Jest wezwanie na Vantage Development po 3,25 zł za akcję

Omawiane walory:

Fedha, spółka należąca pośrednio do Grzegorza Dzika, działająca w porozumieniu z Grzegorzem Dzikiem, Józefem Biegajem oraz spółkami Nutit i TradeBridge Czechy, ogłosiła wezwanie na 18,78 mln akcji Vantage Development, stanowiących 30,08 proc. głosów na walnym zgromadzeniu, po 3,25 zł za akcję.

Przedmiotem wezwania jest 18.783.120 akcji Vantage Development. Akcje, które zamierza nabyć Fedha reprezentują 30,08 proc. liczby głosów na walnym zgromadzeniu i 30,08 proc. ogólnej liczby akcji spółki.

– Wraz z podmiotami dominującymi, wzywający zamierza osiągnąć po przeprowadzeniu wezwania (w zaokrągleniu do jednej setnej procenta) 79,24 proc. głosów na walnym zgromadzeniu emitenta, reprezentowanych łącznie przez 49.476.535 akcji emitenta. – podano także.

Wzywający jest spółką w 100 proc. kontrolowaną przez Nutit A.S. z siedzibą w Pradze, natomiast Nutit A.S. jest kontrolowana przez Grzegorza Dzika.

Zapisy w wezwaniu zaplanowano na 23 lutego – 27 marca br. Przewidywany dzień transakcji nabycia akcji na GPW to 30 marca a przewidywany dzień rozliczenia transakcji nabycia akcji to 4 kwietnia.

Podmiotem pośredniczącym w wezwaniu jest Dom Maklerski PKO Banku Polskiego. Wezwanie nie zostało ogłoszone pod warunkiem ziszczenia się jakichkolwiek warunków prawnych lub otrzymania jakichkolwiek zgód lub zawiadomień.

Vantage Development SA to firma deweloperska, realizująca projekty w segmencie mieszkaniowym i biurowym. Spółka jest notowana na GPW od marca 2012 r. W 2016 r. sprzedała 812 lokali.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT vantage, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR