StockWatch.pl

Vestor DM: Top picks wśród banków to Pekao, Alior i BZ WBK

Faworytami Vestor DM w sektorze bankowym są Pekao, Alior i BZ WBK. Na cenzurowanym znalazły się z kolei akcje mBanku, Millennium i Getin Noble Banku.

Analitycy Vestor Domu Maklerskiego podwyższyli rekomendacje dla Pekao (do kupuj z akumuluj), BZ WBK (do akumuluj z neutralnie) oraz PKO BP (do neutralnie z redukuj), podtrzymali – dla ING BSK (neutralnie), Handlowego (neutralnie) oraz Getin Noble Banku (redukuj) oraz obniżyli rekomendacje dla Aliora (do akumuluj z kupuj), Millennium (do redukuj z neutralnie) oraz mBanku (do sprzedaj z redukuj), wynika z raportu datowanego na 8 stycznia.

Ceny docelowe banków wyznaczono na następujących poziomach: PKO BP – 45 zł, Pekao – 152 zł, BZ WBK – 442 zł, mBank – 443 zł, ING BSK – 222 zł, Handlowy – 86 zł, Millennium – 8,9 zł, Alior Bank – 87 zł, Getin Noble – 1,55 zł.

– Po dobrym roku 2017, przed sektorem bankowym w Polsce rysują się dwa kolejne lata solidnych wzrostów zysków. Oczekujemy, że zagregowany zysk netto analizowanych przez nas 9 banków wzrośnie w 2018 r. o 16 proc. r/r, czemu sprzyjać będzie wzrost przychodów podstawowych przy jednocześnie płaskich dynamikach kosztów i salda rezerw. W 2019 r. oczekujemy jeszcze lepszej dynamiki wzrostu zysków (+18 proc. r/r) głównie dzięki zakładanym podwyżkom stóp procentowych – czytamy dalej w raporcie.

>> E-book: Analiza fundamentalna wg analityków StockWatch.pl Sprawdź

Bankom w dalszym ciągu sprzyja dobre otoczenie makroekonomiczne oraz stopniowo słabnąca presja regulacyjna. Przy wysokich współczynnikach wypłacalności sektor powoli wraca na ścieżkę wypłat dywidend. Dodatkowo, realizacja negatywnego scenariusza dot. hipotek CHF wydaje się obecnie coraz bardziej odległa, dodali analitycy.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Alior, bzwbk, Getinoble, handlowy, ingbsk, mBank, Millennium, Pekao, pkobp, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • BlackRock w Pekao, CBŚ u Kani, a CD Projekt na rekordach

  GPW rozpoczęła tydzień z przytupem. WIG20 rośnie dziś o blisko 2 proc. i goni europejskie odpowiedniki, które już odrobiły większość swoich strat z przełomu lipca i sierpnia.

 • BlackRock ujawnił się jako czwarty największy akcjonariusz Pekao

  Jedna z największych na świecie instytucji finansowych zainwestowała w akcje PEKAO i przekroczyła próg 5 proc. ogólnej liczby głosów na walnym banku.

 • GPW próbuje podnieść się po nokaucie, w grze Cyfrowy Polsat, PZU i Alior

  Po środowym nokaucie GPW ma duży problem, żeby szybko stanąć na nogi. Nie pomagają ani wzrosty w Europie ani też lepsze wyniki spółek. To zły prognostyk na przyszłość.

 • Bankowy dramat

  Środowa sesja w Europie i Polsce była prawdopodobnie najbardziej frustrującą w ostatnich tygodniach dla inwestorów na GPW. W temacie wojny handlowej nie widać na razie szans na żadne przełomy, jeżeli już to negatywne (o ile zapowiedziane na początek września amerykańskie cła rzeczywiście wejdą przy podwyższonych stawkach, Chiny zapowiedziały dodatkowe retorsje). Zdecydowanie powiedział to prezydencki doradca, P. Navarro, który stwierdził, że jest „mało prawdopodobne, że szybko się coś wydarzy”.

 • WIG20 coraz bliżej poziomu 2.000 pkt., w grze Ten Square Games i Ursus

  W środę na europejskich giełdach panują minorowe nastroje. GPW nie jest tu wyjątkiem. WIG20 od okrągłego poziomu 2.000 pkt. dzieli już tylko 70 pkt. Winnych trzeba szukać za oceanem. 


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR