X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Polnord wykupi przed terminem obligacje o wartości 7,1 mln zł

Opublikowano: 2016-10-13 10:21:25

Omawiane walory:

Zarząd Polnord uchwalił wcześniejszy wykup obligacji serii NS2 o wartości nominalnej 7.111.400 zł. Jego celem jest umożliwienie Spółce uruchomienia czwartego etapu inwestycji Brzozowy Zakątek.

Komunikat prasowy, 13.10.2016 r.

Obecnie na działce ustanowiona jest hipoteka będąca elementem zabezpieczenia obligacji. Jej wykreślenie umożliwi rozpoczęcie projektu, które planowane jest jeszcze w bieżącym roku.

– Wcześniejszy wykup części obligacji świadczy o dobrej kondycji finansowej Spółki i wpisuje się w realizację strategii Grupy Kapitałowej zarówno poprzez optymalizację zadłużenia, jak i umożliwienie realizacji kolejnego z zapowiedzianych projektów mieszkaniowych – mówi Dariusz Krawczyk, Prezes Zarządu Polnord SA. – Ostatni kwartał 2016 roku jest dla Grupy czasem wzmożonej pracy nad przygotowaniem kolejnych realizacji. Inauguracja Brzozowego Zakątka IV jest jednym z ostatnich punktów tegorocznego strategicznego planu, jakie zostały jeszcze przed nami – dodaje.

Dzień przedterminowego wykupu ustalono na 13 listopada br. Obligatariusze za każdą obligację otrzymają kwotę równą jej wartości nominalnej, odsetki w kwocie 1,46 zł brutto oraz premię w wysokości 0,50 zł brutto. Obligacje serii NS2 o łącznej wartości nominalnej 34 mln zł zostały przydzielone 13 lutego 2015 r. Zgodnie z warunkami emisji termin ich wykupu przypada na 13 lutego 2018 r.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

    - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
    - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
    - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
    - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o polnord)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku