Co dalej z hossą na głównych indeksach GPW – analiza techniczna

Omawiane walory: , , ,

Inwestorzy z warszawskiej giełdy zachodzą w głowę, czy poniedziałkowa przecena to tylko chwilowa korekta, czy też może sygnał zakończenia czteromiesięcznej hossy. StockWatch.pl sprawdził, co od strony technicznej dzieje się obecnie na wykresach głównych wskaźników GPW.

WIG20 to lokomotywa tegorocznej hossy na GPW. Od początku stycznia indeks dwudziestu największych spółek z polskiej giełdy podskoczył o 17,4 proc. i w szczytowym momencie osiągnął wartość ponad 2.300 pkt. Ubiegłotygodniowy z zryw to zasługa podwyżki stóp procentowych w USA. Decyzja FED paradoksalnie osłabiła USD i umocniła rynki rozwijające się.

Tegoroczna stopa zawrotu robi wrażenie także na zagranicznych inwestorach. Ponad 17-proc. skok plasuje WIG20 na szczycie światowej listy. Wśród głównych indeksów najważniejszych giełd dwucyfrowymi stopami mogą pochwalić się jedynie turecki BIST 100 (+15,8 proc.) oraz indyjski Sensex (+11,4 proc.). Tuż za podium uplasowały się amerykańskie wskaźniki: Nasdaq (+9,4 proc.) i S&P 500 (+6,2 proc.).

– Sytuacja techniczna indeksu największych spółek prezentuje się znacznie lepiej niż u misiów. Mamy bowiem do czynienia z ukształtowaniem formacji kontynuacji trendu wzrostowego. Pomiar zasięgu pozwala prognozować dotarcie w okolice poziomu 2.380 pkt., co prawie pokrywa się z opadającą linią długoterminowego trendu spadkowego. Przybrał on kształt szerokiego kanału, co w przypadku wybicia górą pozwoliłoby nie tylko na oficjalnie ogłosić hossę, ale i wyznaczyć potencjalny zasięg wzrostów. Najbliższe wsparcia wyznaczają górny i dolny pułapy konsolidacji, zaznaczonej na wykresie cenowym poziomymi niebieskimi liniami. – uważa Serhii Marampolskyi.

Nawet 26,6% zysku w rok. Asset Management od 50 000 PLN >>>

Dalszy ciąg artykułu zawiera analizę techniczną indeksów mWIG40, sWIG80 i WIG wraz z prognozą kierunku i zasięgu ruchu i dostępny jest w abonamencie.

Kliknij tutaj aby zamówić abonament i uzyskać pełny dostęp do serwisu.

Niezdecydowany? Sprawdź listę funkcji i narzędzi, jakie zyskujesz dzięki abonamentowi.

Jeżeli posiadasz abonament, a nie widzisz tekstu, zaloguj się do serwisu.


StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT mWIG40, sWIG80, WIG, WIG20, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Analiza techniczna 4 dobrze rokujących spółek z indeksu mWIG40

  Indeks giełdowych średniaków w końcu doczekał się mocnego odreagowania, a na wykresach wielu popularnych wśród inwestorów misiów pojawiły się obiecujące formacje techniczne. Wojciech Kręcki, autor portfela Cztery Fazy Rynku przyjrzał się bliżej szansom na kontynuację listopadowo-grudniowych wzrostów na kursach akcji Budimeksu, Comarchu, Dino Polska i Banku Millennium.

 • 12 najciekawszych technicznie indeksów i branż na 2018 rok

  To wymarzony początek roku dla posiadaczy akcji. W trzy tygodnie indeks szerokiego rynku WIG wzrósł już o blisko o 5 proc., a do wybicia historycznych maksimów brakuje już mniej niż tysiąc punktów (ok. 1,5 proc.). Czy hossa będzie kontynuowana? Które segmenty rynku będą jej liderami? Odpowiedź w poniższych analizach, wszystkie zostały wykonane w interwale tygodniowym.

 • Rok 2018 będzie rokiem małych spółek i wezwań

  Przyszły rok na warszawskiej giełdzie będzie stał pod znakiem polowania na okazje inwestycyjne wśród małych spółek. Katalizatorem wzrostów będą kolejne wezwania na atrakcyjnie wyceniane maluchy. 

 • Maluchy przejmą pałeczkę?

  Końcówka roku przynosi nieoczekiwaną zmianę sytuacji na najważniejszych indeksach Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Szczególną uwagę skupiają najmniejsze spółki zgrupowane w indeksie SWIG80.

 • Czy warszawskie indeksy podążą za siłą WIG20 – analiza techniczna

  Dobra passa warszawskiej giełdy z pewnymi potknięciami trwa od poczatku roku. Siła indeksu WIG20, w porównaniu do zagranicznych rynków, rozpala w ostatnich dniach wyobraźnię inwestorów. StockWatch.pl sprawdził, co od strony technicznej dzieje się obecnie na wykresach głównych wskaźników GPW.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR