Maklerzy poczuli chemię do akcji Grupy Azoty, Puław i Polic

Omawiane walory: , ,

DM BDM podniósł zalecenia inwestycyjne dla akcji Grupy Azoty i Puław oraz podtrzymał dla Polic. Nowe ceny docelowe zakładają potencjał wzrostowy w przedziale 8-15 proc.

Analitycy Domu Maklerskiego BDM podnieśli zalecenie dla Grupy Azoty do akumuluj z redukuj, a wycenę do 80,40 zł z 65,80 zł, wynika z raportu datowanego na 28 lipca. W dniu wydania rekomendacji kurs akcji wynosił 69 zł. W poniedziałek na zamknięciu sesji za jeden walor Grupy Azoty płacono 70,40 zł. >> Odwiedź forumowy wątek dedykowany akcjom Grupy Azoty

– Od ponad 4 lat segment tworzywowy obciążał wyniki grupy generując blisko 190 mln zł skumulowanej straty EBITDA. Dzięki zdecydowanej poprawie koniunktury biznes ten w samym I kw. 2017 r. wypracował ok. 66 mln zł EBITDA (najlepiej od IV kw. 2011). Dodatkowo spółka pochwaliła się rekordowym wynikiem w chemii na poziomie 99 mln zł EBITDA. W II kw. 2017 otoczenie w tworzywach/chemii było jeszcze lepsze, a koszt gazu nie przeszkadzał spółce tak jak na początku roku. Grupa weszła w okres niskiej bazy wynikowej, przez co dynamiki wzrostu EBITDA w kolejnych kwartałach powinny być imponujące. Akcentując niską wycenę rynkową, z ok. 30-proc. dyskontem do Yara, zdecydowaliśmy się podnieść rekomendację dla spółki z ‚redukuj’ do ‚akumuluj’, wyznaczając jednocześnie cenę docelową na 80,40 zł/szt. – czytamy w raporcie.

notowania

Równolegle biuro zaktualizowało raporty analityczne dla ZA Puławy i ZCh Police. Podobnie jak w wypadku Grupy Azoty, ceny docelowe poszły w górę. DM BDM podwyższył rekomendację dla Puław do kupuj z akumuluj i obniżyli cenę docelową akcji do 226 zł z 230 zł. Rekomendacja została wydana przy cenie za akcję 185 zł. W poniedziałek na zamknięciu sesji kurs akcji wynosił 196 zł.

– Oczekujemy, że począwszy już od II kw. 2017 spółka wejdzie na ścieżkę wzrostu wyników finansowych r/r. Zakładamy utrzymanie się względnie dobrej koniunktury w segmencie chemicznym, co neutralizowało słabe wyniki w segmencie nawozowym, a także lepszych rezultatów w samych nawozach w związku z relatywnie niższą ceną gazu ziemnego. Baza na II poł. 2017 jest bardzo niska, także pod względem zrealizowanych wówczas wolumenów sprzedaży – czytamy w raporcie.

Analitycy prognozują, że zysk netto spółki w 2017 r. wyniesie 302,3 mln zł przy przychodach 3.379 mln zł.

notowania

Z kolei w wypadku ZCh Police, DM BDM podniósł cenę docelową akcji do 22,20 zł z 21,30 zł i podtrzymali rekomendację trzymaj. Rekomendacja została wydana przy cenie 21 zł za akcję. W poniedziałek notowania spółki zakończyły sesję na poziomie 20,52 zł.

– Spółka powinna pokazać bardzo wysokie dynamiki wzrostu wyników w II kw. 2017 i II poł. 2017 (niska baza) gł. dzięki mocnej koniunkturze w bieli tytanowej. Obecnie Police generują tam EBITDA najlepszą od 5 lat. Z kolei w segmencie nawozowym baza wynikowa jest bardzo niska. Niemniej mając na względzie wyższą wycenę rynkową, z ponad 20% premią do Grupy Azoty czy Puław, a także relatywnie słabsze perspektywy odbicia cen nawozów wieloskładnikowych, największe zadłużenie (1,6x EBITDA adj. 12m) i potencjalne duże obciążenie bilansu w związku z projektem PDH+PP, decydujemy się utrzymać zalecenie ‚trzymaj’ dla spółki z ceną docelową 22,40 zł/szt. – czytamy w raporcie.

Analitycy prognozują, że zysk netto spółki wyniesie 137,5 mln zł w 2017 r. przy 2 570,7 mln zł przychodów.
notowania

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Grupaazoty, Police, Pulawy, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR