Analiza techniczna czterech misiów z sygnałami kupna na wykresie

Omawiane walory: , , ,

Po udanym początku tygodnia, jego koniec okazał się nerwowy dla inwestorów. W ślad za sprzedażowymi decyzjami inwestorów na Wall Street także na GPW pojawiły się spadki. StockWatch.pl z pomocą eksperta z SGH sprawdził scenariusze techniczne dla notowań akcji czterech spółek, które wbrew rynkowi zakończyły tydzień na plusie - AilleronEcho InvestmentGTC Forte.

Mijający tydzień, niczym jazda na rollercoasterze, przyniósł inwestorom sporo emocji. W poniedziałek i wtorek warszawskie indeksy pięły się do góry, jednak od środy rozpoczęły jazdę w dół.

Sporo działo się na wykresie indeksu mWIG40. We wtorek, po ponad tygodniowym mocnym wzroście, indeks średnich spółek testował szczyty z marca i maja bieżącego roku, wyznaczające jednocześnie górne granice niemal 5-miesięcznego trendu bocznego. Niestety atak zakończył się niepowodzeniem.

Podobnie sytuacja wyglądała na wykresie indeksu szerokiego rynku, który od około półtora miesiąca pozostaje w konsolidacji. Do wtorku WIG maszerował na północ, aby w środę zmienić kierunek na południe. Zapoczątkowana w środę zmiana kierunku kursów obu indeksów zdecydowanie zwiększyła prawdopodobieństwo spadków w kierunku dolnych ograniczeń stabilizacji zarówno dla indeksu średnich spółek jak i szerokiego rynku.

Ailleron był jedną z gwiazd mijającego tygodnia na warszawskim parkiecie. W poniedziałek spółka poinformowała, iż podpisała z Citibankiem umowę na wdrożenie rozwiązania LiveBank w 16 krajach, co „skokowo” zwiększy sprzedaż produktów firmy na rynkach zagranicznych. Informacja rozpaliła wyobraźnię inwestorów i w ciągu ostatnich pięciu dni akcje spółki zyskały ponad 55 proc.


Dalszy ciąg artykułu zawiera analizę techniczną walorów Ailleron, Echo Investment, GTC i Forte wraz z prognozą kierunku i zasięgu ruchu i dostępny jest w abonamencie.

Kliknij tutaj aby zamówić abonament i uzyskać pełny dostęp do serwisu.

Niezdecydowany? Sprawdź listę funkcji i narzędzi, jakie zyskujesz dzięki abonamentowi.

Jeżeli posiadasz abonament, a nie widzisz tekstu, zaloguj się do serwisu.


StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Ailleron, echo, FORTE, gtc, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Echo chce kontynuować politykę dywidendową w odniesieniu do 2020 r.

  ECHO Investment będzie kontynuowało politykę dywidendową w odniesieniu do 2020 r., wynika ze słów prezesa Nicklasa Lindberga.

 • Czarne konie sezonu wyników za III kwartał Na warszawskiej giełdzie ruszyła karuzela raportów za III kwartał, czyli okres, w którym gospodarka podnosiła się w wielkiego lockdownu. StockWatch.pl sprawdził, które branże oraz spółki najlepiej poradziły sobie w tym trudnym okresie i mogą sprawić niespodziankę w najnowszych sprawozdaniach.
 • 9 ciekawych spółek przemysłowych wg BM mBanku

  Sektor przemysłowy wciąż wraca do poziomów sprzed wybuchu epidemii COVID-19. Odbiciu sprzyjają m.in. środki w ramach tarcz antykryzysowych. BM mBanku w cyklicznym raporcie wskazało garść spółek, które lepiej niż reszta radzą sobie w trudnych warunkach.

 • Łabędzi śpiew na giełdach, w grze Echo i Biomed-Lublin

  Środowa sesja upływa pod znakiem kontynuacji wzrostowego odbicia na GPW, pomimo słabych danych makroekonomicznych jakie napłynęły z Europy. Czarne chmury zbierające się nad rynkami nie pozwalają jednak na większy optymizm.

 • Echo Investment z mocnym spadkiem zysków w II kwartale

  ECHO Investment odnotowało 10,46 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w II kw. 2020 r. wobec 36,07 mln zł zysku rok wcześniej.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR