StockWatch.pl

Dwóch członków zarządu Kruka sprzedało akcje, by zrealizować prywatne cele

Omawiane walory:

Ostatnie transakcje sprzedaży akcji Kruka przez prezesa Piotra Krupę oraz członka zarządu Michała Zasępę wynikały z ich prywatnych potrzeb, poinformowała spółka. 

Piotr Krupa, prezes Kruk SA.

W komentarzu przesłanym mediom w związku z piątkową informacją nt. zmniejszenia zaangażowania w spółkę, prezes Kruka przypomniał, że co pewien czas sprzedaje niewielki pakiet akcji, a od końca 2014 roku suma posiadanych przez niego akcji spadła o niecałe 9 proc. – z 2,07 mln sztuk do 1,89 mln sztuk. Równocześnie był w tym czasie kupującym – wziął udział w podniesieniu kapitału pod koniec 2016 roku oraz zainwestował w akcje Kruka pod koniec 2017 roku.

– Dodatkowo, w ramach programu motywacyjnego, do tej pory przyznano mi blisko 70 tys. warrantów zamiennych na akcje, które trzymam od uruchomienia programu, a do rozdysponowania pomiędzy członków zarządu jest jeszcze pula blisko 60 tys. warrantów. Po uwzględnieniu przypadającej mi części, mój udział w akcjonariacie Kruka zmienił się nieznacznie. Moja wiara, motywacja i zaangażowanie w Kruka są niezmienne, a niewielkie transakcje sprzedaży akcji – które wynikają z moich prywatnych potrzeb – tego nie zmienią – skomentował Krupa. – Ostatnie sprzedaże akcji wynikały również z prywatnych potrzeb, w tym z rozliczenia się z fiskusem, m.in. za wcześniejsze sprzedaże akcji – podkreślił.

– Wierzę w Kruka, a większość moich oszczędności, to właśnie akcje Kruka. Sprzedałem obligacje Kruka i część posiadanych akcji, aby kupić dom – poinformował z kolei członek zarządu Michał Zasępa, cytowany w komentarzu.

>> Forza Kruk – omówienie sprawozdania finansowego po I kw. 2019 r.

W miniony piątek Kruk poinformował, że prezes Piotr Kupa zmniejszył swoje zaangażowanie w spółkę do poziomu poniżej 10 proc. ogólnej liczby głosów, dokonując transakcji sprzedaży 15 000 akcji Kruka po cenie 167,80 zł za sztukę. Po zawarciu transakcji Krupa posiada 1.886.666 walorów odpowiadających za 9,989 proc. kapitału zakładowego i głosów na WZ.

W innym komunikacie Kruk podał, że członek zarządu Michał Zasępa sprzedał 5.000 akcji po cenie 168,09 zł za sztukę oraz 50 obligacji po cenie 1000 euro za sztukę.

Kruk jest największą firmą zarządzającą wierzytelnościami w Polsce. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2011 r. W poniedziałek kurs akcji spółki spada o 5,4 proc. do 160,40 zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Kruk, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR