forte wraz z prognozą kierunku i zasięgu ruchu i dostępny jest w abonamencie.

Kliknij tutaj aby zamówić abonament i uzyskać pełny dostęp do serwisu.

Niezdecydowany? Sprawdź listę funkcji i narzędzi, jakie zyskujesz dzięki abonamentowi.

Jeżeli posiadasz abonament, a nie widzisz tekstu, zaloguj się do serwisu.


StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

    - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
    - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
    - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
    - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o Ailleron, echo, FORTE, gtc)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku