Analiza techniczna czterech misiów z sygnałami kupna na wykresie

Omawiane walory: , , ,

Po udanym początku tygodnia, jego koniec okazał się nerwowy dla inwestorów. W ślad za sprzedażowymi decyzjami inwestorów na Wall Street także na GPW pojawiły się spadki. StockWatch.pl z pomocą eksperta z SGH sprawdził scenariusze techniczne dla notowań akcji czterech spółek, które wbrew rynkowi zakończyły tydzień na plusie - AilleronEcho InvestmentGTC Forte.

Mijający tydzień, niczym jazda na rollercoasterze, przyniósł inwestorom sporo emocji. W poniedziałek i wtorek warszawskie indeksy pięły się do góry, jednak od środy rozpoczęły jazdę w dół.

Sporo działo się na wykresie indeksu mWIG40. We wtorek, po ponad tygodniowym mocnym wzroście, indeks średnich spółek testował szczyty z marca i maja bieżącego roku, wyznaczające jednocześnie górne granice niemal 5-miesięcznego trendu bocznego. Niestety atak zakończył się niepowodzeniem.

Podobnie sytuacja wyglądała na wykresie indeksu szerokiego rynku, który od około półtora miesiąca pozostaje w konsolidacji. Do wtorku WIG maszerował na północ, aby w środę zmienić kierunek na południe. Zapoczątkowana w środę zmiana kierunku kursów obu indeksów zdecydowanie zwiększyła prawdopodobieństwo spadków w kierunku dolnych ograniczeń stabilizacji zarówno dla indeksu średnich spółek jak i szerokiego rynku.

Ailleron był jedną z gwiazd mijającego tygodnia na warszawskim parkiecie. W poniedziałek spółka poinformowała, iż podpisała z Citibankiem umowę na wdrożenie rozwiązania LiveBank w 16 krajach, co „skokowo” zwiększy sprzedaż produktów firmy na rynkach zagranicznych. Informacja rozpaliła wyobraźnię inwestorów i w ciągu ostatnich pięciu dni akcje spółki zyskały ponad 55 proc.


Dalszy ciąg artykułu zawiera analizę techniczną walorów Ailleron, Echo Investment, GTC i Forte wraz z prognozą kierunku i zasięgu ruchu i dostępny jest w abonamencie.

Kliknij tutaj aby zamówić abonament i uzyskać pełny dostęp do serwisu.

Niezdecydowany? Sprawdź listę funkcji i narzędzi, jakie zyskujesz dzięki abonamentowi.

Jeżeli posiadasz abonament, a nie widzisz tekstu, zaloguj się do serwisu.


StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Ailleron, echo, FORTE, gtc, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Prognozy wyników za III kwartał wg DM mBanku

  Rozpoczęty właśnie sezon wyników będzie pierwszym naprawdę trudnym testem dla spółek notowanych na GPW. DM mBanku w cyklicznym opracowaniu sprawdził, jak miniony kwartał wypadł w poszczególnych branżach oraz gdzie szukać spółek, które mogą sprawić niespodziankę.

 • Jest nowe porozumienie ws. brexitu, w grze Klabater i Echo Investment

  Nowe porozumienie ws. brexsitu nieco ożywiło handel na europejskich giełdach i w drugiej połowie dnia może przynieść większe wzrosty również w Warszawie. Pierwsza połowa sesji upłynęła pod znakiem drożejących banków i taniejących koncernów energetycznych. W centrum uwagi było też JSW, Ergis, ECHO Investment i Klabater.

 • Echo Investment będzie miało nowego większościowego akcjonariusza

  ECHO Partners B.V. zawarło wstępną umowę sprzedaży na rzecz węgierskiego dewelopera wszystkich udziałów w Lisala sp. z o.o., która jest właścicielem większościowego pakietu akcji ECHO Investment.

 • Miliard w dywidendach

  Jeszcze w tym roku do podziału między akcjonariuszy może trafić ponad 1,1 mld zł. StockWatch.pl znalazł garść spółek, które przez rynkową bessę przECHOdzą suchą stopą, a do tego płacą ponadprzeciętną dywidendę. 

 • Echo Investment miało 36 mln zł zysku netto, 52,7 mln zł zysku EBIT w II kw. 2019 r.

  ECHO Investment odnotowało 36,07 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w II kw. 2019 r. wobec 75,81 mln zł zysku rok wcześniej.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR