X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Są chętni do przejęcia WDX po cenie o 100 proc. wyższej od rynkowej

Opublikowano: 2017-12-08 10:14:02

Omawiane walory:

Główny akcjonariusz spółki oraz fundusz kontrolowany przez Abris zamierzają ogłosić wezwanie po 14,88 zł za walor i wycofać WDX z giełdy. Wcześniej chcą uzyskać zgody urzędów antymonopolowych w Polsce, Serbii oraz Macedonii.

Dariusz Bąkowski razem z cypryjskim WOHO Holdings Limited zawarli porozumienie, którego celem jest wykupienie wszystkich akcji WDX. Docelowo zamierzają ogłosić wezwanie. Za każdy walor dostawcy kompleksowych rozwiązań z zakresu wyposażenia magazynów są gotowi zapłacić 14,88 zł, czyli niemal dwa razy więcej niż w czwartek na zamknięciu sesji (7,66 zł).

Ogłoszenie wezwania jest uzależnione od uzyskania odpowiednich zgód właściwych urzędów antymonopolowych w Polsce, Serbii oraz Macedonii. Jeśli od niego dojdzie i zakończy się ono powodzeniem, kolejnym krokiem wzywających będzie wycofanie akcji WDX z obrotu na GPW. >> Dołącz do dyskusji na forumowym wątku dedykowanym akcjom WDX.

– W przypadku powodzenia wezwania strony porozumienia zamierzają podjąć działania w celu przywrócenia akcjom spółki formy dokumentu (zniesienie dematerializacji akcji) i wycofania akcji spółki z obrotu na rynku regulowanym. W szczególności, w przypadku osiągnięcia w wyniku wezwania łącznie przynajmniej 90 proc. ogólnej liczby głosów, strony porozumienia nie wykluczają rozpoczęcia procesu przymusowego wykupu akcji spółki. – czytamy w komunikacie.

>> Perspektywy przed EURUSD – bezpłatny raport >>

Dariusz Bąkowski wraz z Aleksandrą Bąkowską kontroluje 38,08 proc. akcji WDX. Na drugim miejscu jest Sławomir Bąkowski z udziałem 36,62 proc., który już zawarł z WOHO umowę sprzedaży akcji spółki.

WOHO Holdings Limited to podmiot w 100 proc. zależny od Abris Capital Partners Ltd., firmy zarządzającej funduszami private equity, które inwestują w Europie Środkowo-Wschodniej. Wartość aktywów pod zarządem wynosi 1,3 mld euro.

Informacja zelektryzowała inwestorów. W piątek rano kurs akcji podskoczył o 34,33 proc. do 10,29 zł. Obecnie handel jest zawieszony i trwa równoważenie, a TKO wynosi 13,52 zł. WDX jest obecny na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 2000 r.

notowania

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

    - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
    - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
    - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
    - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o wdx)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku