UOKiK dał zgodę na wspólny projekt Azotów, Lotosu, HEC i KIND

Omawiane walory: , ,

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wydał zgodę na koncentrację polegającą na utworzeniu przez Grupę Azoty, Hyundai Engineering, Korea Overseas Infrastructure & Urban Development Corporation oraz Grupę Lotos podmiotu prowadzącego działalność jako Grupa Azoty Polyolefins.

 

Azoty, Police, Lotos, hyundai, uokik

Fot. Grupa Azoty

Spółka została powołana w celu realizacji wspólnego projektu, polegającego na budowie szeregu instalacji, które posłużą do produkcji polipropylenu.

– Zarząd spółki Grupa Azoty informuje, że w dniu 21 stycznia 2020 roku powziął informację, iż Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał zgodę na dokonanie koncentracji polegającej na utworzeniu przez emitenta, Hyundai Engineering Co., Ltd., Korea Overseas Infrastructure & Urban Development Corporation oraz spółkę Grupę Lotos wspólnego przedsiębiorcy, który będzie prowadził działalność pod firmą Grupa Azoty Polyolefins, co stanowi spełnienie się jednego z warunków zawieszających porozumień wstępnych, o których emitent informował raportami bieżącymi nr 77/2019 z dnia 13 grudnia 2019 roku oraz nr 80/2019 z dnia 23 grudnia 2019 roku – czytamy w komunikacie.

Wniosek w tej sprawie złożono do urzędu 23 grudnia. Zakłady Chemiczne Police poinformowały wcześniej w grudniu, że Grupa Azoty Polyolefins – spółka zależna Grupy Azoty i Grupy Azoty Zakładów Chemicznych Police (ZCh Police) – wydała Hyundai Engineering Co., Ltd polecenie przystąpienia do pełnej realizacji (full notice to proceed) w ramach umowy o kompleksową realizację projektu Polimery Police.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Hyundai Engineering Co., Ltd jest spółką należącą do grupy kapitałowej, w której podmiotem dominującym jest Hyundai Engineering & Construction Co., Ltd., która prowadzi działalność głównie w obszarze projektów budowlanych.

Korea Overseas Infrastructure & Urban Development Corporation zapewnia kompleksowe wsparcie koreańskim firmom w rozwijaniu ich zagranicznych inwestycji PPP i rozwoju działalności. Odgrywa rolę we wspieraniu ogólnych aspektów działalności przedsiębiorstw, od identyfikacji projektów i wspierania rozwoju projektów i finansów po bezpośrednie inwestycje.

Grupa Lotos jest zintegrowanym pionowo koncernem naftowym, który zajmuje się poszukiwaniem i wydobyciem ropy naftowej, jej przerobem oraz sprzedażą hurtową i detaliczną wysokiej jakości produktów naftowych.

Grupa Azoty zajmuje drugą pozycję w UE w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, a takie produkty jak melamina, kaprolaktam, poliamid, alkohole OXO, czy biel tytanowa mają również silną pozycję w sektorze chemicznym znajdując swoje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Grupaazoty, Lotos, Police, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR