11 faworytów Vestor DM na 2019 r.

Na liście top picks na ten rok analitycy Vestor DM umieścili 11 spółek. W gronie faworytów biuro widzi banki, producentów gier, deweloperów mieszkaniowych oraz przedstawicieli z szeroko rozumianego sektora przemysłowego.

(Fot. Vestor DM)

Listę faworytów Vestor DM otwierają reprezentanci sektora bankowego. Spośród 9 analizowanych banków aż 5 dostało pozytywne w zalecenia, ale w oficjalnym gronie faworytów znalazły się jedynie dwa. W 2019 roku Vestor DM stawia na Pekao i Alior Bank. Akcje pierwszego banku biuro wycenia na 140 zł za sztukę, co względem bieżącego kursu na GPW daje 23-proc. przebitkę. Natomiast akcje Aliora analitycy wycenili na 70 zł za sztukę, czyli 26 proc. wyżej niż obecna cena na rynku.

– Pozytywnie oceniamy perspektywy dla banków, gdzie oczekujemy wzrostu EPS o 13 proc. r/r oraz dywidend, a wyceny uwzględniają dyskonto do historycznych średnich przy rosnącym zwrocie na kapitale (chociaż zwracamy uwagę na nowe czynniki ryzyka). – uważają eksperci Vestor DM.

Sukces RDR2 przekonał do CD Projektu nawet największych sceptyków wśród maklerów >>> CZYTAJ WIĘCEJ

W gronie faworytów Vestor DM nie mogło zabraknąć producentów gier wideo. Biuro słynie z zamiłowania do tej części rynku, ale na ten rok rekomenduje jedynie dwie spółki: CD Projekt i PlayWay. Warto przypomnieć, że jeszcze w połowie listopada ub.r. Vestor DM podniósł zalecenie do kupuj i wycenił jedną akcję CD Projektu na 202 zł. Analitycy prognozowali wówczas, że Cyberpunk zadebiutuje już w IV kwartale 2019 r. i sprzeda się w premierowym okresie w nakładzie 19 mln. Przychody – określane jako konserwatywne – oszacowano na 1,9 mld zł (525 mln USD). W styczniowym raporcie biuro podniosło wycenę CD Projektu do 222 zł, co daje blisko 17-proc. potencjał wzrostowy.

Z kolei w wypadku PlayWay Vestor DM podniósł (względem listopadowej rekomendacji) wycenę o 2 zł do 174 zł. Jednak po styczniowych wzrostach potencjał wzrostowy względem bieżącego kursu na GPW wynosi już tylko 7 proc.

Producenci gier powinni liczyć się z rosnącą konkurencją, w szczególności w segmencie F2P. Jednocześnie marże w segmencie gier premium mogą się poprawić dzięki wojnie cenowej w dystrybucji oraz potencjalnej uldze podatkowej o szerokim zakresie. czytamy w raporcie z 10 stycznia.

Pozostali liczący się producenci gier trafili w odstawkę. Biuro wydało zalecenie neutralnie dla akcji 11 bit studios z ceną docelową 288 zł i redukuj dla Ten Square Games z wyceną 75,60 zł za walor.

Kolejne miejsca na liście faworytów Vestor DM zajęli deweloperzy mieszkaniowi. Zdaniem analityków, wysoka podaż mieszkań oraz korzystne otoczenie makro powinny wspierać przedsprzedaż. Pozytywne rekomendacje dostały 4 spółki, ale tylko dwie załapały się na krótką listę top picks. Mowa o Atalu i Lokum Deweloper. W pierwszym wypadku cena docelowa to 38 zł, a w drugim 23,50 zł.

– Podtrzymujemy pozytywne nastawienie do spółek sektora deweloperskiego. Wysoka podaż mieszkań oraz korzystne otoczenie makro powinny wspierać wysoką przedsprzedaż. Ze względu na potencjał sprzedażowy i atrakcyjną wycenę preferujemy Atal, Archicom oraz Lokum Deweloper. – deklarują analitycy Vestor DM.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Analitycy są pozytywnie nastawieni również do spółek medycznych, a ich faworytem jest Selvita. W Synektiku (kupuj z ceną docelową 20 zł) eksperci spodziewają się bardzo dobrych wyników i końcowego raportu z zakończonej w grudniu II fazy badań klinicznych kardioznacznika (biuro zakłada partnering w 2020 r.). W wypadku Celon Pharmay biuro wydało rekomendację neutralnie, ale spodziewa się bardzo dobrej dynamiki wyników i osiągania kolejnych kamieni milowych w R&D.

Wśród spółek surowcowych analitycy zwracają uwagę na Bogdankę (akumuluj, cena docelowa 62,60 zł. Biuro oczekuje wzrostu EBITDA o 45 proc. w 2019 r., dzięki poprawie uzysku oraz wyższym cenom węgla koksowego. Jednocześnie analitycy są negatywnie nastawieni na JSW, dla którego wydali rekomendację sprzedaj z ceną docelową 56,60 zł, m.in. ze względu na oczekiwany spadek cen węgla koksowego do poziomu 180 USD/t w 2019 r.

Listę faworytów zamykają VIGO System, Wielton i Elemental Holding. Akcje pierwszej spółki biuro wyceniło na 400 zł, czyli ponad 43 proc. powyżej bieżącego kursu na GPW. Ponad 40-proc. potencjał mają – zdaniem analityków – także akcje Wieltonu. Vestor DM wycenił jeden walor producenta naczep na 14,60 zł. Natomiast wycena akcji Elemental Holdingu to 1,80 zł, czyli 30 proc. wyżej niż bieżący kurs na GPW.

Roczne stopy zwrotu.

Raport powstał 10 stycznia 2019 r. Autorami opracowania są: Michał Fidelus, Beata Szparaga-Waśniewska, Maciej Hebda, Marek Szymański, Marcin Górnik, Michał Wojciechowski i Jakub Jaworski – analitycy Vestor DM. Skrót raportu, w tym informacje o ewentualnym konflikcie interesów, jest do pobrania TUTAJ

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Alior, Atal, bogdanka, CDPROJEKT, Elemental, lokum, Pekao, playway, SELVITA, vigosys, wielton, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Alior Bank z negatywną perspektywą ratingu kredytowego

  Agencja ratingowa EuroRating zmieniła perspektywę ratingu kredytowego ALIOR Banku ze stabilnej na negatywną. Rating został utrzymany na niezmienionym poziomie BB. Zmiana jest związana z prognozowanym negatywnym wpływem kryzysu związanego z epidemią Covid-19 oraz dokonanej przez RPP serii obniżek stóp procentowych NBP na wyniki finansowe banku.

 • Roszady w indeksach. Biomed-Lublin i Mercator awansują do mWIG40

  W wyniku kwartalnej korekty portfeli indeksów, po sesji 19 czerwca br. Biomed-Lublin i Mercator Medical zastąpią Forte oraz Stalprodukt w indeksie mWIG40, podała Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie. Udział CD Projektu w indeksie WIG20 zostanie ograniczony do 15 proc.

 • WIG20 z przytupem wrócił powyżej 1.800 pkt., kolejna mocna sesja CCC i JSW Zielony początek piątkowej sesji na GPW. W czwartek ECB otworzył giełdom okienko do dalszych wzrostów. Dzisiejsze dane z amerykańskiego rynku pracy go nie zamkną. Sesja powinna zakończyć się sporymi wzrostami indeksów.
 • CD Projekt przełożył cyberpunkowy event z powodu napiętej sytuacji w USA

  Night City Wire poświęcone grze Cyberpunk 2077 odbędzie się 25 czerwca, a nie jak pierwotnie planowano 11 czerwca. Studio przesunęło event z uwagi na falę protestów w Stanach Zjednoczonych po śmierci George'a Floyda.

 • Giełdowe maluchy wyleczyły się z COVID-19, w grze Quercus i CCC Dobre nastroje na rynkach globalnych i wciąż mocny sektor energetyczny, utrzymują warszawską giełdę w zielonej strefie. Jednocześnie trwa niewielka realizacja zysków na spółkach gamingowych. Całość sprawia jednak wrażenie dość kruchej stabilizacji, dlatego na koniec dnia nastroje na GPW mogą być diametralnie różne od tych porannych.

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR