Roszady w indeksach. We wrześniu PlayWay zastąpi Medicalgorithmics w mWIG40

Wrześniowa korekta kwartalna portfeli indeksów obejmie łącznie 6 małych i średnich spółek. Największy awans zanotował producent i wydawca gier PlayWay.

Po sesji 21 września w składzie mWIG40 i mWIG40TR zadebiutuje PlayWay. Producent i wydawca gier wideo będzie drugim – obok 11 bit studios – przedstawicielem branży w segmencie średniaków. Z indeksem mWIG40 pożegna się natomiast Medicalgorithmics.

Roczna stopa zwrotu.

Producent PocketECG, czyli systemu służącego do zdalnego monitorowania zaburzeń pracy serca, dołączy razem z Vivid Games i Voxelem do składu sWIG80 i sWIG80TR. Indeksy te opuszczą natomiast awansujący PlayWay oraz Lubawa i Stelmet.

Ponadto w indeksach WIG20 oraz WIG20TR udział spółki PKO BP zostanie ograniczony do 15 proc., natomiast w indeksach WIG30 oraz WIG30TR udziały spółek PKO BP, PKN Orlen oraz PZU zostaną ograniczone do 10 proc.

– W wyniku korekty portfele indeksów WIG20, WIG20TR, WIG30 oraz WIG30TR pozostaną bez zmian – czytamy w komunikacie.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

GPW podała, że ranking indeksów został sporządzony po sesji 24 sierpnia br. W rankingu uwzględniono obroty akcjami za okres ostatnich 12 miesięcy, licząc wstecz od dnia rankingu. Wartość akcji w wolnym obrocie została obliczona na podstawie kursu zamknięcia akcji z dnia 22 sierpnia 2018 r. W rankingu nie zostały uwzględnione spółki z ostatniego kwartału kapitalizacji w wolnym obrocie.

GPW prowadzi rynek regulowany dla akcji oraz instrumentów pochodnych, a także alternatywny rynek akcji NewConnect dla spółek wzrostowych. Rozwija także Catalyst – rynek przeznaczony dla emitentów obligacji korporacyjnych i komunalnych oraz rynki towarowe. Od listopada 2010 r. GPW jest spółką publiczną notowaną na prowadzonym przez siebie parkiecie.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT lubawa, medicalg, PKNOrlen, pkobp, playway, PZU, stelmet, vivid, voxel, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Analiza techniczna 4 największych spółek na warszawskiej giełdzie

  Początek kwietnia przyniósł spore przetasowania na liście największych pod względem kapitalizacji spółek na warszawskiej giełdzie. Między PKO BP i CD Projektem trwa zacięta walka o fotel lidera, a między Orlenem i PZU o miejsce na podium. StockWatch.pl sprawdził, kto w wielkiej czwórce ma największy potencjał wzrostowy od strony technicznej.

 • Prezes PKN Orlen: Przekroczymy w wezwaniu próg 66 proc głosów na WZA Energi

  Jeśli główny akcjonariusz Energi, czyli Skarb Państwa, weźmie udział w ogłoszonym przez PKN Orlen wezwaniu, to płocki koncern liczy, że w ślad za Skarbem Państwa automatycznie pójdą fundusze i inni akcjonariusze, dzięki czemu Orlenowi uda się przekroczyć próg 66 proc. głosów na walnym zgromadzeniu tej spółki, ocenia w rozmowie z ISBnews prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

 • Mocne wzrosty na GPW, w grze CD Projekt, Farm 51 i Lubawa

  Mniejsza dynamika zgonów we Francji i Włoszech tchnęła w giełdy nową nadzieję. Indeks WIG20 testuje najwyższe poziomy od 11 marca. Dalej gorąco jest na spółkach gamingowych i tych, które mogą zyskać na epidemii koronawirusa.

 • BM mBanku mocno ściął ceny docelowe akcji 7 banków

  Eksperci nie mają wątpliwości, że recesja spowodowana przez pandemię COVID-19 oraz cięcie stóp procentowych mocno okroją zyski sektora bankowego. BM mBnaku w najnowszym raporcie obniżył wyceny akcji 7 banków, ale jednocześnie w aż 5 wypadkach zalecił ich kupno.

 • Spółki biją na alarm. Lotos i Orlen bohaterami sesji

  Europejskie giełdy uginają się pod ciężarem negatywnych informacji ze spółek. Coraz więcej z nich mówi wprost "idzie potężny kryzys". GPW na powierzchni utrzymują drożejące koncerny paliwowe, wespół z CD Projektem i Budimeksem.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR