Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Wiadomości powiązane z: vantage

 • 18 stycznia 2019

  Deweloperzy z Catalyst tracą impet. Sprzedaż mieszkań w 2018 r. spadła o 14 proc. r/r

  Deweloperzy obecni na rynku Catalyst zmniejszyli sprzedaż o 13,9 proc. r/r do 23.268 lokali w 2018 r., wynika z raportu przygotowanego przez DM Navigator. Analitycy przewidują, że wolumeny sprzedaży w tym roku wrócą do poziomu z 2016 r.

 • 11 lipca 2018

  Deweloperzy mieszkaniowi z Catalyst zanotowali spadek dynamiki sprzedaży w I półroczu

  Mieszkania wciąż sprzedają się jak świeże bułeczki. Zdaniem DM Navigator, mimo drobnego wyhamowania dynamiki sprzedaży, branża budownictwa mieszkaniowego I półrocze tego roku może zaliczyć do udanych. Biuro zwraca również uwagę na rosnący udział obligacji w strukturze zobowiązań finansowych deweloperów.

 • 24 stycznia 2018

  Giełdowe gepardy 2018 roku – spółki i branże cz. I

  Świetna koniunktura gospodarcza, wzmocniona inwestycjami i przemyślaną strategią zarządu, to przepis na giełdowy sukces i wysokie stopy zwrotu. StockWatch.pl w pierwszej odsłonie cyklu ruszył tropem sektorów i spółek, które w tym roku narzucą wysokie tempo krajowej gospodarce.

 • 19 stycznia 2018

  Deweloperzy mieszkaniowi prędko nie zejdą z placu hossy

  Równo 3 lata temu sektorowy indeks WIG-Nieruchomości odbił się od lokalnego dołka i rozpoczął hossę, która wywindowała jego kurs o 80 proc. Na akcjach najlepszych deweloperów mieszkaniowych można było zarobić dużo więcej.

 • 09 października 2017

  15 deweloperów mieszkaniowych z Catalyst zwiększyło w tym roku sprzedaż o 26 proc.

  Deweloperzy obecni na rynku Catalyst zwiększyli sprzedaż o 25,8 proc. r/r do 16.439 lokali w okresie I-III kw. br., wynika z raportu przygotowanego przez Dom Maklerski Navigator. Oznacza to realizację ich rocznych celów sprzedażowych średnio już w 80 proc. 

 • 30 marca 2017

  Fedha nabyła w wezwaniu 15,1 mln akcji Vantage Development

  W ramach wezwania spółki Fedha na akcje Vantage Development zawarto transakcje kupna 15,1 mln akcji, podał pośredniczący w wezwaniu Dom Maklerski PKO BP.

 • 20 lutego 2017

  Zarząd Vantage Development pozytywnie o cenie w wezwaniu Fedha

  Zarząd Vantage Development ocenia, że cena oferowana w wezwaniu Fedha odpowiada wartości godziwej akcji, podała spółka.

 • 06 lutego 2017

  Jest wezwanie na Vantage Development po 3,25 zł za akcję

  Fedha, spółka należąca pośrednio do Grzegorza Dzika, działająca w porozumieniu z Grzegorzem Dzikiem, Józefem Biegajem oraz spółkami Nutit i TradeBridge Czechy, ogłosiła wezwanie na 18,78 mln akcji Vantage Development, stanowiących 30,08 proc. głosów na walnym zgromadzeniu, po 3,25 zł za akcję.

 • 02 stycznia 2017

  Polska giełda rośnie przy świątecznych obrotach, w grze CCC i JSW

  Poniedziałkowy marazm na europejskich giełdach to efekt pauzy świątecznej na wielu kluczowych rynkach. Z nieobecności dużych graczy korzystają WIG20 i WIG - oba poprawiają grudniowe szczyty. Informacją dnia jest wzrost indeksu PMI dla polskiego przemysłu do poziomów najwyższych od lipca 2015 r.

 • 13 grudnia 2016

  Propozycje inwestycyjne na grudzień wg DM mBanku

  W grudniowym raporcie biuro stawia przede wszystkim na spółki przemysłowe, informatyczne, deweloperskie oraz liderów branży budowlanej.

 • 30 listopada 2016

  Rajd na ropie wspiera rynki akcji, gorąco na JSW, Integer.pl i Vantage

  W oczekiwaniu na decyzję OPEC kurs ropy WTI rośnie o 7 proc. W dobrych nastrojach przebiega sesja na giełdach w Europie, gdzie główne indeksy notują 1-proc. wzrosty. W Warszawie liderem odbicia jest WIG20, którego kurs znów mierzy się z poziomem 1.800 pkt.

 • 07 listopada 2016

  6 spółek deweloperskich polecanych przez DM mBanku

  Wśród deweloperów mieszkaniowych jest wiele atrakcyjnie wycenionych spółek, do tego o potencjale dywidendowym. Sprawdziliśmy, na które z nich zdaniem maklerów z mBanku warto zwrócić uwagę w najbliższym kwartale.

 • 12 października 2016

  Propozycje inwestycyjne na październik wg DM mBanku

  W najbliższych tygodniach o klimacie na GPW zdecydują czynniki polityczne oraz start sezonu wynikowego za III kwartał. Selektywne podejście do rynku akcji jest jak najbardziej wskazane, a analitycy DM mBanku atrakcyjnie wyceniane spółki widzą m.in. w sektorze energetycznym, deweloperskim, informatycznym czy przemysłowym.

 • 28 września 2016

  Raport: Analiza fundamentalna ciekawych spółek deweloperskich

  Prezesi spółek deweloperskich liczą, że hossa w branży może potrwać jeszcze cały 2017 r. Swoich faworytów w branży mają rynkowi analitycy, a prawdziwym kąskiem są spółki dywidendowe, które w kolejnych latach mają szansę oferować stopy przekraczające 8 proc.

 • 30 sierpnia 2016

  Hossa w deweloperce napędza wyniki Vantage Development

  Wrocławski deweloper czerpie pełnymi garściami z przedłużonej hossy na rynku mieszkaniowym. Wartość lokali sprzedanych w całym pierwszym półroczu podskoczyła o 115 proc. r/r.

 • 26 sierpnia 2016

  Polityka nie daje giełdzie rosnąć, w grze KGHM, Bogdanka i Vantage

  W oczekiwaniu na popołudniowe wystąpienie prezes FED, główne europejskie indeksy giełdowe trzymają się blisko poziomów wczorajszego zamknięcia. W Polsce najważniejszymi tematami są wyniki finansowe spółek, afera dotycząca KGHM oraz zbliżająca się rewizja ratingu kredytowego Polski.

 • 07 kwietnia 2016

  Ośmiu liderów hossy wśród deweloperów mieszkaniowych

  Trwa hossa na polskim rynku mieszkaniowym. W I kwartale 2016 roku giełdowi deweloperzy sprzedali o 1/5 mieszkań więcej niż przed rokiem. Zdaniem ekspertów, perspektywa rekordów sprzedaży także w kolejnych kwartałach to solidny fundament do dalszych wzrostów notowań wybranych spółek z GPW.

 • 10 lutego 2016

  15 ciekawych spółek pod lukratywne przejęcia w 2016 r.

  Karuzela przejęć już się kręci. W lutym wartość tegorocznych wezwań na akcje spółek notowanych na GPW przekroczyła 1 mld zł. Analitycy DM mBanku w kolejnych miesiącach spodziewają się przyspieszenia trendu, a kandydatów do wykupienia z giełdy widzą m.in. w sektorze deweloperskim, przemysłowym oraz technologicznym.

 • 18 stycznia 2016

  15 małych i średnich spółek do gry pod odbicie w 2016 roku

  Dom Maklerski Vestor prognozuje, że w drugiej połowie roku na warszawski rynek wrócą długo wyczekiwane wzrosty, które wyciągną WIG20 w okolice 2.000 pkt. Biuro w swoim portfelu na ten rok stawia na małe i średnie spółki z atrakcyjnymi wskaźnikami.

 • 07 października 2015

  7 liderów branży deweloperskiej po wynikach sprzedaży III kwartału

  Rekordowa sprzedaż mieszkań w III kwartale i obiecujące perspektywy na kolejne okresy wreszcie skierowały uwagę inwestorów na deweloperów mieszkaniowych. StockWatch.pl sprawdził, z których spółek zdaniem maklerów warto zbudować portfel na najbliższe miesiące.

 • 10 stycznia 2014

  5 deweloperów z potencjałem do odbudowy wartości

  Noworoczna korekta zrobiła sporą wyrwę w notowaniach spółek deweloperskich, nie bacząc na poprawę koniunktury i ożywienie w tym sektorze. Z pomocą ekspertów z biur maklerskich sprawdziliśmy, które spółki mają szansę odbić jak na sprężynie, gdy ustąpi ślepa podaż akcji ze strony OFE.

 • 26 marca 2012

  Fatalny debiut Vantage Development z grupy Impel

  Debiut dewelopera powiązanego z Impelem okazał się klapą - akcje pierwszego dnia traciły nawet 60 proc. Spółka na własnej skórze przekonała się jak wielki jest wstręt inwestorów do sektora deweloperskiego.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku