Kurs akcji Helio wystrzelił po sygnałach o skokowej poprawie zysku

Omawiane walory:

W piątek po południu akcje producenta bakalii drożeją o 27 proc. po informacji, że spółka może pokazać 7 mln zł zysku netto za II kwartał roku obrotowego 2020/2021, czyli okres od października do grudnia ub.r.

Fot. fb/Helio

– Zarząd Helio informuje, że po dokonanej wstępnej analizie danych finansowych za drugi kwartał roku obrotowego 2020/2021 (tj. październik grudzień 2020) uznał, że o ile nie wystąpią inne nietypowe zdarzenia należy spodziewać się za przedmiotowy okres zysku netto w wysokości ok. 7 mln zł względem 2,58 mln zł zysku netto za analogiczny kwartał ubiegłego roku (tj. październik grudzień 2019) – czytamy w komunikacie.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Według władz spółki poprawa wyniku finansowego była spowodowana przede wszystkim dzięki osiągniętemu efektowi ekonomii skali i optymalizacji kosztów operacyjnych. Choć sprzedaż kwartału była rekordowa w historii, jej dynamika wzrostu była już na typowym kilkunastoprocentowym poziomie (wzrost o ok. 15 proc. r/r.). Spółka w przedmiotowym kwartale osiągnęła ok. 98 mln zł przychodów ze sprzedaży względem 84.646 tys. zł w okresie porównywalnym.

Szczegółowe informacje na temat wyników finansowych Helio zostaną przekazane w raporcie półrocznym za I półrocze roku obrotowego 2020/2021, który spółka opublikuje 31 marca 2021 r.

Helio działa na rynku bakalii i komponentów cukierniczych. W ofercie spółki znajdują się orzechy, owoce suszone i kandyzowane, ziarna, masy cukiernicze, polewy do ciast oraz popcorn. Produkty sprzedawane są pod parasolową marką Helio, a także pod wieloma markami własnymi, dostępnymi w największych marketach w Polsce.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o helio)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR