INTER RAO Lietuva wypłaci 0,70 euro dywidendy na akcję

Omawiane walory:

Akcjonariusze AB INTER RAO Lietuva zdecydowali o wypłacie dywidendy z zysku za 2019 r. w łącznej wysokości 14,0 mln euro, czyli 0,70 euro na akcję. Dzień ustalenia prawa do dywidendy został wyznaczony na 12 maja, a wypłata dywidendy akcjonariuszom nastąpi 18 maja br.

interrao, lietuva, dywidenda, energetyka

INTER RAO Lietuva wypłaci 0,70 euro dywidendy na akcję

Decyzja Walnego Zgromadzenia jest zgodna z propozycją Zarządu i oznacza, że praktycznie cały jednostkowy zysk netto spółki AB INTER RAO Lietuva za 2019 r. zostanie przeznaczony na wypłatę dywidendy. Jednocześnie kwota wypłacanej dywidendy odpowiada niemal 80 proc. skonsolidowanego zysku netto Grupy INTER RAO Lietuva za ubiegły rok, który wyniósł 17,65 mln euro.

– INTER RAO Lietuva potwierdza status stabilnej spółki dywidendowej. Już siódmy rok z rzędu wypłacamy dywidendę w wysokości odpowiadającej niemal całemu zyskowi netto. Pod względem wyników finansowych, rok 2019 był drugim najlepszym rokiem dla INTER RAO Lietuva odkąd Spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Dlatego też wypłata dywidendy za ostatni rok będzie również drugą pod względem wysokości w naszej historii. Zamierzamy kontynuować politykę regularnego dzielenia się zyskami z akcjonariuszami w nadchodzących latach, chyba że pojawią się znaczące i atrakcyjne okazje inwestycyjne – powiedział Giedrius Balčiūnas, dyrektor generalny AB INTER RAO Lietuva.

Inter Rao Lietuva to grupa działającą na rynkach energetycznych w republikach bałtyckich i jeden z największych niezależnych dostawców energii na Litwie. Handluje energią elektryczną na europejskiej giełdzie Nord Pool Spot. Jest też operatorem jednej z największych farm wiatrowych na Litwie.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o INTERAOLT)

 • Złota lista GPW, czyli 30 spółek na historycznych szczytach

  Tylko w tym roku notowania akcji 30 spółek wyznaczyły nowe historyczne szczyty. Jeśli ktoś zamierza szukać rynkowych mistrzów, to powinien zacząć od indeksu maluchów. To właśnie z tego segmentu pochodzi aż połowa rekordzistów.

 • Europejskie giełdy boją się uwikłania w wojnę handlową, w grze Kruk i Mirbud

  Eskalacja wojen handlowych, w tym ryzyko rozszerzenia ich o Unię Europejską, to obecnie największe zagrożenie dla rynku w Warszawie. Uwagi od tego tematu nie odciągnie nawet wchodzący w decydującą fazę sezon publikacji wyników przez spółki z GPW. 

 • 8 ekspresowych dywidend do zgarnięcia w maju

  W maju jest szansa nie tylko na szybkie, ale też pokaźne dywidendy. StockWatch.pl znalazł 8 spółek, które w przyszłym miesiącu podzielą i błyskawicznie wypłacą akcjonariuszom ubiegłoroczne zyski.

 • 12 najciekawszych propozycji dywidendowych maja

  Z tygodnia na tydzień rośnie lista spółek chętnych do podzielenia się ubiegłorocznym zyskiem. W pierwszej połowie maja swoje plany w tym zakresie przedstawiło ponad 40 spółek z warszawskiego rynku. Wśród najnowszych propozycji jest garść ofert z dwucyfrową stopą dywidendy.

 • Piętnastu najhojniejszych sponsorów tegorocznych wakacji

  Początek lata przyniósł przetasowania w zestawieniach największych tegorocznych dywidend, ale lider stopy się nie zmienił. Inwestorzy mają jeszcze szansę na dywidendę z ponad 130 spółek w tym roku, a StockWatch.pl wybrał te warte największej uwagi.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR