StockWatch.pl

11 faworytów Vestor DM na 2019 r.

Na liście top picks na ten rok analitycy Vestor DM umieścili 11 spółek. W gronie faworytów biuro widzi banki, producentów gier, deweloperów mieszkaniowych oraz przedstawicieli z szeroko rozumianego sektora przemysłowego.

(Fot. Vestor DM)

Listę faworytów Vestor DM otwierają reprezentanci sektora bankowego. Spośród 9 analizowanych banków aż 5 dostało pozytywne w zalecenia, ale w oficjalnym gronie faworytów znalazły się jedynie dwa. W 2019 roku Vestor DM stawia na Pekao i Alior Bank. Akcje pierwszego banku biuro wycenia na 140 zł za sztukę, co względem bieżącego kursu na GPW daje 23-proc. przebitkę. Natomiast akcje Aliora analitycy wycenili na 70 zł za sztukę, czyli 26 proc. wyżej niż obecna cena na rynku.

– Pozytywnie oceniamy perspektywy dla banków, gdzie oczekujemy wzrostu EPS o 13 proc. r/r oraz dywidend, a wyceny uwzględniają dyskonto do historycznych średnich przy rosnącym zwrocie na kapitale (chociaż zwracamy uwagę na nowe czynniki ryzyka). – uważają eksperci Vestor DM.

Sukces RDR2 przekonał do CD Projektu nawet największych sceptyków wśród maklerów >>> CZYTAJ WIĘCEJ

W gronie faworytów Vestor DM nie mogło zabraknąć producentów gier wideo. Biuro słynie z zamiłowania do tej części rynku, ale na ten rok rekomenduje jedynie dwie spółki: CD Projekt i PlayWay. Warto przypomnieć, że jeszcze w połowie listopada ub.r. Vestor DM podniósł zalecenie do kupuj i wycenił jedną akcję CD Projektu na 202 zł. Analitycy prognozowali wówczas, że Cyberpunk zadebiutuje już w IV kwartale 2019 r. i sprzeda się w premierowym okresie w nakładzie 19 mln. Przychody – określane jako konserwatywne – oszacowano na 1,9 mld zł (525 mln USD). W styczniowym raporcie biuro podniosło wycenę CD Projektu do 222 zł, co daje blisko 17-proc. potencjał wzrostowy.

Z kolei w wypadku PlayWay Vestor DM podniósł (względem listopadowej rekomendacji) wycenę o 2 zł do 174 zł. Jednak po styczniowych wzrostach potencjał wzrostowy względem bieżącego kursu na GPW wynosi już tylko 7 proc.

Producenci gier powinni liczyć się z rosnącą konkurencją, w szczególności w segmencie F2P. Jednocześnie marże w segmencie gier premium mogą się poprawić dzięki wojnie cenowej w dystrybucji oraz potencjalnej uldze podatkowej o szerokim zakresie. czytamy w raporcie z 10 stycznia.

Pozostali liczący się producenci gier trafili w odstawkę. Biuro wydało zalecenie neutralnie dla akcji 11 bit studios z ceną docelową 288 zł i redukuj dla Ten Square Games z wyceną 75,60 zł za walor.

Kolejne miejsca na liście faworytów Vestor DM zajęli deweloperzy mieszkaniowi. Zdaniem analityków, wysoka podaż mieszkań oraz korzystne otoczenie makro powinny wspierać przedsprzedaż. Pozytywne rekomendacje dostały 4 spółki, ale tylko dwie załapały się na krótką listę top picks. Mowa o Atalu i Lokum Deweloper. W pierwszym wypadku cena docelowa to 38 zł, a w drugim 23,50 zł.

– Podtrzymujemy pozytywne nastawienie do spółek sektora deweloperskiego. Wysoka podaż mieszkań oraz korzystne otoczenie makro powinny wspierać wysoką przedsprzedaż. Ze względu na potencjał sprzedażowy i atrakcyjną wycenę preferujemy Atal, Archicom oraz Lokum Deweloper. – deklarują analitycy Vestor DM.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Analitycy są pozytywnie nastawieni również do spółek medycznych, a ich faworytem jest Selvita. W Synektiku (kupuj z ceną docelową 20 zł) eksperci spodziewają się bardzo dobrych wyników i końcowego raportu z zakończonej w grudniu II fazy badań klinicznych kardioznacznika (biuro zakłada partnering w 2020 r.). W wypadku Celon Pharmay biuro wydało rekomendację neutralnie, ale spodziewa się bardzo dobrej dynamiki wyników i osiągania kolejnych kamieni milowych w R&D.

Wśród spółek surowcowych analitycy zwracają uwagę na Bogdankę (akumuluj, cena docelowa 62,60 zł. Biuro oczekuje wzrostu EBITDA o 45 proc. w 2019 r., dzięki poprawie uzysku oraz wyższym cenom węgla koksowego. Jednocześnie analitycy są negatywnie nastawieni na JSW, dla którego wydali rekomendację sprzedaj z ceną docelową 56,60 zł, m.in. ze względu na oczekiwany spadek cen węgla koksowego do poziomu 180 USD/t w 2019 r.

Listę faworytów zamykają VIGO System, Wielton i Elemental Holding. Akcje pierwszej spółki biuro wyceniło na 400 zł, czyli ponad 43 proc. powyżej bieżącego kursu na GPW. Ponad 40-proc. potencjał mają – zdaniem analityków – także akcje Wieltonu. Vestor DM wycenił jeden walor producenta naczep na 14,60 zł. Natomiast wycena akcji Elemental Holdingu to 1,80 zł, czyli 30 proc. wyżej niż bieżący kurs na GPW.

Roczne stopy zwrotu.

Raport powstał 10 stycznia 2019 r. Autorami opracowania są: Michał Fidelus, Beata Szparaga-Waśniewska, Maciej Hebda, Marek Szymański, Marcin Górnik, Michał Wojciechowski i Jakub Jaworski – analitycy Vestor DM. Skrót raportu, w tym informacje o ewentualnym konflikcie interesów, jest do pobrania TUTAJ

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Alior, Atal, bogdanka, CDPROJEKT, Elemental, lokum, Pekao, playway, SELVITA, vigosys, wielton, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Prezes Selvity: Pierwszą akwizycję chcemy zrealizować w 2020 r.

  SELVITA chce w ciągu kilku lat znaleźć się wśród 10. największych światowych przedklinicznych CRO (ang. Contract Research Organization), poinformował prezes Bogusław Sieczkowski. Celem spółki jest dalszy wzrost organiczny w tempie ok. 30 proc. rocznie (pod względem przychodów) oraz przejęcia podmiotów krajowych oraz z Europy. Pierwszą akwizycję SELVITA chce zrealizować w przyszłym roku.

 • Lekkie wzrosty na GPW, KGHM spada w ślad za cenami miedzi

  Mocny początek sezonu wyników na Wall Street wspiera nastroje na światowych giełdach, lekko pomagając również warszawskiej giełdzie. Jednak, żeby indeksy mocniej ruszyły do góry, konieczne będą nowe impulsy. Pytanie, czy takowe się dziś pojawią?

 • Kurs akcji Selvity wzrósł o 21 proc. na debiucie

  Akcje Selvity (wcześniej SELVITA CRO) zadebiutowały na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych. Na otwarciu kurs akcji wzrósł wobec ceny odniesienia o 21,39 proc. i wyniósł 21 zł.

 • W USA rusza sezon wyników za III kwartał, w Warszawie kolejny dzień huśtawki na JSW

  Inwestorzy wstrzymują oddech przed startem sezonu publikacji wyników kwartalnych na Wall Street. W oczekiwaniu na pierwsze raporty amerykańskich banków, na GPW rozgrywane są pojedyncze spółki. Wśród nich jest JSW, The Farm 51 i The Dust.

 • GPW pod presją spadków w Niemczech i Turcji, czerwono na JSW i PKO BP

  Nie wyniki wyborów parlamentarnych a sytuacja na zagranicznych giełdach zdecydowała o kierunku głównych indeksów w Warszawie. WIG20 podzielił dziś los DAX-a i CAC40, zamykając sesję stratą na poziomie 0,5 proc. Największe spadki zanotowała giełda turecka, której główny indeks spadł o prawie 5 proc.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR