pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

piotrszwed

piotrszwed

Ostatnie 10 wpisów
Moderator:
Wpis usunięty w reakcji na zgłoszenie firmy Legal24 sp. z o.o. działającej w imieniu Rafała Brzoska.

Może jakiś komentarz do dzisiejszych szacunków podanych przez firmę.

Wzrost sprzedanych i oddanych mieszkań.

Jakaś dywidenda w planach?

Wiecie co..

zainwestowałem, zaryzykowałem.. wszystko okej..
"straciłem", sprzedałem ze stratą, czy mi umorzyli..
nie ważne co się stało, ale finałem tego powinna
być wykazana w PIT strata już na poziomie tego co dostaje się z banku..

tylko od kiedy prawo jest dla ludzi

pięknie napisałeś "stratę"
nie poniosłem straty bo nie sprzedałem :)
tylko znikło :( ale prawnie firma jeszcze istnieje, czy się mylę?

co symbolizowało 13 zł we wtorkowy poranek?Think

K2 Internet SA staje się K2 Holding SA ciekawe jakie są koszty? Think

i jeszcze może ktoś mi powie, o co chodzi z tym Programem Motywacyjnym na 150.000

i pewnie kopara niektórym opadła jak policzyli o ile procent portfel już wzrósł hello1

oczywiście powodzenia

tylko lepiej może być.. spółka dodatkowego kopa dostała w związku z pandemią..
nie przekonani wcześniej przerzucają swoje dane do chmury i na tym spółka też korzysta,
reklamować się ludzie muszą więc na tym nie cierpią

a czy przez przypadek Chiny nie powiedziały (chyba w październiku 2020), że skupią węgiel koksujący? Think

dzięki MrBlue..
masz racje, zapomniałem o dywidendach po drodze

a te dzisiejsze 13 zł to jak rozumieć? czysty zysk? Think

a może właśnie na to liczą co niektórzy, np. bracia, siostry, żony, tych co są przy korycie Think

Tak, pięknie.. gdzie według Was będzie granica tej fali wzrostowej? Trzeci raz odbijemy się od 21, czy jednak pociągniemy wyżej pod 24-25, czy nawet pod historycznego maksa 30.

Mam pytanie, bo może czegoś nie rozumiem.
PP przysługują 2 na każdą posiadaną wcześniej akcję, a zabrali na to 2,50, czyli po 1,25 na szt.
teraz dorzucić trzeba jeszcze po 1 zł, więc łącznie 2,25 zł na szt.
a kurs jest po 3zł
to jeśli dobrze rozumiem 3-2,25 = zysk 0,75 na szt.
czy coś źle pojmuję?

Zostałem z papierami i teraz zastanawiam się co zrobić. Będziecie brać prawa poboru?

Zna się ktoś bardziej na temacie? bo do końca tego nie ogarniam.
Prawa mają być po 1 zł, a teraz akcje latają po 3 zł. Co to znaczy dla posiadacza akcji?
Jak się nic wielkiego nie wydarzy to przy włączeniu praw w akcje (uproszczając) mam 2 zł zysku?

W Polimexu, a to już nie w Prainare srare?

Za jakiś czas dowiemy się o tym, że Czarnecki chce wycofać Getin z giełdy po 30gr.
Później zrobi myk, rembranding, podział, scalenie czy jakiś inny twór i kolejny debiut pójdzie za fajną kasę.
Tak się robi pieniądze na GPW.

Ktoś ma jakąś wizję świata w związku z ostatnim odbiciem?

...a może ma?

Coś ostatnimi dniami nam się w dół ciągnie wykres.

Zapewne ktoś wie coś więcej niż inni.

Jak to już ktoś powiedział: Równy dostęp do informacji mieliśmy przed 20 minutami na XTB.

"Akcje GetBack, na których handel został zawieszony o godz. 09:04, spadły o 17 proc. do 3,75 zł. Zachowanie zarządu spółki nie jest najlepszą wróżbą na przyszłość dla tej firmy. W zasadzie można się zastanawiać, czy jeszcze jakąkolwiek przyszłość ona ma?"
wiadomosci.stockwatch.pl/afera...

(150x10)-((100x10)+10)=490 zł
490*19%=93 zł

Każdy pit z zysków kapitałowych musisz sama przetworzyć.
Warto zaznaczyć stratę, bo masz później 5 lat na jej rozliczenie.

a za parę tygodni pojawi się fundusz z nikąd i da wezwanie na 100% akcji po 10,01

...i czemu tu się dziwić?

Jakby węgiel dalej sprzedawali po 600-700 zł, a nie 900-1000 zł,
to dalej byłoby górnictwo w głębokim kryzysie.

Tak lekko wychodzi mi ponad 10 mld mniej.

No ale chyba ALMY nie będzie na Eurocashu? :)

To jak tak jest dobrze to dlaczego obie spółki w trendzie spadkowym?

Co to znaczy dla zwykłego śmiertelnika? lepiej sprzedać do 20.02 czy trzymać?

Kolejna "napompowana" na debiut spółka.

Również jestem zaangażowany, ale nie wiem czy pamiętasz, jak Pan Minister Finansów powiedział, że trzeba znacjonalizować sektor bankowy itp. PZU jest najlepszą do tego firmą. Bez potrzeb inwestycyjnych można śmiało zysk przeznaczać na zakup na akcji banków.

Ktoś musi się zrzucić na te 3,3 mld wpływu do budżetu tytułem dywidendy.

Dobra wiadomość jeśli sprzedajesz w hossie i najlepiej najmniej zyskowną część biznesu.

Póki co tutaj- przynajmniej o hossie nie może być mowy, więc cena nie jest wyśrubowana.

Skarb Państwa tnie dywidendę... tego jeszcze nie grali!

Może ktoś mi powie skąd szanowny Pan Minister Finansów weźmie planowane mld z dywidend.

blah5

Czyli jak dobrze rozumiem, akcja spółki powinna być po dywidendzie na poziomie 4 zł.

Czy czasem Echo nie będzie również zaangażowane w nowy projekt rządu Mieszkanie+?

Po czym twierdzisz koniec górnictwa i gdzie?

Kupuj kiedy leje się krew. To co się teraz dzieje na surowcach można było od dawna przewidzieć.
Fajnie byłoby teraz kupować i dysponować zyskami lat ubiegłych, jednak jak to zrobić jak co roku ma się nóż na gardle w postaci związków zawodowych- premie i oczywiście rządu z sowitą dywidendą.

Chilijczycy zrobią wszystko by możliwie dotkliwie ukarać konkurenta. Przecież większość największych globalnych graczy jest właśnie od nich.

Długo nie trzeba było czekać.

TDJ wie co wyciągnąć z mającego problemy Kopexu, włączy to pod skrzydła Famuru
po czym odsprzeda globalnemu koncernowi.

Śmiem twierdzić, że tania ropa nie ma na celu uderzyć w Rosję, czy kraje produkujące ropę. To cios w USA, które w 2014 czy 2015 stały się samowystarczalne energetycznie głównie przez łupki. Są one jednak droższe w wydobyciu, a niższa cena ropy wyprze tą technologię głównie ze względów ekonomicznych.
Tak jak zresztą zauważyliście wcześniej ropa to nie tylko paliwo.

Albo w 2021 sprzedadzą jedną mega grę z 1 mld przychodu a wcześniej będzie posucha.

W Polsce kopalnia może dać zarobić, ale nie może być absurdów typu: Pracuje tutaj 3 tysiące ludzi a nawet jedna ściana nie jest czynna lub na 2800 ludzi pod ziemią pracuje niewiele ponad 500 a na górze reszta. To jak to może być dochodowe?

Pytanie jak bardzo zaawansowany jest projekt kopalni i jaki jest na nią pomysł, bo i inwestor się znajdzie z paroma miliardami i rynek zbytu. Tego jednak chyba nikt nie wie, a obecny zarząd nie napawa optymizmem.

Przykładem mogą być przecież Niemcy na śląsku i australijczycy na Lubelszczyźnie.

Zobaczymy co dzisiaj pokaże kolejna spółka sprzętu górniczego- Famur.

Zarząd zapowiada także rozszerzenie działalności o kopalnię węgla. Jednak to mocno odległa sprawa. Ja myślę, że to minimum 5 lat. W 2016 mają dostać zgodę na eksploatację złóż. Do otwarcia kopalni jeszcze sporo wody upłynie, choć znamy już szacunkowe koszty, które powinny wynieść w okolicy 1,8-2 mld zł.

Samo zaopatrzenie takiej kopalni w sprzęt, itp to nie wszystko, coś trzeba z tym węglem zrobić (najlepiej w dobrej cenie sprzedać), by kopalnia w koncernie Kopex się opłacała.

Czy to jednak nie jest spóźniona decyzja? Czas pokaże. Bardziej prawdopodobny jest dalszy spadek.

Odpisy, odpisami, ale i tak kiedyś trzeba było te pieniądze wydać. Pytanie jaki pomysł ma obecny zarząd na dalsze miesiace? W górnictwie jeszcze będzie jakiś czas zastój i trzeba mieć pomysł jak to przetrwać.

Jedno jest pewne: Jak ktoś zaryzykował przy 0,11 zł, teraz ma blisko 200% zysku. blah5

Amerykanie mogą sobie rezygnować z węgla, bo mają między innymi łupki.
Tylko zobaczymy za jakiś czas- jak się okaże, że tania ropa wyprze łupki,
bo po prostu jest tańsza w wydobyciu. Bodajże na CNN podawali, że Arabowie
wydobywają ropę po koszcie 1 dolar za baryłkę.

Trochę temat się rozbiegł...

to teraz cytat z dzisiejszej publikacji Stockwatch:

"– Słabość kursu akcji PZU ma związek z polityką. Ostatnie spadki są konsekwencją zapowiedzi wprowadzenia podatku dla ubezpieczycieli, który będzie wyższy niż pierwotnie zakładano. Notowaniom nie pomagają także spekulacje dotyczące zmian w zarządzie spółki. Jednak patrząc na PZU z perspektywy fundamentalnej, to przyszły rok może być dobry. Zapowiadany przez rząd nowy podatek może wymusić na ubezpieczycielach podwyżki składek komunikacyjnych, co w rezultacie zakończyłoby wojnę cenową. Warto też mieć na uwadze, że szykowany podatek w sektorze ubezpieczeniowym jest wyższy niż bankowym, ale wyższa rentowność aktywów PZU powoduje, iż waży on w zysku netto około 13 proc., a w bankach 20-30 proc. Nie należy też zapominać o możliwościach dywidendowych PZU. KNF ostatnio stwierdził, że spółka może wypłacać dywidendę w maksymalnych rozmiarach. Oczekujemy, że w przyszłym roku wypłata może przekroczyć 3 zł na akcję, a może zbliżyć się nawet do 4 zł, jeśli skierowana zostanie na ten cel cała nadwyżka kapitałowa. – ocenia Michał Konarski, analityk DM mBanku."

więc chyba aż tak źle nie będzie.

A przecena od ostatniego wpisu już kilkuprocentowa.

Oby pośrednio PZU nie dostało po uszach nowym podatkiem.

Zgadzam się jednak z przedmówcą, że to szansa na zakupy przecenionych spółek, zarówno sektora finansowego jak i wydobywczego i oczywiście energetycznego.

21 października spółka zawiesiła debiut na GPW z przyczyn: złe otoczenie rynkowe!

Uczeni zaczynają to nazywać: MENTALNOŚĆ POLAKA!

Jak jest dobrze, dużo zarabiam w krótkim czasie- to jest OK.

Jak tracę, za dużo jabłek, za mało soli, za dużo suszy itd.- winny jest RZĄD.

Kara należy im się już od pewnego czasu!

Ja się pytam: a po co?

Kolejna napompowana spółka sprzedana w najlepszym możliwym momencie.
Niestety dla akcjonariuszy tak różowo to nie wygląda.

Widzę, że niezwykle udany debiut na GPW!

Czy czasem notowania nie miały wrócić dopiero po splicie?

Bardzo ciekawy list do Pani Premier.

wpolityce.pl/polityka/266054-c...

Czyli Prezes i jego świta.

A wczoraj KNF nałożył karę dla MNI po ponad 4 latach od sprawy.

Widać są równi i równiejsi.

www.money.pl/gospodarka/wiadom...

Do 30 zł jeszcze daleko, ale jest możliwe. Pytanie co będzie między 15 a 30... ponownie 10 czy od razu 20...

Nic na to nie poradzimy. Przychodzi nam tylko próbować wczuć się w rynek i "fuksem" trafić na rodzynek!

Coś nas spółki węglowe rozpieszczają.

ChiefMike napisał(a):
Polska to Kraj teoretyczny, gdzie konstytucja to tylko Papier.

Gdzie jest poszanowanie prawa własności ? Gdzie jest poszanowanie obywatela ? Gdzie jest szacunek do majątku ?

Akcja SP, to doprowadzanie Akcjonariuszy do nie korzystnego rozporządzania mieniem.

Spytaj tych co kupili JSW na debiucie. blah5

To chyba POpis!

www.stockwatch.pl/przeglad-pra...

Cytat:
Enea nie manipulowała kursem akcji Bogdanki wypowiadając jej długoterminową umowę, a później ogłaszając wezwanie na akcje - poinformował PAP Maciej Krzysztoszek z biura prasowego Komisji Nadzoru Finansowego (KNF). To odpowiedź na obawy części inwestorów giełdowych, zdaniem których poznańska spółka mogła manipulować kursem akcji lubelskiej kopalni.

Oto już mamy szybką reakcję KNFu. hello1

Kod:
mod: dodawaj cytaty do linków

KNF się nie dokopie, bo zapewne nie ma w tym celu.

Ich celem było zarobić. W tym przypadku na Bogdance.

Zresztą ile takich i podobnych wałów przez GPW przeszło to już się zliczyć nie da.

W naszych oczach manipulacja, a ci co mieli zarobić- zarobili.
blah5

Pytanie czy redukcja zatrudnienia o 1200 osób dotyczy pracowników dołowych czy administracji?

Jest szansa, że uda się wypracować założone wydobycie i zrobić założone cięcia dające 1 mld zł oszczędności. I choć w tym roku będzie to niewidoczne, to w przyszłym może już być ciekawie. Tym bardziej, że (jak wspomniano wyżej) prawie zamyka się cash flow operacyjny.

Przy założeniu, że polityka oszczędności będzie kontynuowana i związki nie będą zbytnio przeszkadzać w dalszych cięciach może za 2-3 lata zobaczymy znaczne oddalenie się od dołka z 10 złotymi.

marrynika napisał(a):
spółka łapie oddech, najpierw odpływ żeby mógł nastąpić przypływ i im większy odpływ tym solidniejszy przypływ - cierpliwości,wg. analizy powinna być jeszcze jedna fala wzrostowa.

też jestem ciekaw, może warto zwiększyć pozycję i ... Pray

Szczegóły z raportu:

Jednostkowy gotówkowy koszt wydobycia węgla w I półroczu był o 16,3 proc. niższy niż w analogicznym okresie rok wcześniej i wyniósł 325 zł na tonę. W II kwartale wyniósł on 306 zł na tonę. Średnia cena sprzedaży węgla koksowego do odbiorców zewnętrznych spadła w minionym półroczu w ujęciu rocznym o 5,8 proc. do 401,21 zł.

Bogdanka w dwa dni odrobiła prawie cały spadek poniedziałkowy.

Albo kupuj fakty nie plotki. blah5

Vox napisał(a):

Wegiel w Polsce moze byc wogole niewydobywany

kliknij, aby powiększyć

forsal.pl/galerie/890334,duze-...

chyba ktoś wierzy, że Polskę stać na tak drastyczne wzrosty w inwestycje, aby za maksymalnie
30 lat cały przemysł węglowy został odstawiony na bok, oj chyba to na dziś dzień niemożliwe,
część nowych bloków energetycznych będzie w dalszym ciągu eksploatowanych, poza tym zakończona budowa elektrowni jądrowej ma się opóźnić, no i jeszcze środki z Unii Europejskiej się skończą, więc mało to prawdopodobne by zrezygnowano z węgla

Bardziej prawdopodobne jest zniknięcie Petrolinvestu z mapy firm i winą obciążeni będą
nowi członkowie zarządu, którzy zaklepią dotychczasowe prace zarządu i chęć pokrycia strat.
Później split by ciułacze mogli stracić na petrolu nie 95% tylko 99,9%.

norbert80 napisał(a):
jsw cena wartsoc ksiegowa 0.14 kiedys musi skonczyc sie spadek a SKARB PANSTWA moze sobie odkupic akcje w promocji 90% taniej,pomagaja frankowiczom moze pomoga akcjonariuszom jswhello1 czekamy pani Kopacz Liar

no to się teraz uśmiałem... ale pomysł dobry- może kolejne pytanie do październikowego referendum?
Czy jesteś za pomocą każdemu gdzie winny jest Skarb Państwa?
proponowane odpowiedzi:
a) TAK
b) TAK
blah5

Z mojego punktu widzenia obrana strategia z finalnym zakupem Bogdanki była by najrozsądniejszym rozwiązaniem zadowalającym w krótkim i długim terminie każdego. Ratowanie górnictwa (RZĄD), zabezpieczenie w własny węgiel (ENEA), wzrost wartości firmy (AKCJONARIUSZE). To akurat dobry pomysł, bo firma jest po restrukturyzacji. Wejście w KHW, bez głębokiej restrukturyzacji to podcinanie gałęzi na której się siedzi.
Jeśli jednak strategia z wywalczeniem lepszej pozycji negocjacyjnej jest tworem tego całego wydarzenia, to nie sądzę, by w dalszej perspektywie było to dla Enei korzystne. Rynek węgla też się kiedyś odwróci.

Jak się nic nie zmieni to dalej będzie siedziała. Spółka generuje duży zysk, z którym za bardzo nie ma co robić, bo nie ma inwestycji. Teraz żeby się do kasy nie dobrali politykierzy wymyślili zaangażowanie w banki. Jak dla mnie to powinni skupić akcje jak rząd bardziej zamiesza z podatkiem i frankami, a jak już się wszystko uklepie to sprzedać z zyskiem. I możliwe, że taki jest cel choć inaczej ubrany.

Wie ktoś co się dzieje w spółce? Będzie coś z tego zawieszenia czy to już definitywny koniec i spółka nie wróci. Mowa była o scaleniu spółki. Gdzieś mi się jeszcze obiło o uszy, że jak ruszą gazoporty to już będzie tylko lepiej. Wiecie coś o Petrolu?

Przychód, przychodem, ale ile z tego zysku?
Wydaje się, że on tutaj jest kluczowy dla dalszych pomysłów firmy.

Dla inwestora liczy się zysk, albo przez wzrost wartości akcji bądź dywidenda.
Z tego drugiego raczej prędko nie skorzystamy.

Więc trzeba liczyć, że te 30-35 zł się uda osiągnąć.

Wszystko ładnie wygląda, tak jak założenie, że przedłużająca się susza zwiększa zużycie energii. Większe zużycie, większe przychody, większe zyski itp.

Podtrzymuje swoje akumuluj biorąc powyższe pod uwagę. :)

Ciekawe jak mocno rynek zdyskontował już tegoroczne wyniki finansowe.

Czy i jak prawdziwa jest docelowa cena z ostatniej rekomendacji?

Spółkę warto mieć w portfelu, tylko czy warto zwiększać zaangażowanie
przy tak wygórowanej cenie.

Polska giełda uwielbia reakcje na plotki, a już super uwielbienie ma dla obietnic polityków. Uważam, że to jeszcze nie koniec spadków sektora bankowego. Wiele spółek sektora bankowego jeszcze w tym roku osiągnie historyczne minima.
Pytanie w co teraz inwestować, jak zmiany na gorsze są przyszłością coraz większej ilości spółek. Po surowcach przyszła pora na energetykę, banki... kto jeszcze?

Czyli akumuluj! Tylko kiedy? :)

"Nowym członkiem w radzie będzie Grzegorz Barszcz, Beata Chłodzińska, Piotr Ciach, Katarzyna Kosińska. Na to stanowisko powołano również Jarosława Zagórowskiego, byłego prezesa Jastrzębskiej Spółki Węglowej."
Oby się tak nie skończyło jak z JSW Panie Zagórowski. Coś mi się zdaje, że zobaczymy historyczne minimum na Tauronie w okolicy 3 zł, a nie 3,42 zł. :)

Wszystko zależy od tego jak bardzo energetyka będzie musiała wejść w polityczne pomysły. Choćby ratowanie górnictwa, inwestycje wymuszane przez Państwo, a nie miejące żadnych przesłanek ekonomicznych itp. To się tyczy każdej spółki energetycznej z zapleczem Skarbu Państwa. Należy to przeczekać i w stosownym momencie wejść na rynek lub zrobić akumulację.

A jednak drgnęła i to jak do 9 zł w trzy tygodnie. Spekulanci!! :)

Podatek od kopalin z tego co mi wiadomo zawsze w Polsce był. Może nie na każdą kopalinę, a na pewno nie w takiej wysokości.

Obserwując KGHM od wielu lat, mogę podsumowująco powiedzieć, że przez te lata rząd bardzo liczył na wysoką daninę w postaci dywidendy. Nigdy za czasów PO nie przeszła propozycja dywidendy przedstawiana zarządowi. Zawsze było podniesienie do możliwie najwyższych granic.

Oczywiście w dramatycznych sytuacjach główny udziałowiec, czyli Skarb Państwa mógł i robił to przy pomocy odwołania części członków Rady Nadzorczej, wymieniając na takich, którzy będą robić wszystko by zapisy w projekcie dochodów budżetu państwa równe były dywidendzie.
Tylko po co się co roku kłócić, jak można to zrobić raz i porządnie. Podatek od kopalin załatwił sprawę z nawiązką. Od dwóch lat propozycja dywidendy przechodzi bez najmniejszych zmian. Poza tym nikogo nie będzie teraz interesowało, czy Chiny i reszta świata kupują więcej czy mniej i po jakiej cenie. Podatek jest od tony wydobytej bez znaczenia na cenę sprzedaży.

Brak zmian w podatku będzie, ale jeszcze nie teraz. Choć na pewno zmierzy się z tym nowo wybrany rząd, ponieważ prognozowany spadek potrzeb globalnych przewiduje spadek zapotrzebowania o ok. 30% przy jednoczesnym spadku ceny o kolejne procenty. No chyba, że KGHM będzie podążał drogą JSW. :)

Dlaczego? Każda taka zadyma to szansa na szybkie zyski.

Co prawda Tauron wszedł kilka miesięcy temu w trend spadkowy, którego dołek będzie zapewne w granicy 3 zł. Gdyż na horyzoncie wspomniana pomoc w ratowaniu kopalni, zbliżające się wybory
(prawdopodobna wygrana PIS) i po nich bardzo prawdopodobna zmiana władzy w spółkach kontrolowanych przez Państwo z radami PO, jak i trwające oraz zbliżające kolejne spore wydatki inwestycyjne.

Zapewne z ratunkiem może przyjść konsolidacja rynku energetycznego i połączenie Tauronu z ENEĄ, głównie po to by zwiększyć możliwości kredytowe.

Osobiście uważam, że przejście ustawy przez pozostałe szczeble, z podpisem Prezydenta włącznie jest bardzo realne i zapewne działać będzie na korzyść PISu a na niekorzyść PO. Ja tak to widzę.

Już ci od piaru odpowiednio to umotywują. Ale PIS powie, że już działa dla ludzi. Natomiast działania PO będą odebrane jako "tonący brzytwy się chwyta". Przecież to już mieliśmy za czasów kampanii prezydenckiej 2015.

conger napisał(a):
nikt nikogo nie powinien rozlicza. Każdy "frankowicz" powinien rozliczyć się sam z sobą.
A teraz z drugiej beczki. Jak frank spadnie na 2,50 a może nawet na 1,90 a jest to prawdopodobne? Co wtedy "nowe" przewalutowanie bo będą nowe wybory ? Ludzie nie dajmy się zwariować.

Jak tak Was czytam to aż mi się krajobraz powiększa. Choć i tak w tym temacie mogę porozmawiać bez lektury.
Panowie i Panie... banki się nie sprzeciwiają bo i tak na tym sporo zarobią. Po krótce i w uproszczeniu.
Znajomy wziął 180k franka na budowę domu w 2009 roku. Szkoda, że powierzchnia domu to 180m2. Ale to już pomijamy. Rata była sześćset z groszem. Kurs poszedł w górę, rata skoczyła do siedemset z groszem, ale nikt tego nie dodał, że moje oprocentowanie to ok. 0,4% przy WIBORze bodajże minus -0,25%. Rata wzrosła nieznacznie, niecałe 100 zł. Sorry trochę więcej wychodzi do spłaty globalnie i to już może przerazić... ok. 210k.
Jakby mógł zrobić słynne przewalutowanie i przejść na złotówki, to byłoby mniej więcej tak.
Oprocentowanie ok. 2% przy WIBORze prawie 1,5% wychodzi również wzrost o niecałe 100 zł, z jedną małą różnicą. Spadek kursu franka jest bardziej prawdopodobny niż spadek oprocentowania stóp procentowych NBP. Przy powrocie do 3-3,5% Rata wzrasta już grubo ponad 100 złotych.

To co może wtedy powrót do franków? A co będzie z tymi co teraz biorą kredyty przy około 2% oprocentowaniu? Może ich kredyty zamienimy na franki za 5-10 lat, a może szybciej?

Informacje
Stopień: Obeznany
Ostatnia wizyta: 25 stycznia 2021 20:53:10
Liczba wpisów: 88
[0,02% wszystkich postów / 0,03 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,162 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +155,99% +31 197,07 zł 51 197,07 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d