Sesja pod znakiem mocnych wahań na kursach CD Projektu, Allegro i KGHM-u

Omawiane walory: , , , ,

Dobre wyniki Microsoftu i kolejny dzień mocnych wzrostów CD Projektu nie pomógł. Pikujące Allegro, korekta na miedzi i gorsze nastroje na rynkach ciągną w dół GPW. Warszawski parkiet jest jedynym z najsłabszych w Europie.

cdprojekt, allegro, kghm, Huuuge, akcje, indeksy, komentarz,

Mapa rynku. Źródło: ATTrader.pl

Zaczerwieniło się dziś na warszawskim parkiecie. Tym samym po wczorajszej dobrej sesji nie został nawet ślad. W południe taniały akcje 55,6 proc. wszystkich notowanych tu spółek, podczas gdy drożały walory niespełna 30 proc. z nich. Najmocniej tracił indeks blue chipów. O godzinie 12:04 WIG20 spadał o 1,76 proc., cofając się do 1.948 pkt., co plasuje go w czołówce najsłabiej radzących sobie europejskich indeksów. Mocniej tracił tylko indeks portugalskiej giełdy.

Dużo lepiej radzą sobie natomiast indeksy spółek małych i średnich, tracąc jedynie po około 0,2 proc. Są one jednak tłem dla głównego indeksu. To bowiem właśnie na blue chipach koncentruje się cała uwaga inwestorów. A jest jeszcze ciekawiej niż wskazywałby na to ponad jednoprocentowa przecena WIG20.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Dziś po dwóch stronach giełdowej barykady znalazły się dwaj bohaterowie wtorkowej sesji: CD Projekt i Allegro.

Na CD Projekcie trzeci kolejny dzień trwa „wyciskanie shortów”. Towarzyszą temu ogromne, bo sięgające 1,2 mld zł obroty. Akcje producenta „Cyberpunka” drożeją o 5,87 proc. do 317,60 zł, po tym jak w poniedziałek podrożały o 10 proc., a wczoraj dołożyły do tego 8 proc. I to prawdopodobnie jeszcze nie koniec wzrostów. Dwukrotna w tym miesiącu obrona grudniowego dołka (238,50 zł), potwierdzona przez wybicie najpierw powyżej oporu na 279 zł, a dziś powyżej bariery 300 zł, otworzyło drogę do 350 zł.

Mocne wzrosty CD Projektu, razem z dobrze przyjętymi przez inwestorów wynikami kwartalnymi Microsoftu (w handlu przedsesyjnym jego akcje drożeją o 2,8 proc., dając nadzieję na nowe rekordy na Wall Street), nie ochroniły GPW przed spadkami. Humory popsuło im spadki na większości europejskich parkietów i dolar drożejący przed posiedzeniem amerykańskiej Rezerwy Federalnej. Przede wszystkim jednak nastroje popsuło pikujące w dół Allegro i tracący w ślad za miedzią KGHM.

W południe akcje Allegro taniały o 6,75 proc. do 69,92 zł, przy drugich po CD Projekcie największych obrotach na rynku (około 200 mln zł). W efekcie cały wczorajszy wzrost (+6,13 proc.) został zniesiony, a wycena Allegro była najniższa od 2 miesięcy. Co podkopało wiarę w spółkę? Podana przez PAP informacja o tym, że „Amazon rozpoczął prace nad uruchomieniem serwisu Amazon.pl”. To ona załamała notowania, sprowadzając kurs na głębokie minusy z testowanych rano 77,48 zł (+3,3 proc.).

Rykoszetem obrywają też inne spółki z branży e-commerce. Jedną z nich jest Answear. Kurs akcji spada o 3,1 proc. do 28,60 zł, przejściowo schodząc do 28,035 zł, co jest najniższym kursem w krótkiej historii obecności spółki na GPW.

Obok Allegro spory udział w spadkach ma KGHM. Jego akcje tanieją o 4,65 proc. do 183,40 zł. W tym przypadku, oprócz ogólnie gorszego sentymentu do polskich spółek, jest spadek cen miedzi. W tym przypadku pozytywną informacją jest jednak to, że notowania miedzi wciąż pozostają w trendzie bocznym, a sam KGHM utrzymuje się powyżej wsparcia na poziomie 180 zł.

W środę ciekawie jest nie tylko na samej GPW, ale również wokół niej. Na warszawski parkiet wybiera się gamingowa firma Huuuge. Dziś z powodzeniem rozpoczęło się budowanie księgi popytu, a od jutra na akcje mogą zapisywać się inwestorzy indywidualni. Cena maksymalna została ustalona na poziomie 50 zł, a spółka z emisji chce pozyskać około 565 mln zł. Debit możliwy będzie około 19 lutego. I wszystko wskazuje na to, że będzie to kolejny udany debiut w Warszawie.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o allegro, answear, CDPROJEKT, Huuuge, kghm)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR