X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

CD Projekt, Kruk i Kernel w górę. Spółki awansują w indeksach FTSE EM

Opublikowano: 2017-08-31 11:53:27

Omawiane walory: , , , , ,

Wrześniowe roszady w indeksach FTSE obejmą aż sześć spółek z warszawskiej GPW. W czwartek kilkuprocentowe wzrosty notują akcje producenta gier o przygodach Wiedźmina, lidera branży windykacyjnej oraz ukraińskiego producenta rolnego.

W ramach wrześniowej roszad w FTSE Global Equity Index Series – Emerging Europe z indeksu Mid Cap do Large Cap przejdą dwa polskie blue chipy: KGHM oraz mBank. Awans z segmentu Small Cap do Mid Cap otrzymały aż trzy spółki z warszawskiej GPW: CD Projekt, Kruk i Kernel. W ramach wrześniowej rewizji do Small Capów dołączy Medicalgithmics.

Zmiany w indeksach nastąpią po sesji 15 września. Według szacunków Trigon DM, popyt na zamknięciu sesji (15 września) w wypadku producenta gier wideo wyniesie 81 mln zł, czyli 6-krotność dziennego obrotu. W wypadku ukraińskiego producenta rolnego szacunki mówią o popycie na poziomie 67 mln zł, to ponad 27 razy więcej niż wynosi średni dzienny obrót na akcjami spółki na GPW. Z kolei w wypadku lidera branży windykacyjnej popyt szacowany jest na aż 129 mln zł, czyli 10-krotność dziennego obrotu.

FTSE Emerging Index jest częścią FTSE Global Equity Index Series (GEIS), który zrzesza duże i średniej kapitalizacji spółki z zaawansowanych i wschodzących rynków. Indeksy FTSE notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Londynie.

>> 7 skutecznych sygnałów analizy technicznej – dowiedz się więcej >>>

Awans w międzynarodowych indeksach to niewątpliwie dobra wiadomość dla akcjonariuszy. Obecność w FTSE EM pozytywnie wpływa na notowania, obroty i rozpoznawalność spółki za granicą. W czwartek przed południem akcje CD Projektu drożały o 3,4 proc. do 83,80 zł za akcję. Notowania Kruka szybują o 2,2 proc. do 341,30 zł. Najciekawiej sytuacja prezentuje się na kursie Kernel Holdingu. Akcje ukraińskiej spółki drożeją dziś przy wysokich obrotach o ponad 5,3 proc. Przed południem za jeden walor trzeba zapłacić 61,08 zł.

notowania

notowania

notowania

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

    - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
    - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
    - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
    - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o CDPROJEKT, kernel, kghm, Kruk, mBank, medicalg)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku