Hawe i ZWG realizują ambitne plany – czat z Markiem Falentą

Omawiane walory: ,

Gościem spotkania z inwestorami w StockWatch.pl był znany inwestor giełdowy Marek Falenta, wiodący akcjonariusz spółek Hawe oraz ZWG. Inwestorzy wypytywali o perspektywy obu spółek, plany biznesowe i możliwości dalszych przejęć.

Marek Falenta to jeden z najbardziej znanych inwestorów giełdowych. W 2000 r. stworzył spółkę Electus, która zajmowała się finansowaniem szpitali samorządowych i publicznych. Następnie w 2006 r. sprzedał ją za 450 mln zł i cztery lata później założył fundusz Falenta Investments, który stawia na spółki innowacyjne. Obecnie jest wiodącym akcjonariuszem giełdowych spółek Hawe oraz ZWG.

Hawe to dostawca hurtowych usług telekomunikacyjnych (operator operatorów) realizujący wielkie projekty infrastrukturalne finansowane ze środków unijnych. Natomiast ZWG realizuje skokowy wzrost biznesu przez akwizycje w sektorze usług dla górnictwa. Poza tym Falenta zainwestował w firmę Lead Bullet, która realizuje projekt Krajowej Bazy Medycznej. W 2012 r. założył także firmę Umbrella Institute, która ma pozyskiwać nowe technologie i wdrażać je w biznesie.

Marek Falenta - akcjonariusz m.in. Hawe i ZWG

Spotkanie online na żywo z Markiem Falentą przyciągnęło 200 inwestorów. Pytania podczas środowego czatu koncentrowały się na świeżo ogłoszonym mariażu Hawe z Mediatelem. We wtorek Hawe ostatecznie przejęło spółkę, która niedawno stała na skraju upadłości. Udział telekomu w emisji Mediatela pozwolił na wycofanie z sądu wniosku. Hawe objął 21.669.363 akcji spółki serii L po 0,50 zł za szt. Uczestników czatu nurtowało, czy Hawe zamierza przeprowadzić emisję akcji w celu dokapitalizowania Mediatela. >> Szczegóły sprawdzisz tutaj: Hawe przejął upadającego Mediatela, kurs wystrzelił z radości.

– Jako największy akcjonariusz jestem i będę przeciwny przeprowadzaniu emisji w Hawe i takich planów nie ma. Natomiast nie wykluczałbym takiego ruchu w Mediatelu. – powiedział Marek Falenta w rozmowie na żywo z użytkownikami StockWatch.pl.

>> Sprawdź aktualny skład akcjonariatu Hawe. >> Wszystkie najważniejsze informacje na temat Hawe znajdziesz na stronie spółki w serwisie StockWatch.pl

Wiele pytań dotyczyło też popularnej ostatnio spółki ZWG. Jeden z inwestorów zapytał wprost Marka Falentę, czy zamierza sprzedawać akcje spółki w najbliższym czasie, w związku z wysokim kursem. Od pewnego czasu krążą też głosy o konsolidacji spółek z branży wydobywczej pod egidą ZWG. Uczestnicy czatu postanowili sprawdzić te pogłoski u źródła.

– Perspektywy dalszego rozwoju ZWG są tak ogromne, że zatrzymuję te akcje i dlatego do tego samego namawiam wszystkich znających się na giełdzie. Zdecydowałem się jedynie na sprzedaż małej części akcji do ING OFE. Ale nie jest to sprzedaż, ale inwestycja na rzecz wszystkich akcjonariuszy ZWG, bo jest to silny inwestor, który pomoże nam dodatkowo uwiarygodnić ten projekt. (…) ZWG tworzy aktywnie grupę, która będzie największym podmiotem na rynku usług dla firm wydobywczych. Kontynuując długoterminową strategię, wybieramy do naszej grupy najlepsze podmioty z branży. Dzięki temu poszerzymy zakres świadczonych usług i obszar działalności, co bezpośrednio wpłynie na zyski jej aktualnych i przyszłych akcjonariuszy. – wyjaśnił Marek Falenta.

>> Przebieg całego spotkania online z Markiem Falentą >> znajdziesz na specjalnej stronie czatu w serwisie StockWatch.pl

Inwestorzy mogli również skorzystać z wiedzy i doświadczenia Marka Falenty zadając pytania na temat przyszłej koniunktury na giełdzie. Uczestników ciekawiło, jak znany inwestor postrzega zamieszanie wokół OFE i na jakie branże warto postawić.

– Tak jak ostatnim razem, gdy wraz z zespołem przewidywaliśmy rozpoczęcie silnego trendu wzrostowego (i to się sprawdziło), tak i teraz przewidujemy dobre perspektywy, szczególnie dla najlepszych spółek z sektora telekomunikacyjnego i przemysłowego. Tak jak jeden z inwestorów zauważył, czynnikiem zagrożenia może być sprawa OFE, ale mądry inwestor weźmie to pod uwagę i wyciągnie właściwe wnioski – inwestując w najbezpieczniejszych partnerów. Najlepszą przyszłość mają spółki, które będą liderami innowacji w swoich branżach. Z takimi firmami się wiążemy. Obok telekomunikacji i przemysłu, gdzie jesteśmy obecni, przyglądamy się spółkom z branży internetowej, gdzie w najbliższym czasie będziemy bardzo aktywni. Bardzo atrakcyjne obecnie są też wyceny spółek związanych w branżą nieruchomości, jak i samych nieruchomości. Tutaj również jesteśmy obecni. – podsumował swoją optykę znany inwestor.

Marek Falenta był gościem środowego spotkania online z inwestorami. (Fot. stockwatch.pl)

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT hawe, zwg, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Sąd uznał za niedopuszczalne wycofanie propozycji układowych Hawe Telekom

  Sąd uznał za niedopuszczalne cofnięcie przez zarząd HAWE Telekom w restrukturyzacji propozycji układowych. Mediatel poinformował też, że zaprzestaje przekazywania informacji o propozycjach układowych HAWE Telekomu i poda informacje dopiero o ostatecznych propozycjach układowych, które zostaną zaakceptowane przez wierzycieli.

 • Hawe Telekom wycofał z sądu propozycje układowe, pracuje nad nowymi

  HAWE Telekom w restrukturyzacji wycofał w całości z sądu propozycje układowe złożone przez zarząd, a obecnie pracuje obecnie nad nowymi propozycjami układowymi, określającymi sposób restrukturyzacji zobowiązań HAWE Telekom, które przedstawi w najbliższym możliwym terminie.

 • Hawe nie odwoła się od decyzji KNF o karze i wykluczeniu z obrotu na GPW

  HAWE nie wniesie odwołania od decyzji Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) w sprawie kary pieniężnej w wysokości 700 tys. zł oraz kary bezterminowego wykluczenia akcji z obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych (GPW).

 • KNF nałożyła kary na Gothaer TU, Generali TU oraz Pawła Paluchowskiego

  Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) nałożyła na Generali Towarzystwo Ubezpieczeń karę pieniężną w wysokości 97 tys. zł, na Gothaer Towarzystwo Ubezpieczeń - karę pieniężną w wysokości 240 tys. zł, poinformowała Komisja. KNF nałożyła również na Pawła Tomasza Paluchowskiego karę pieniężną w wysokości 300 tys. zł za rażące naruszenie obowiązków informacyjnych przez spółkę publiczną.

 • Sąd znów rozkłada ręce w kwestii upadłości Hawe

  Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił wnioski Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP) oraz Olesińscy i Wspólnicy s.k. o ogłoszenie upadłości HAWE. To kolejna już próba ze strony wierzycieli. W ubiegłym roku sąd umorzył postępowanie ze względu na fakt, że spółka nie posiada środków na pokrycie bieżących kosztów postępowania upadłościowego.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR