Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Dwóch członków zarządu Kruka sprzedało akcje, by zrealizować prywatne cele

Opublikowano: 2019-05-13 15:29:29

Omawiane walory:

Ostatnie transakcje sprzedaży akcji Kruka przez prezesa Piotra Krupę oraz członka zarządu Michała Zasępę wynikały z ich prywatnych potrzeb, poinformowała spółka. 

Piotr Krupa, prezes Kruk SA.

W komentarzu przesłanym mediom w związku z piątkową informacją nt. zmniejszenia zaangażowania w spółkę, prezes Kruka przypomniał, że co pewien czas sprzedaje niewielki pakiet akcji, a od końca 2014 roku suma posiadanych przez niego akcji spadła o niecałe 9 proc. – z 2,07 mln sztuk do 1,89 mln sztuk. Równocześnie był w tym czasie kupującym – wziął udział w podniesieniu kapitału pod koniec 2016 roku oraz zainwestował w akcje Kruka pod koniec 2017 roku.

– Dodatkowo, w ramach programu motywacyjnego, do tej pory przyznano mi blisko 70 tys. warrantów zamiennych na akcje, które trzymam od uruchomienia programu, a do rozdysponowania pomiędzy członków zarządu jest jeszcze pula blisko 60 tys. warrantów. Po uwzględnieniu przypadającej mi części, mój udział w akcjonariacie Kruka zmienił się nieznacznie. Moja wiara, motywacja i zaangażowanie w Kruka są niezmienne, a niewielkie transakcje sprzedaży akcji – które wynikają z moich prywatnych potrzeb – tego nie zmienią – skomentował Krupa. – Ostatnie sprzedaże akcji wynikały również z prywatnych potrzeb, w tym z rozliczenia się z fiskusem, m.in. za wcześniejsze sprzedaże akcji – podkreślił.

– Wierzę w Kruka, a większość moich oszczędności, to właśnie akcje Kruka. Sprzedałem obligacje Kruka i część posiadanych akcji, aby kupić dom – poinformował z kolei członek zarządu Michał Zasępa, cytowany w komentarzu.

>> Forza Kruk – omówienie sprawozdania finansowego po I kw. 2019 r.

W miniony piątek Kruk poinformował, że prezes Piotr Kupa zmniejszył swoje zaangażowanie w spółkę do poziomu poniżej 10 proc. ogólnej liczby głosów, dokonując transakcji sprzedaży 15 000 akcji Kruka po cenie 167,80 zł za sztukę. Po zawarciu transakcji Krupa posiada 1.886.666 walorów odpowiadających za 9,989 proc. kapitału zakładowego i głosów na WZ.

W innym komunikacie Kruk podał, że członek zarządu Michał Zasępa sprzedał 5.000 akcji po cenie 168,09 zł za sztukę oraz 50 obligacji po cenie 1000 euro za sztukę.

Kruk jest największą firmą zarządzającą wierzytelnościami w Polsce. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2011 r. W poniedziałek kurs akcji spółki spada o 5,4 proc. do 160,40 zł.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o Kruk)

 • Kruk przejmie portfel wierzytelności GetBacku w Rumunii

  KRUK porozumiał się z niegdyś największym branżowym konkurentem w sprawie przejęcia pakietu wierzytelności w Rumunii. Wartość umowy to 41,2 mln RON, czyli ok. 37,4 mln zł.

 • Kruk zmodyfikował brzmienie głównego celu strategii, ale nie zmienia jej założeń

  KRUK prowadzi obecnie proces zatwierdzania prospektu emisyjnego VI Programu Emisji Obligacji Publicznych przez Komisję Nadzoru Finansowego. W toku prac nad prospektem Komisja wystąpiła z uwagą interpretacyjną. Sprowadza się ona do uznania przez KNF celu strategicznego grupy dot. „osiągnięcia 700 mln zł zysku netto w 2024 roku” za prognozę zysku w procesie prospektowym. Tymczasem Grupa KRUK nigdy nie publikowała i dalszym ciągu nie zamierza publikować prognoz wyników finansowych.

 • Europejskie giełdy boją się uwikłania w wojnę handlową, w grze Kruk i Mirbud

  Eskalacja wojen handlowych, w tym ryzyko rozszerzenia ich o Unię Europejską, to obecnie największe zagrożenie dla rynku w Warszawie. Uwagi od tego tematu nie odciągnie nawet wchodzący w decydującą fazę sezon publikacji wyników przez spółki z GPW. 

 • Kruk sfinalizował przejęcie Wonga.pl. Wartość transakcji opiewa na 97 mln zł

  KRUK sfinalizował umowę przejęcia 100 proc. udziałów spółki Wonga działającej na polskim rynku pożyczek online. Wartość transakcji opiewa na 97,1 mln zł. Na kwotę składa się wartość udziałów sprzedawanej spółki i prawa do własności marki (3 mln zł) oraz spłata jej zobowiązań należnych sprzedającemu (94,1 mln zł).

 • Kruk dokapitalizuje Wongę kwotą min. 100 mln zł, nie planuje innych przejęć

  KRUK oczekuje, że zamknięcie transakcji zakupu Wongi nastąpi w ciągu kilku tygodni. KRUK wyłoży co najmniej 100 mln zł na dokapitalizowanie spółki, poinformowali przedstawiciele zarządu. Plany nie zakładają zakupu kolejnego podmiotu z branży pożyczkowej. Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku