Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Maklerzy poczuli chemię do akcji Grupy Azoty, Puław i Polic

Opublikowano: 2017-08-01 07:37:24

Omawiane walory: , ,

DM BDM podniósł zalecenia inwestycyjne dla akcji Grupy Azoty i Puław oraz podtrzymał dla Polic. Nowe ceny docelowe zakładają potencjał wzrostowy w przedziale 8-15 proc.

Analitycy Domu Maklerskiego BDM podnieśli zalecenie dla Grupy Azoty do akumuluj z redukuj, a wycenę do 80,40 zł z 65,80 zł, wynika z raportu datowanego na 28 lipca. W dniu wydania rekomendacji kurs akcji wynosił 69 zł. W poniedziałek na zamknięciu sesji za jeden walor Grupy Azoty płacono 70,40 zł. >> Odwiedź forumowy wątek dedykowany akcjom Grupy Azoty

– Od ponad 4 lat segment tworzywowy obciążał wyniki grupy generując blisko 190 mln zł skumulowanej straty EBITDA. Dzięki zdecydowanej poprawie koniunktury biznes ten w samym I kw. 2017 r. wypracował ok. 66 mln zł EBITDA (najlepiej od IV kw. 2011). Dodatkowo spółka pochwaliła się rekordowym wynikiem w chemii na poziomie 99 mln zł EBITDA. W II kw. 2017 otoczenie w tworzywach/chemii było jeszcze lepsze, a koszt gazu nie przeszkadzał spółce tak jak na początku roku. Grupa weszła w okres niskiej bazy wynikowej, przez co dynamiki wzrostu EBITDA w kolejnych kwartałach powinny być imponujące. Akcentując niską wycenę rynkową, z ok. 30-proc. dyskontem do Yara, zdecydowaliśmy się podnieść rekomendację dla spółki z ‚redukuj’ do ‚akumuluj’, wyznaczając jednocześnie cenę docelową na 80,40 zł/szt. – czytamy w raporcie.

notowania

>> Czym jest CFD na akcje? Czy warto spróbować? Zobacz zapis szkolenia – bez logowania

Równolegle biuro zaktualizowało raporty analityczne dla ZA Puławy i ZCh Police. Podobnie jak w wypadku Grupy Azoty, ceny docelowe poszły w górę. DM BDM podwyższył rekomendację dla Puław do kupuj z akumuluj i obniżyli cenę docelową akcji do 226 zł z 230 zł. Rekomendacja została wydana przy cenie za akcję 185 zł. W poniedziałek na zamknięciu sesji kurs akcji wynosił 196 zł.

– Oczekujemy, że począwszy już od II kw. 2017 spółka wejdzie na ścieżkę wzrostu wyników finansowych r/r. Zakładamy utrzymanie się względnie dobrej koniunktury w segmencie chemicznym, co neutralizowało słabe wyniki w segmencie nawozowym, a także lepszych rezultatów w samych nawozach w związku z relatywnie niższą ceną gazu ziemnego. Baza na II poł. 2017 jest bardzo niska, także pod względem zrealizowanych wówczas wolumenów sprzedaży – czytamy w raporcie.

Analitycy prognozują, że zysk netto spółki w 2017 r. wyniesie 302,3 mln zł przy przychodach 3.379 mln zł.

notowania

Z kolei w wypadku ZCh Police, DM BDM podniósł cenę docelową akcji do 22,20 zł z 21,30 zł i podtrzymali rekomendację trzymaj. Rekomendacja została wydana przy cenie 21 zł za akcję. W poniedziałek notowania spółki zakończyły sesję na poziomie 20,52 zł.

– Spółka powinna pokazać bardzo wysokie dynamiki wzrostu wyników w II kw. 2017 i II poł. 2017 (niska baza) gł. dzięki mocnej koniunkturze w bieli tytanowej. Obecnie Police generują tam EBITDA najlepszą od 5 lat. Z kolei w segmencie nawozowym baza wynikowa jest bardzo niska. Niemniej mając na względzie wyższą wycenę rynkową, z ponad 20% premią do Grupy Azoty czy Puław, a także relatywnie słabsze perspektywy odbicia cen nawozów wieloskładnikowych, największe zadłużenie (1,6x EBITDA adj. 12m) i potencjalne duże obciążenie bilansu w związku z projektem PDH+PP, decydujemy się utrzymać zalecenie ‚trzymaj’ dla spółki z ceną docelową 22,40 zł/szt. – czytamy w raporcie.

Analitycy prognozują, że zysk netto spółki wyniesie 137,5 mln zł w 2017 r. przy 2 570,7 mln zł przychodów.
notowania

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o Grupaazoty, Police, Pulawy)

 • Usterka w Zakładach Chemicznych Police. Spółka zawiesiła produkcję mocznika do 11 sierpnia

  W wyniku wykrycia usterki w instalacji Grupy Azoty Zakłady Chemiczne POLICE, nastąpiło czasowe wyłączenie instalacji Syntezy Amoniaku oraz Syntezy Mocznika. Uszkodzenie spowodowane nieciągłościami połączeń spawanych kotłów, skutkuje całkowitym wyłączeniem produkcji mocznika do 11 sierpnia.

 • Wakacyjny rollercoaster, w grze Orlen, Lotos i Grupa Azoty

  Wzrosty na europejskich parkietach oraz mocne zachowanie akcji Orlenu i Lotosu pozwoliło GPW odrobić poranne straty. Mocno w górę idzie też kurs akcji Grupy Azoty. W drugiej połowie dnia ton wydarzeniom w Warszawie będą nadawać amerykańskie dane makroekonomiczne.

 • Chemia, czyli czarny koń sezonu wyników za II kwartał 2019 r.

  Do zamknięcia okresu rozliczeniowego pozostało jeszcze kilka tygodni, ale już teraz wiadomo, że cały II kwartał będzie wyjątkowo udany dla branży chemicznej. 

 • Zakłady Chemiczne Police zawiesiły publiczną ofertę akcji

  Zarząd spółki wycofał się z planowanego podwyższenia kapitału zakładowego w drodze emisji akcji z zachowaniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy. Swoją decyzję spółka argumentuje możliwością wystąpienia ewentualnych ryzyk dla inwestorów wynikających z aktualnego stanu prawnego dot. prawa pierwokupu akcji przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, przysługującego wobec spółek posiadających nieruchomości rolne.

 • ZA Puławy podały kiedy wypłacą dywidendę

  Grupa Azoty Zakłady Azotowe Puławy rekomenduje 2 lipca jako dzień dywidendy i 18 lipca jako dzień wypłaty dywidendy.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku