LUG podwoił zysk w 2017 r. Wg szacunków na czysto zarobił 6,8 mln zł

Omawiane walory:

Grupa LUG miała szacunkowo 39,28 mln zł przychodów w IV kw. 2017 r. (15 proc. więcej r/r) przy 2,53 mln zł zysku netto (110 proc. więcej  r/r). W całym roku było to odpowiednio 142,3 mln zł (18 proc. więcej r/r) oraz 6,79 mln zł (126 proc. więcej r/r).

(Fot. fb/LUG)

– Wyniki sprzedaży potwierdzają dobrą koniunkturę rynkową oraz skuteczność podjętych działań biznesowych. Z szacunkowych danych finansowych wynika, że EBITDA wzrosła do 4,48 mln zł z 4,66 mln w IV kwartale rok wcześniej. Oznacza to, że w całym roku 2017, EBITDA grupy kapitałowej LUG zwiększyła się o 18 proc. Według szacunkowych danych, w roku 2017 grupa zrealizowała najwyższy w historii firmy poziom przychodów. Przychody ze sprzedaży osiągnęły wartość 142,3 mln zł czyli o 18 proc. wyższą niż w roku ubiegłym. Spółka w IV kwartale 2017 r. wypracowała 2,53 mln zł zysku netto. To wynik o 110 proc. wyższy niż w poprzednim kwartale. Szacunkowy zysk netto w minionym roku wyniósł 6,8 mln zł, co oznacza wzrost o 126 proc. w stosunku do porównywalnego okresu poprzedniego roku – czytamy w komunikacie.

>> DEGIRO przedłuża ofertę, ze względu na sukces promocji 4000 PLN na prowizje. Kup akcje na GPW.

W ujęciu rocznym, dynamika przychodów ze sprzedaży LUG w 2017 roku wyniosła 18 proc. r/r. Zysk brutto w IV kwartale 2017 roku wyniósł 3,89 mln zł i był wyższy o 90 proc. r/r. Analogiczna tendencja wystąpiła na poziomie wyników rocznych. Zysk brutto w 2017 roku wykazał dynamikę 100 proc. r/r, wymieniono w informacji.

– W oparciu o szacunkowe wyniki czwartego kwartału mogę pokusić się o stwierdzenie, że ubiegły rok był dla nas niezwykły pod wieloma względami. Wyniki finansowe były rekordowe – rosły z kwartału na kwartał, pokazując słusznosc przyjetych kierunków rozwoju w zakresie ekspansji na rynki zagraniczne. Ponadto odnotowaliśmy znaczący wzrost marży i podpisaliśmy umowę o współpracy z globalnym partnerem technologicznym. Dobiegają też końca prace inwestycyjne w Argentynie – powiedział prezes Ryszard Wtorkowski, cytowany w komunikacie.

Dodał, że efekty przynosi także wdrożony proces optymalizacji kosztowej i strategiczna decyzja o przejściu na produkcję opraw w technologii LED.

Prezentowane wielkości mają charakter szacunkowy i mogą ulec zmianie. Skonsolidowany raport IV kwartał 2017 r. zostanie opublikowany 14 lutego br., podano także.

>> Eksportowe oprawy – omówienie wyników i sytuacji finansowej grupy LUG

LUG to jeden z czołowych europejskich producentów profesjonalnych rozwiązań oświetleniowych. Grupa sprzedaje swoje produkty w Polsce oraz w kilkudziesięciu krajach na całym świecie. LUG od listopada 2007 roku jest notowana na rynku NewConnect.

notowania

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT lug, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR