SPÓŁKA: PHARMENA

 • Pharmena: Rozpoczęto badanie przedkliniczne celem ustalenia dawki leku na COVID-19
  Pharmena: Rozpoczęto badanie przedkliniczne celem ustalenia dawki leku na COVID-19 Omawiane walory:

  Rozpoczęło się pierwsze z trzech planowanych badań przedklinicznych na modelach zwierzęcych prowadzone przez ośrodek badawczy Covance Inc. na zlecenie Pharmeny, podała spółka. Badanie jest prowadzone w celu ustalenia maksymalnej tolerowanej dawki 1-MNA, kandydata na lek w infekcji wirusem Sars-Cov-2. Spółka zakłada, że otrzyma na przełomie stycznia/lutego 2021 r. raport zawierający wyniki powyższego badania.

 • Wzrosty w cieniu nowego lockdownu, w grze banki, JSW i AmRest
  Wzrosty w cieniu nowego lockdownu, w grze banki, JSW i AmRest Omawiane walory: , , ,

  Zapowiedź drugiego lockdownu w Polsce nie przestraszyła inwestorów z GPW. Przynajmniej nie wszystkich. Mocno spadki odreagowują banki i JSW, a na szerokim rynku więcej spółek drożeje niż tanieje. Pomaga rosnący DAX i dobre odczyty indeksów PMI. Lockdownowym rykoszetem obrywa za to AmRest, LPP i CCC.

 • Pharmena ma umowę z Covance ws. badań przedklinicznych leku 1-MNA
  Pharmena ma umowę z Covance ws. badań przedklinicznych leku 1-MNA Omawiane walory:

  Pharmena podpisała z wiodącym ośrodkiem badawczym Covance Inc. z siedzibą w USA umowę dotyczącą współpracy w zakresie przeprowadzenia badań przedklinicznych leku 1-MNA jako kandydata na lek w infekcji wirusem Sars-Cov-2 na modelach zwierzęcych.

 • Pharmena dokona przeglądu opcji strategicznych w celu realizacji projektów rozwojowych
  Pharmena dokona przeglądu opcji strategicznych w celu realizacji projektów rozwojowych Omawiane walory:

  Pharmena opracowała plan badań 1-MNA w infekcjach wirusowych, w tym infekcji wirusem SARS-CoV-2. Plan obejmuje rozwój projektu w zakresie badań przedklinicznych oraz badań klinicznych na ludziach (faza I i II). W związku z powyższym, spółka rozpoczyna proces przeglądu opcji strategicznych w celu wyboru najkorzystniejszego wariantu/wariantów realizacji projektów rozwojowych. Kurs akcji spółki rośnie w poniedziałek po południu o 5,63 proc.

 • Rynki globalne skupione na wynikach, w grze Polimex-Mostostal i Vistal Gdynia
  Rynki globalne skupione na wynikach, w grze Polimex-Mostostal i Vistal Gdynia Omawiane walory: , , ,

  Startujący dziś sezon publikacji wyników kwartalnych na Wall Street to najważniejsze wydarzenie nie tylko na amerykańskiej giełdzie, ale również na większości globalnych rynków akcji. To właśnie wyniki spółek zdecydują o nastrojach w drugiej połowie kwietnia. W oczekiwaniu na nie warszawskie indeksy krążą blisko poziomów z czwartkowego zamknięcia. 

 • Pharmena zadebiutuje na GPW 12 kwietnia
  Pharmena zadebiutuje na GPW 12 kwietnia Omawiane walory:

  12 kwietnia na głównym rynku warszawskiej giełdy zadebiutuje biotechnologiczna spółka Pharmena, która przenosi swoje notowania z NewConnect. Jednym z celów strategicznych debiutanta jest międzynarodowy rozwój sprzedaży innowacyjnych suplementów diety pod marką Menavitin.

 • Pharmena liczy na ok. 15,3 mln zł z oferty zw. z przejściem na rynek główny GPW
  Pharmena liczy na ok. 15,3 mln zł z oferty zw. z przejściem na rynek główny GPW Omawiane walory:

  Zapisy podstawowe i dodatkowe w ramach praw poboru do 2.638.516 akcji zwykłych na okaziciela serii E w ofercie publicznej Pharmeny potrwają od 4 do 23 kwietnia 2019 r.  Cena emisyjna jednej akcji została ustalona na 6 zł.

 • Pharmena zakończyła I półrocze zyskiem netto na poziomie 0,5 mln zł Omawiane walory:

  Pharmena – notowana na NewConnect spółka biotechnologiczna w drugim kwartale 2017 roku osiągnęła 3,7 mln zł jednostkowych przychodów ze sprzedaży, przy zysku EBITDA i netto na poziomach odpowiednio 0,5 i 0,3 mln zł. Producent stawia na rozwój nowych linii produktowych dermokosmetyków, które notują wyższą marżowość. Nie wyklucza również innych aktywności, które wzmocnią ofertę i pozycję konkurencyjną spółki w najbliższych okresach.

 • Pharmena zwiększa sprzedaż i realizuje kolejne kontrakty Omawiane walory:

  Pharmena, notowana na NewConnect spółka biotechnologiczna, podsumowała I kwartał 2017r. W tym okresie przychody skonsolidowane ze sprzedaży wyniosły 2,7 mln zł, czyli o 8,7 proc. więcej niż w roku ubiegłym. Szczególnie pozytywny wpływ na przychody w całym 2017 r. będzie miała podpisana ostatnio umowa na wyłączną dystrybucję dermokosmetyków w krajach Azji.   

 • Pharmena rusza z dystrybucją w Azji. Kurs akcji bije historyczne rekordy Omawiane walory:

  Pharmena otrzymała podpisaną umowę na dystrybucję produktów spółki na rynek Chin, Hong Kongu, Makao oraz Tajwanu. Umowa gwarantuje dystrybutorowi wyłączność na sprzedaż produktów spółki pod warunkiem osiągnięcia przez dystrybutora w danym roku minimalnego poziomu sprzedaży określonego w umowie.

 • Pharmena rozwija działalność na Bliskim Wschodzie Omawiane walory:

  Pharmena, biotechnologiczna spółka notowana na rynku NewConnect, podpisała kontrakt na sprzedaż dermokosmetyków z odbiorcą z Bangladeszu. Produkty w pierwszej kolejności będą sprzedawane w krajach Bliskiego Wschodu, a docelowo mają być dystrybuowane na 49 rynkach na świecie. Umowa handlowa ma charakter umowy istotnej, dzięki czemu w ciągu najbliższych lat może mieć znaczący wpływ na zwiększenie przychodów ze sprzedaży.

 • Bardzo udany III kwartał Pharmeny Omawiane walory:

  Pharmena S.A. – notowana na NewConnect spółka biotechnologiczna osiągnęła w III kwartale 2016r. z głównej działalności operacyjnej bardzo dobre rezultaty finansowe i wzrost rentowności. Znacząco poprawiła też wyniki na poziomie skonsolidowanym. 

 • Raport: Wschodzące gwiazdy giełdowej branży biotechnologicznej Omawiane walory: , , , , , , , , , , , , ,

  W szerokim sektorze medycznym tylko nieliczne spółki mają szansę na skokowy wzrost wartości. Marzenia o krociowych zyskach z biotechnologii idą w parze z dużym ryzykiem, które w tym tygodniu zmaterializowało się w wypadku Euroimplantu. StockWatch.pl sprawdził, gdzie spekulanci szukają okazji do sowitego zarobku i jak duże będą profity dla spółek, które z patentów stworzą działające biznesy.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR