Ośmiu ulubieńców tegorocznych rekomendacji maklerskich

Omawiane walory: , , , , , , ,

Na ostatniej prostej przed sezonem wyników za IV kwartał brokerzy powiedzieli wprost, na kogo stawiają. Wśród pozytywnych rekomendacji w segmencie małych i średnich spółek dominują firmy przemysłowe, medialne oraz nastawione na innowacyjność. Sprawdziliśmy co mogą pokazać w nadchodzących raportach.

W tym tygodniu rusza sezon wyników za IV kwartał 2013 roku. Tuż przed jego inauguracją na rynek trafiła spora partia raportów analitycznych z zaleceniem kupuj. Dla inwestorów jest to cenny drogowskaz. Maklerzy w swoich rekomendacjach położyli szczególny nacisk na jakość prognozowanych wyników. Idąc tym tropem StockWatch.pl przyjrzał się świeżo upieczonym ulubieńcom analityków.

W centrum zainteresowania nadal są przedstawiciele sprawdzonych branż, które już w zeszłym roku pokazały się z dobrej strony. Dobre recenzje zbierają spółki przemysłowe, a ostatnio wysokie rekomendacje otrzymali Forte i Paged. Pierwszy z producentów mebli dostał zalecenie kupuj z wyceną docelową na poziomie 43,47 zł. Autorem raportu jest DM BOŚ, który uważa, że pomimo silnej zwyżki kursu w zeszłym roku, Forte ma jeszcze potencjał do dalszych wzrostów. Motywacją ma być dywidenda oraz poprawa wyników r/r w kolejnych kwartałach. Według biura, w 2014 roku na dywidendę pójdzie 30,9 mln zł, tj. 1,30 zł/akcja. Broker prognozuje, że w 2013 roku przychody spółki wyniosły 667,1 mln zł, a zysk netto 56,8 mln zł. Byłby to wzrost w ujęciu r/r odpowiednio o 19 i 65 proc. Na ten rok analitycy założyli uzyskanie 755 mln zł przychodów oraz 69,6 mln zł.

>> Sprawdź kiedy Twoje spółki podzielą się raportem za III kwartał 2013 r. >> Terminarz raportów finansowych spółek znajdziesz w serwisie StockWatch.pl

W zeszłym roku trzycyfrową dynamiką wzrostu notowań popisał się także Paged. Ta spółka też właśnie otrzymała rekomendację kupuj z wyceną na poziomie 48,60 zł. Raport sporządził DM BGŻ, prognozując na IV kwartał zeszłego roku 173,1 mln zł przychodów i 17,9 mln zysku netto wobec 144,7 mln zł i 8,8 mln zł zanotowane rok wcześniej. Szacunki na cały 2013 rok dla grupy zakładają 77,1 mln zł zysku netto przy przychodach na poziomie 709,1 mln zł. Na 2014 rok przewidują wzrost zysku netto do 105,9 mln zł i spadek przychodów do 696,7 mln zł. Autorzy raportu zwracają uwagę na dobre zachowanie segmentu sklejkowego oraz windykacyjnego grupy. Oceniają, że na pełne wyniki restrukturyzacji w zakresie produkcji mebli inwestorzy będą musieli poczekać 2-3 lata. >> Śledź notowania spółki z wykorzystaniem skanerów w ATTrader.pl

Dobre noty zbiera także Radpol. Blisko 40-proc. potencjał w akcjach tej spółki widzi Trigon DM. Broker zaznacza, że wysoka aktywność w obszarze akwizycji oraz wzrost innowacyjności oferty produktowej kosztem 140 mln zł na przestrzeni ostatnich 6 lat, pozwala obecnie grupie na zaoferowanie kompleksowych rozwiązań przesyłowych dla branży ciepłowniczej. Efektem zrealizowanego programu inwestycyjnego jest również umocnienie pozycja grupy w pozostałych segmentach energetyki zawodowej i przesunięcie się w kierunku wyżej marżowego mixu produktowego. Równolegle Radpol zamierza zwiększać ekspozycję swoich wyrobów na przemysł elektromaszynowy, motoryzację i kolejnictwo w kraju i zagranicą.

– Powyższe czynniki przełożą się naszym zdaniem na znaczącą poprawę wyników widoczną już w tym roku. Nasze oczekiwania potwierdza również uchwalony niedawno program motywacyjny na lata 2014-2016, którego pełna alokacja implikuje średnioroczny wzrost EPS w latach 2013-2016 na poziomie 27,2 proc. – czytamy w raporcie biura.

W ostatnich dniach mocne wejście miały spółki z branży medialnej. Duża w tym zasługa Cinema City. Brokerzy szybko zareagowali na mariaż giełdowej spółki z brytyjską siecią kin. Owocem są kolejne wysokie rekomendacje. W poniedziałek analitycy DM IDM odtajnili rekomendację kupuj z nową wyceną podniesioną z 38,90 zł do 48,50 zł. Zdaniem biura, cena rynkowa akcji Cinema City nie odzwierciedla wartości spółki po transakcji z Cineworld. Analitycy DM BDM prognozują, że w IV kwartale 2013 roku spółka osiągnęła 88,7 mln przychodów i 9,74 mln zł zysku netto. W analogicznym okresie 2012 roku było to odpowiednio 84,65 mln zł i 9,34 mln zł.

– W modelu oczekujemy, że spółka wraz z IV kwartałem 2013 roku zapoczątkowała serię kilku mocnych wyników kwartałów. W szczególności przy założeniu odbudowy rynku polskiego (w 2014 roku uwzględniamy wzrost sprzedanych biletów w Polsce z 12,2 mln szt. do 13,6 mln szt.) zakładamy, że kolejne kwartały 2014 roku powinny być udane dla segmentu kinowego. Założyliśmy, że EBITDA segmentu wzrośnie z 57,2 mln EUR w 2013 roku do ponad 63,6 mln EUR w 2014 roku. –  czytamy w ostatniej rekomendacji DM BDM.

>> Wskaźnik C/WK spółki to 1,56 przy średniej dla sektora 2,08. >> Analizę wskaźnikową Cinema City uwzględniającą wyniki za III kwartał znajdziesz w StockWatch.pl

Na poprawę wyników analitycy liczą także w Cyfrowym Polsacie, a przesłanką do tego ma być przejęcie Polkomtela. Niemniej w krótkim terminie inwestorzy zdyskontowali brak dywidendy w 2014 r. oraz wysokie zadłużenie Polkomtela na poziomie 10,2 mld zł. Zdaniem analityków DM mBanku, przecena jest okazją do zakupu akcji Cyfrowego. Biuro przewiduje, że w 2014 roku przychody nowej grupy mogłyby wynieść 9,3 mld zł, zysk netto 729,6 mln zł. Porównywalne szacunki z 2013 roku to 9,57 mln zł i 190,6 mln zł.

Do łask wracają spółki z branży medycznej. Trigon DM właśnie odtajnił rekomendację kupuj dla Enel-Medu z ceną docelową 8,80 zł. Analitycy zwracają uwagę, że istotna poprawa wyników spółki obserwowana w 2013 roku potwierdza słuszność strategii zarządu. Na trudnym, konkurencyjnym rynku, z płatnikiem (NFZ), który boryka się z problemami, Enel-Med systematycznie zwiększa swoje przychody.

– Szczególnie warty jest podkreślenia fakt, że wraz ze wzrostem przychodów udało się przeprowadzić restrukturyzację kosztową, która wpłynęła na zauważalną poprawę marż. Niedawno ogłoszona strategia kładzie duży nacisk na atrakcyjne i perspektywiczne segmenty rynku (stomatologia, opieka nad osobami starszymi) co pokazuje, że o ile będzie efektywnie wdrożona, powinna się przyczynić do dalszej poprawy wyników spółki. Środki pozyskane z ewentualnej sprzedaży segmentu diagnostyki zapewnią finansowanie oraz pomogą w szybszej realizacji celów zawartych w strategii. – czytamy w rekomendacji brokera.

Biuro prognozuje dla Enel-Medu na 2013 r. nieco ponad 200 mln zł przychodów i 1,2 mln zł zysku netto. Natomiast na ten rok założono odpowiednio 224,1 mln zł i 4,7 mln zł. >> Odwiedź stronę analityczną spółki w serwisie.

Dwie wysokie rekomendacje dostało ostatnio LPP. Analitycy Bank of America/Merrill Lynch rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla odzieżowej spółki od zalecenia kupuj i ceny docelowej wyznaczonej na poziomie 10.300 zł. Jeszcze wyższą wycenę założył Wood&Company. To biuro oszacowało jedną akcję na 10.600 zł. Wood szacuje, że LPP wypracowało w 2013 roku 425 mln zł zysku netto przy przychodach na poziomie 4,1 mld zł, a w 2014 roku zysk netto wzrośnie do 598 mln zł, a przychody do 5,64 mld zł.

W ocenie ekspertów, nadal na wartości powinien zyskiwać CD Projekt. BM BGŻ liczy na przełomowy rok w wykonaniu producenta i dystrybutora gier. Biuro wyliczyło, że w 2014 roku zysk netto spółki wzrośnie ponad 5-krotnie, a motorem napędowym powinna być trzecia część Wiedźmina. BM BGŻ założył, że w 2014 roku spółka osiągnie 284,6 mln zł przychodów oraz 84,6 mln zł zysku netto. Szacunki biura za 2013 rok to odpowiednio 150,2 mln zł i 16,3 mln zł.

>> Do solidnego odbicia już teraz ustawia się kolejka chętnych z branży budowlanej, co zaczyna być przejrzyście widać na wykresach kursów akcji. >> 5 spółek z placu budowy nowej hossy.

Poniżej wykres obrazujący zachowanie kursów akcji ośmiu spółek na przestrzeni ostatnich dziewięciu miesięcy.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT CCIINT, CDPROJEKT, cyfplsat, enelmed, FORTE, lpp, PAGED, radpol, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Mocne wzrosty na GPW, w grze CD Projekt, Farm 51 i Lubawa

  Mniejsza dynamika zgonów we Francji i Włoszech tchnęła w giełdy nową nadzieję. Indeks WIG20 testuje najwyższe poziomy od 11 marca. Dalej gorąco jest na spółkach gamingowych i tych, które mogą zyskać na epidemii koronawirusa.

 • Spółki biją na alarm. Lotos i Orlen bohaterami sesji

  Europejskie giełdy uginają się pod ciężarem negatywnych informacji ze spółek. Coraz więcej z nich mówi wprost "idzie potężny kryzys". GPW na powierzchni utrzymują drożejące koncerny paliwowe, wespół z CD Projektem i Budimeksem.

 • Gamingowy kwiecień w StockWatch.pl. Zapraszamy na czaty inwestorskie

  Zostań w domu i weź udział czatach inwestorskich. W kwietniu StockWatch.pl zorganizuje kilkanaście spotkań online z przedstawicielami spółek gamingowych, startupami i nie tylko. Już teraz zapraszamy na czaty z takimi spółkami jak CD Projekt, PlayWay, BoomBit czy Starward Industries. Kolejne terminy i spółki już wkrótce!

 • CD Projekt największą spółką na warszawskiej giełdzie

  Koronabessa przyniosła historyczne przetasowania wśród największych spółek na GPW. Tym razem zmiana nastąpiła w fotelu lidera. Po wielu miesiącach absolutnej dominacji, PKO BP spadł na drugie miejsce. Palmę pierwszeństwa po największym polskim banku przejął producent gier wideo.

 • Zarząd LPP rezygnuje z wynagrodzenia na czas kryzysu

  Członkowie zarządu LPP, w zawiązku z obecną sytuacją gospodarczą i trudnymi do oszacowania skutkami kryzysu, do odwołania obniżają swoje wynagrodzenie do symbolicznej kwoty 1 zł.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR