Ryvu Therapeutics ma umowę na I fazę badań klinicznych cząsteczki RVU120

Omawiane walory:

Ryvu Therapeutics zawarło umowę z Covance Inc. na przeprowadzenie fazy I (eskalacja dawki) w ramach badania fazy I/II - którego celem jest określenie profilu bezpieczeństwa i skuteczności cząsteczki RVU120 (SEL120) u pacjentów z nawrotowymi lub opornymi na leczenie przerzutowymi lub zaawansowanymi guzami litymi. Wartość umowy to ok. 10,2 mln zł.

Ryvu,Therapeutcis

Ryvu Therapeutcis (Fot. spółka)

– Głównym celem fazy I badania będzie ocena bezpieczeństwa oraz tolerancji, farmakokinetyki (PK), farmakodynamiki (PD), wstępnej aktywności antynowotworowej RVU120 (SEL120) w kohortach eskalacji dawki, jak również określenie dawki rekomendowanej dla fazy II. Badanie fazy I prowadzone będzie w wybranych ośrodkach w Europie, następnie na etapie fazy II planowane jest rozszerzone o dodatkowe lokalizacje – czytamy w komunikacie.

Covance będzie odpowiedzialny za wykonanie operacyjne badania klinicznego fazy I (eskalacja dawki). Szacowany koszt umowy wynosi 2 223 529 euro (10 206 665 zł) i będzie współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu Państwa w projekcie „Rozwój kliniczny innowacyjnego kandydata na lek w terapii nowotworów litych” w ramach działania 1.1/poddziałania 1.1.1 „Szybka Ścieżka” Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój na lata 2014-2020. Wartość umowy może ulec zmianie w przypadku poszerzenia zakresu zlecanych prac.

>> POLECAMY: Jak inwestować na giełdzie (ze StockWatch.pl)?

Covance to jeden z wiodących na świecie podmiotów świadczących usługi w obszarze badań i rozwoju leków, prowadzący badania kliniczne od ponad 25 lat. Guzy lite są jednym z obszarów, w którym firma ta posiada szczególnie duże doświadczenie. W ciągu ostatnich pięciu lat, Covance przeprowadził ponad 1000 badań klinicznych z zakresu onkologii – najczęściej były to badania I fazy.

W styczniu 2021 r. Ryvu Therapeutics złożyło do Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych wniosek o rozpoczęcie nowego badania klinicznego.

RVU120 (SEL120) jest odkrytym i rozwiniętym przez emitenta, selektywnym inhibitorem kinazy CDK8/CDK19, który wykazał skuteczność działania w wielu rodzajach guzów litych, a także w nowotworach hematologicznych, zarówno w modelach in vitro jak i in vivo. Obecnie trwa badanie fazy I (first-in-human) dla RVU120 (SEL120) w nawrotowej lub opornej na leczenie ostrej białaczce szpikowej (AML) lub zespole mielodysplastycznym wysokiego ryzyka (HRMDS) w sześciu ośrodkach w Stanach Zjednoczonych, w których ma miejsce rekrutacja pacjentów.

Spółka zwraca uwagę, że rozszerzenie rozwoju klinicznego związku RVU120 (SEL120) poprzez rozpoczęcie nowej I fazy badania klinicznego w wybranych wskazaniach guzów litych, było jednym z wiodących celów wskazanych przez emitenta w strategii na lata 2020-2022.

Ryvu Therapeutics zostało założone w 2007 r. (jako Selvita), obecnie zatrudnia 150 naukowców, z których 80 posiada stopień naukowy doktora. Ryvu Therapeutics jest notowane na głównym rynku GPW. Kurs akcji spółki rośnie w wtorek rano o 15 proc., za jeden walor płacono 57,20 zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o RYVU)

 • Ryvu Therapeutics uznaje za pozytywne dane I fazy RVU120 oraz fazy I/II SEL24

  RYVU Therapeutics uznaje, że dane kliniczne dla fazy I programu RVU120 oraz fazy I/II programu SEL24 (MEN1703) za pozytywne. RYVU prezentuje wyniki badań na odbywającym się dzisiaj wirtualnym Kongresie Europejskiego Stowarzyszenia Hematologicznego (EHA) 2021.

 • Ryvu ma zgodę na nowe badanie fazy I/II SEL120 u pacjentów z guzami litymi

  RYVU Therapeutics otrzymało od Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych i Niezależnej Komisji Bioetycznej zgody na przeprowadzenie w Polsce badania fazy I/II z zastosowaniem pojedynczego leku, prowadzone metodą otwartej próby, oceniające bezpieczeństwo i skuteczność RVU120 (SEL120) u pacjentów z nawrotowymi/opornymi na leczenie, przerzutowymi lub zaawansowanymi guzami.

 • Niecodzienny program motywacyjny w Ryvu Therapeutcis

  Akcjonariusze RYVU Therapeutics zdecydują 17 maja o przyjęciu programu motywacyjnego dla pracowników i współpracowników, który będzie realizowany w latach 2021-2024. W celu realizacji programu motywacyjnego prezes i główny akcjonariusz - Paweł Przewięźlikowski - dokona nieodpłatnego zbycia na rzecz spółki łącznie 1,25 mln akcji RYVU Therapeutics.

 • mWIG40 najwyżej od 3 lat, w grze Ryvu Therapeutics i CD Projekt

  Wzrosty 33 z 40 średnich spółek wywindowały mWIG40 powyżej 4.500 pkt. Ostatni raz był on tam widziany w 2018 roku. Z kolei mocna przecena akcji RYVU Therapeutics ciąży indeksowi sWIG80

 • Tąpnięcie na kursie Ryvu Therapeutics. FDA częściowo zawiesiła badanie kliniczne nad RVU120

  Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) częściowo zawiesiła badanie kliniczne fazy Ib RVU120 (SEL120) u pacjentów z nawrotową/oporną ostrą białaczką szpikową i zespołem mielodysplastycznym wysokiego ryzyka, które prowadzone jest w Stanach Zjednoczonych. W piątek notowania RYVU Therapeutics spadają o kilkanaście procent.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR