DM BOŚ dopisał Netię i PKN Orlen do listy top picks

Omawiane walory: , , , , ,

Do listy spółek, których kurs akcji w najbliższym miesiącu powinien zachowywać się lepiej niż cały rynek analitycy DM BOŚ dodali Netię i PKN Orlen. Z listy najlepszych spółek usunięto jednocześnie: Pelion, Mercator, Sanok i Comarch.

Według analityków, w następnym miesiącu lepiej od rynku mogą zachować się następujące spółki: 11 bit studios, Asbis, Asseco BS, Asseco SEE, Budimex, CD Projekt, Ergis, JSW, Idea Bank, Lotos, LPP, LSI Software, Marvipol, Medicalgorithmics, Netia, OEX, PKN Orlen, Robyg, Tower Investments, Trakcja, Vindexus, Vistula.

Z kolei spółki, których notowania mogą być gorsze niż zachowanie całego rynku, to: Asseco Poland, Eurocash, CI Games, Comp, Forte, Orange Polska, Pekao, Tauron.

– W ubiegłym miesiącu wyniki uzyskane przez nasz portfel w porównaniu ze stopą zwrotu z indeksu WIG były wyższe o 1,4 pkt. proc. – w kategoriach bezwzględnych wartość portfela wzrosła o 1,4 proc. (indeks WIG nie zmienił się w tym okresie), przede wszystkim za sprawą trafnie wybranych długich pozycji (Marvipol, Vindexus, Lotos, Robyg, 11 bit studios, Asseco SEE i LSI Software), a także odpowiednio skróconej pozycji na Compie – czytamy w raporcie.

Andrea Unger – 4-krotny mistrz świata w inwestowaniu oraz Krzysztof Piróg jeden z najlepszych inwestorów giełdowych już 22 kwietnia w Warszawie >>>

Od początku br. portfel brokera przyniósł dodatnią bezwzględną stopę zwrotu w wysokości 17,7 proc. (wobec 13,1 proc. wzrostu indeksu WIG), która okazała się wyższa o 4,7 pkt. proc. względem poziomu referencyjnego. Licząc od momentu powstania (czyli od końca marca 2008 r.), bezwzględna stopa zwrotu wyniosła 7.300,4 proc. (w porównaniu do wzrostu indeksu WIG o 21,9 proc.), co oznacza, że w ciągu ostatnich 108 miesięcy portfel DM BOŚ przekroczył poziom referencyjny o 7.278,5 pkt. proc., podał broker.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT comarch, mercator, netia, PELION, PKNOrlen, sanok, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR