Kraksa na kursie ECC Games. Studio nie wyda w tym roku DRIFT19

Omawiane walory:

Spółka, o której jeszcze kilka miesięcy temu mówiono "najlepszy debiutant roku" na nieco ponad tydzień przed premierą odwołała DRIFT19. W środę kurs akcji ECC Games przy rekordowo wysokich obrotach spada o kilkanaście procent.

ECCGames,drift19,gry,akcje

Fot. ECC Games

Druga połowa października stała pod znakiem drastycznej przeceny akcji ECC Games. W dwa tygodnie kapitalizacja spółki spadła o 34 proc. Kurs leciał jak kamień w wodę, mimo iż ze spółki nie napływały żadne niepokojące informacje. Na rozwiązanie zagadki wielkiej wyprzedaży akcji inwestorzy musieli czekać aż do dzisiaj.

W środę ECC Games poinformował, że nie wyda zgodnie z wcześniejszym planem gry DRIFT19. Przesunięcie premiery symulatora driftingu zarząd uzasadnił pracami optymalizacyjnymi, w które zaangażowany jest zespół testerów z PlayWay Testing Center.

– Zarząd spółki otrzymał od wydawcy gry PlayWay informacje, że gra posiada duży potencjał sprzedażowy, a rozpoczęcie sprzedaży na obecnym etapie mogłoby negatywnie wpłynąć na opinie pierwszych użytkowników i przełożyć się na niewykorzystanie w pełni możliwości sprzedażowych tytułu – czytamy w komunikacie.

PlayWay pełni rolę wydawcy gry i jest również akcjonariuszem ECC Games.

Studio nie podało nowej daty premiery. Z komunikatu wynika, że termin zależy od uzyskania ostatecznej akceptacji zespołu testerów od PlayWaya. Premiera najważniejszego tytułu studia w trybie early access planowana była na 7 listopada.>> Dołącz do dyskusji na forumowym wątku dedykowanym akcjom ECC Games

ECC Games zadebiutowało na NewConnect w lutym tego roku. Był to jeden z najlepszych debiutów w historii. Pierwszą transakcję zawarto po cenie 2,85 zł, czyli ponad 300 proc. wyżej niż wynosił kurs odniesienia. Dziś notowania studia spadały o kilkanaście procent. Około 14:00 za jedną akcję ECC Games płacono 1,85 zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT ECCGames, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR