Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Akcjonariusz Polnordu przeciwny szukaniu doradcy w celu znalezienia inwestora

Opublikowano: 2019-01-10 10:28:43

Omawiane walory:

Hanapeta Holdings Co. Ltd - akcjonariusz Polnordu - wyraził sprzeciw wobec poszukiwania doradcy w celu znalezienia nabywcy akcji spółki i zadeklarował, że nie sprzeda akcji. Jednocześnie deweloper chce wkrótce sfinalizować proces wyboru doradcy biznesowego.

(Fot. fb/Polnord)

– Hanapeta wyraża sprzeciw wobec podejmowanych przez spółkę kroków, zmierzających do zawarcia umowy na świadczenie spółce usług doradczych w celu znalezienia nabywcy akcji spółki posiadanych przez obecnych akcjonariuszy. W imieniu Hanapeta oświadczam, że Hanapeta nie zamierza sprzedać żadnych akcji spółki będących w jej posiadaniu w ramach tego typu transakcji – czytamy w piśmie akcjonariusza, cytowanym w komunikacie.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Jednocześnie Polnord zadeklarował, że zamierza w najbliższym czasie sfinalizować proces wyboru doradcy biznesowego i zawrzeć z nim umowę o świadczenie usług doradczych w związku z procesem przeglądu opcji strategicznych

– Zarząd spółki będzie rozważał różne opcje strategiczne, w szczególności zarząd rozważy poszukiwanie inwestora strategicznego, zawarcie aliansu strategicznego, jak również dokonanie innej transakcji. Przegląd ten ma na celu wybór najkorzystniejszego sposobu realizacji strategii długoterminowego rozwoju spółki oraz maksymalizacji wartości spółki dla wszystkich akcjonariuszy – podkreślono.

Przedmiotem umowy z doradcą ma być dokonanie analizy opcji strategicznych, a następnie wsparcie spółki w implementacji wybranej opcji. Doradca będzie też upoważniony do nawiązania kontaktu z podmiotami trzecimi zainteresowanymi opcjami strategicznymi dotyczącymi spółki, w tym potencjalnymi inwestorami, oraz do wspierania spółki w negocjacjach z nimi.

Jak wynika z informacji na stronie internetowej spółki, Hanapeta Holdings ma 20,08 proc. akcji Polnordu i jest największym akcjonariuszem spółki.

W lutym 2018 r. Polnord podjął decyzję o rozpoczęciu przeglądu potencjalnych opcji strategicznych, związanych z dalszym rozwojem działalności. Spółka zdecydowała wówczas o przystąpieniu do wyboru doradcy biznesowego do przeprowadzenia wybranego zakresu przeglądu.

Polnord SA to firma typu holdingowego. Prace operacyjne wykonywane są w spółkach celowych, powoływanych do realizacji poszczególnych inwestycji. Polnord realizuje projekty budowlane w Warszawie, Łodzi, Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Olsztynie, Szczecinie i Wrocławiu. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

    - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
    - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
    - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
    - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o polnord)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku