pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

jqn

jqn

Ostatnie 10 wpisów
Dzisiejsze aktualności inwestorskie:
https://youtu.be/tSiz1ErMNEk
To be a rock and not to roll

@1ketjoW, odpisywałem Ci na ten post:
Cytat:
Gdyby to było takie proste. Ehh

To fakt, ale czy znasz inne, bardziej wiarygodne źródło informacji nt. potencjalnych graczy danego tytułu? binky Dodam jeszcze, że liczba społeczności (followers) to niecałe 4.200 osób.

Cytat:
Brakuje mi jednak w obecnie najważniejszej informacji - jakie jest zainteresowanie graczy grą.

308 miejsce na Steam Global Top Wishlist, czyli około 30 tys. osób na Wishlist. Łatwo to zestawić z innymi tytułami giełdowych podmiotów, które są na tej liście i jednocześnie porównać CAP spółek.

www.stockwatch.pl/czat-inwesto...

Cytat:
We wtorek 13 kwietnia o godz. 12:00 zapraszamy na czat inwestorski z Tomaszem Strzałkowskim, prezesem zarządu Duality SA i Piotrem Strzałkowskim, wiceprezesem zarządu. Tematem spotkania będzie aktualna sytuacja spółki Duality SA, bieżące działania oraz plany na przyszłość i rozwój spółki.

Pytania można już zadawać Angel

I ponownie dobrane Duality, które stanowi już większą część portfela.

Christof_martin napisał(a):
sorrrry kolego, info cenotwórcze powinno pojść przez EBI. wiec nie pisz ze sie nie umawiałeś etc....
bo ja sie na co innego umawiałem ze społką podczas IPO...

i mam innego maila od spółki

A które info jest cenotwórcze? Że info o zwrocie kosztów pójdzie przez ESPI? Tego chyba każdy się spodziewał.

buadib napisał(a):
biznes.pap.pl/espi/pl/reports/...
spodziewąłem sie po osobach tutaj udzielających sie troche wiekszej przenikliwości, uzywania logiki i czytania ze zrozumieniem ale jak widac jest to chyba zbyt trudne.

O to, to. Jeżeli już uderzasz personalnie (ja tylko wkleiłem doszczegółowienie ostatniego komunikatu), to jakoś pozostałe osoby tu udzielające się nie miały problemu z poprawnym odczytaniem komunikatu "powyżej". Tego typu określenia w komunikatach nie są niczym nowym i raczej określają przekroczenie danego progu, tu przykład: klik, gdzie 2 tyg. później w raporcie rocznym potwierdziła się ilość, 103.7 tys. sztuk.

Zgodnie z wyżej wklejoną przeze mnie roadmapą, obecnie Pyramid Games publikuje odcinki serii TightBeam from Mars, tu odcinek już nr 4:
www.youtube.com/watch?v=5RpU64...

Nie cieszą się one dużą popularnością, ale jest trochę sneak peeków z samej gry, a także trochę materiałów ze strony The Mars Society z którym Pyramid Games nawiązało współpracę - tu w mojej ocenie cenny partner, którego wspiera finansowo Elon Musk. Na ten moment to może niewiele znaczy, ale z czasem takie relacje mogą przełożyć się na większy hałas o samej grze.

buadib napisał(a):

„Zarząd All In! Games S.A. z siedzibą w Krakowie ("Spółka") informuje, iż w oparciu o dane cząstkowe oraz liczbę aktywnych graczy szacuje, że do dnia 31 grudnia 2020 r. gra Ghostrunner ("Gra") sprzedała się w liczbie ponad 500 000 kopii.

Czyli może to być 500 001 kopii ale i 2 000 000 kopii.Może problem w tym, że społka ma problem w komunikacji z rynkiem i nie robi tego tak jak np spolki z grupy PW.

biznes.pap.pl/espi/pl/reports/...

Cytat:
łączna sprzedaż Gry, której premiera odbyła się 27 października 2020 r., do dnia 31 grudnia 2020 r. przekroczyła liczbę 500 tys. egzemplarzy, natomiast po uwzględnieniu zwrotów sprzedaż przekroczyła liczbę 482 tys. egzemplarzy.

Także jednak nie 2.000.000 kopii d'oh! Angel

@Keramowski, w punkt, nic dodać, nic ująć, a szkoda, bo na początku zeszłego roku uważałem, że to jedna z ciekawszych Spółek na NC - po tych akcjach, które wymieniłeś i które faktycznie się dzieją, kompletnie straciłem zaufanie do Geotransu.

Z wydawaniem werdyktu chyba rzeczywiście warto się wstrzymać do po weekendzie, kiedy pojawi się więcej recenzji. Obecnie jest 59% z 4.070, z czego cały czas sporo narzekań na 'padające serwery' - to chyba powinni być w stanie dość szybko ogarnąć.

Głównie skarżą się na problemy z połączeniem z Internetem, z tego co widziałem.

Ok, już wiadomo skąd ten wzrost sprzedaży, do miejsca 361 na Steam Global Top Sellers. Jest kolejny gameplay / filmik znanego Youtubera (2.21 mln subskrypcji):

www.youtube.com/watch?v=7CWsxr...

W przeciągu 6-7 godzin 240 tys. wyświetleń filmiku.

Analogiczna sytuacja do recki @Markiplier, gdzie film spowodował wzrost na liście do okolic 130 miejsca.

To tak a propos tematu wpływu filmików na sprzedaż, który omawialiśmy na wątku Polyslash.

Podstawowa wersja Barn Finders bez żadnej promki cenowej aktualnie tuż przy Top 500 Global Steam Sellers, po 9 miesiącach od premiery. Pierwszy DLCek tuż tuż, powinien dać też kopa sprzedaży. Zakładam, że wyniki 1Q 2021
powinny być bardzo dobre.

Dobrałem znowu Duality. Obecne poziomy wydają mi się mocno atrakcyjne (vs. miejsce ew. SL).

@cooper, ale ta premiera MMS w Chinach to wersja typowo chińska z certyfikacją i kodem ISBN czy sprzedaż Steam na Chiny przez VPN tak jak w większości Spółek?

jqn napisał(a):
Kupiłem 700 szt. RCFL3PLW po 7.47 zł. Na FPLW za duży depozyt z uwagi na mnożnik x 100, dopiero od serii U będzie x 10.

A sam PLW z uwagi na dość udaną premierę Mr. Prepper i nadchodzącą premierę The Tenants, która powinna być równie dobra (jak nie lepsza).

Pomimo udanych premier, podaż jest dość silna na PLW, zamykam więc RCFy - wynik +9.65%, raptem +506 zł d'oh!

store.steampowered.com/news/ap...

Jest decyzja o odejściu od premiery DFH w trybie Early Access - będzie od razu full release thumbright

Cytat:
Together with the new functionalities added based on your feedback (like, for example, a Skill Tree or Museum Progress) we realized that we have completed a lot more content and features than we originally planned for the Early Access and that, with just a bit more work, the game would be almost ready for a full release.

Because of that we’ve decided to change the release plan a little and prepare the game for a normal release on Steam.

@bronex16, dziękuję - mnie to głównie interesuje od strony Duality, a oni w takim razie mają jakąś część od tych 30% dla HeartBeats.

Dobrałem dziś jeszcze delikatnie Duality.

@bronex16, właśnie ostatnio zauważyłem, że ma być wersja typowo chińska (spełniająca ich kryteria, z nadaniem ISBN):
dualitygames.eu/chinese-publis...

tak jak Train Station Renovation.

Wiesz może kiedy ma być premiera na tamtym rynku i jakie są warunki podziału przychodów ze sprzedaży na rynku chińskim pomiędzy HeartBeats, Duality i Polyslash?

I 5 razy mniej niż Barn Finders od Duality, a kapitalizacja wyższa binky

Czyżby The Tenants w Early Access miało powtórzyć sukces Mr. Prepper? W chwili obecnej peak ponad 3.9 tys. graczy.

Jest równo 500 peak w tej chwili.

W kontekście ostatnich raportów rocznych mały spółek z gamedev, utwierdzam się, że rynek wycenia Duality konserwatywnie. Oczywiście niekoniecznie musi oznaczać to wzrost CAP Duality, ale:

1. Qubic Games:
- CAP: 43 mln zł (po -10% spadku po raporcie),
- wynik na sprzedaży: -107 tys. zł

2. ECC Games:
- CAP: 42 mln zł,
- wynik na sprzedaży: -258 tys. zł

3. Klabater:
- CAP: 38 mln zł,
- wynik na sprzedaży: +257 tys. zł

4. Duality:
- CAP: 32 mln zł,
- wynik na sprzedaży: +948 ty. zł

Oczywiście, to też kwestia potencjału przyszłych tytułów, niemniej jednak tutaj Barn Finders monetyzuje się ładnie (w drodze 2 x DLC, wersje konsolowe, wersja z ISBN na Chiny, obecnie Bundle z Mr. Prepperem z niezłą sprzedażą), dalej tytuły Accident, Radiance (w tym debiut na NC spółki White Pig Games, gdzie Duality ma 40% udziałów), Summer Camp, no i docelowo Unholy.

Zastanawiam się czy to kwestia obecnego sentymentu do gamedev'u czy może ja się będę tutaj mylił.

@Annonim, tak, tylko zwróć uwagę, że blisko 10 mln zł w wyniku brutto (z 18 mln zł łącznie) to niecashowy wynik - aktualizacja wartości aktywów finansowych (głównie przeszacowanie udziałów w UF Games).

Jest raport roczny za 2020:
biznes.pap.pl/pl/news/ebi/info...

Odnośnie Wishlisty, łączna liczba to 382.900 na dzień 19/03/2021. Od ostatniego raportu kwartalnego (10/11/2020) jest przyrost +32.800 osób.

Największy przyrost oczywiście na Occupy Mars (+19.900 osób) i łącznie 172.900 - czyli pomyliłem się wyżej w szacunku o 500 osób binky Fajnie, że Wishlista jest cały w miarę 'świeża', a przecież marketing gry się praktycznie nie zaczął.

Już wiadomo, że trzeba będzie jeszcze chwilę poczekać na premiery gier, oto najnowsze terminy planowanego ukończenia gier:
1. Occupy Mars: EA Q2/Q3 2021
2. Dinosuar Fossil Hunter: EA Q2/Q3 2021
3. Farming Life: Q2/Q3 2021
4. Zookeeper: Q2/Q3 2021
5. Castle Flipper: Q2/Q3 2021

Ciekawe jak te późniejsze niż pierwotnie zakładane terminy przełożą się na dowiezienie warunków Programu Motywacyjnego na 2021 (wynik netto jeżeli dobrze pamiętam 3 mln zł).

Spółka rok 2020 zakończyła na niewielkiej stracie netto (-0.2 mln zł), na koniec roku miała ponad 2 mln zł cashu. W całym IV kw. przychody wyniosły ok. 653 tys. zł, a sam wynik netto za IV kw. na małym plusie (ok. 11 tys. zł).

Jakieś ciekawe spostrzeżenia z Waszej strony?

Kupiłem 700 szt. RCFL3PLW po 7.47 zł. Na FPLW za duży depozyt z uwagi na mnożnik x 100, dopiero od serii U będzie x 10.

A sam PLW z uwagi na dość udaną premierę Mr. Prepper i nadchodzącą premierę The Tenants, która powinna być równie dobra (jak nie lepsza).

Jeszcze odnośnie kosztów usług obcych, jak użytkownik @iti na innym forum słusznie zauważył:

Cytat:
Zobowiazania w rozliczeniach miedzyokresowych zeszly z 451k na koniec q3 do 170k na koniec q4 , z pierwszych 250k do oddania 125k jakie mial na sobie wspolproducent Accident pewnie nawet nie przeszlo przez duality (a wyjsc musialo). Gdzies tam po drodze rozliczyc trzeba bylo 120k usd zaliczek z chinczykami (80k BF, 40k ACC) z kopii sprzedanych przez Steam w Chinach... takze troche tych uslug obcych bylo.

W rozliczeniach miedzyokresowych 170k zobowiazan na koniec 2020 dotyczy 50k ToT a 120k Radiance, czyli przyszlych premier, takze sprzedaz (Accident i BF) w q1 juz ladnie powinna wchodzic w cyferki w raporcie. Ciekawe tez jak zdecyduja sie wykazac w raporcie naleznosc od 505.

Jest też fajny Bundle do kupienia:
Mr. Prepper Redneck Adventure bundle z Barn Finders

Albo bardziej ilość sztuk na komentarz thumbright wave

Jest i raport roczny:
biznes.pap.pl/pl/news/ebi/info...

Poniżej mój krótki komentarz.

Dane finansowe:
1) Przychody ze sprzedaży: 3.5 mln zł vs. 1.15 mln zł za 2019
2) EBIT: 0.95 mln zł vs. 0.2 mln zł
3) Wynik netto:0.77 mln zł vs. -0.03 mln zł.

Sam wynik netto za IV kwartał nie jest imponujący, ale wpływ na to miały wysokie koszty usług obcych (ponad 0.8 mln zł vs. 0.85 mln zł za okres I-III kw. 2020), co zostało skomentowane w raporcie:

Cytat:
Wzrost kosztów usług obcych w IV kwartale 2020 r. w stosunku do poprzedniego kwartału spowodowany był przede wszystkim rozliczeniami z partnerami z tytułu zwrotu wniesionych wkładów (a następnie prowizji z tytułu sprzedaży) na rzecz gry Accident (współproducent, inwestor, wydawca na rynek Chiński) oraz Barn Finders (wydawca na rynek chiński). Ponadto we wskazanym okresie wrosło zatrudnienie z osobami współpracującymi na podstawie jednoosobowych działalności gospodarczych i utrzymywane były kampanie reklamowe. Ponadto, z uwagi na znaczącą sprzedaż gry Barn Finders, Spółka zaczęła opłacać koszty licencji silnika Unreal Engine 4, a także musiała wykupić wyższe wersje (niż typu „Indie”) niektórych licencji oprogramowania.

W 2020 roku Spółka wygenerowała ponad 1 mln zł cashu, stan środków pieniężnych na koniec 2020 to ponad 1.3 mln zł.

To tyle jeżeli chodzi o dane finansowe.

Sprzedaż / pobrania gier w okresie 01.01.2020-18.03.2020:
1) Barn Finders: 103.700 szt.
2) Accident (EA): 30.469 szt.
3) Barn Finders The Pilot: 71.378 szt.
4) Accident The Pilot: 125.692 szt.

Spółka komunikowała 03/03/2021 o przekroczeniu progu sprzedaży 100 tys. szt. Barn Finders. Czy to oznacza, że przez 2 tyg. sprzedano kolejne 3.700 szt.?

WISHLIST:
Cytat:
Łączna liczba graczy oczekujących na zakup wszystkich gier wydawanych przez Emitenta wynosi 254 262.

W mojej ocenie raport dobry. Cieszy poduszka finansowa ograniczająca ryzyko emisji itp. ruchów. Widać, że Barn Finders cały czas się sprzedaje, bez większych promocji cenowych, a w planach są porty na PS, XBOX, Nintendo, VR i wersja chińska (z pozwoleniem ISBN). Uważam, że nadchodząca produkcja Summer Camp bardzo wpisuje się w gusta graczy Barn Finders (podobny humor, styl gry), co może przełożyć się na dobrą sprzedaż.

Już za niecałe 2 miesiące raport za I kwartał 2021, który finansowo powinien być lepszy z uwagi na zakładam niższe koszty usług obcych, wyższą sprzedaż Barn Finders (publikacja recenzji z 2.5 mln wyświetleń i peak w okolicach 100 miejsca na Global Steam Top Sellers), a także grant od Epic Games w PPO i być może jakaś transza od 505 Games (3.3 mln zł w 10 transzach).

Do tego wszystkiego dochodzi niewiadoma w postaci współpracy (na wyłączność) z chińskim Wydawcą.

Co Wy myślicie?

Widząc brak siły na FMRC, zamknąłem pozycję z ręki, strata -12.4% względem depo.

Zamknięty również S na FALR, wynik +23.5% względem depo.

Za uwolnione środki zakupiłem L na FMRC, stop loss w granicach -6%, natomiast potencjalny TP to kurs w okolicach 480 zł, a więc potencjalny upside około +20%.

Short na FPKO zamknąłem, +42.6% względem depo.

Szkoda, że trafiłem akurat na moment wygasającej serii kontraktów - jeszcze tego nie czuję jak i kiedy rollować, a potencjał tutaj jeszcze na dobrych kilka % spadku był. Być może otworzę ponownie, jeżeli będzie to możliwe na poziomie cenowym zbliżonym do tego po którym zamknąłem pozycję.

Shorty na FALR jeszcze w portfelu.

Sprawdziłem wczoraj, że pomimo prawdopodobnego przesunięcia premiery Occupy Mars i na razie braku większych działań marketingowych, Community buduje się dość liniowo - od ostatniego raportu Spółki z danymi (10/11/2020), średni przyrost dzienny to 26.4 osób. Używając przelicznika Community do Wishlist z ostatniego raportu, dawałoby to obecną Wishlistę na poziomie 172.4 tys. osób. Na Dinosaur Fossil Hunter analogicznie licząc, byłoby to 74.7 tys. osób.

Oczywiście kluczowe będzie jak to się skonwertuje na sprzedaż.

Tu obecny plan marketingowo-wydawniczy dla Occupy Mars:

kliknij, aby powiększyć

@Drizzt, podzielisz się wnioskiem z tej analizy?

Ciekawy event się szykuje:
www.stockwatch.pl/wiadomosci/g...

Teoretycznie wystartował dziś, ale na razie brak konkretnych dat czatów / prezentacji.

Odnośnie przesuwania premier, wygląda na to, że jednak Dinosaur Fossil Hunter ma szanse wyjść zgodnie z założeniami w Q1 21', ew. może na początku Q2 21':

kliknij, aby powiększyć

aircanada15 napisał(a):
Tak, aczkolwiek rzadko.
Patrz np. Forever Entertainment.

Racja, oczywiście, że tak - przecież nawet była próba organizacji wśród drobnych short squeeza ostatnio blackeye bom

vilnouve napisał(a):
teoretyzując pozostaje jeszcze możliwość krótkiej sprzedaży - tylko czy któreś z biur maklerskich praktykuje pożyczanie akcji będących w obrocie na NC ?

pożyczający akcje nie naraża się zarzut złamania lockupu ...

Też mnie to bardzo ciekawi - czy ktoś się orientuje czy na NC zdarza się, że jest to praktykowane?

CFO. I z tego co widzę, sprzedał cały swój pakiet:
https://stooq.pl/q/h/?s=cog

Otworzyłem również pozycję krótką na FPKO (7 szt.) z potencjałem TP na poziomie około 28 zł.

Nie wytłumaczę Ci tego - czasami po prostu ma się do tego 'dryg', 'nosa' czy nawet zwykłe szczęście. 'Rozliczać' z założeń można za rok, a teraz nie pozostaje nic innego jak szczerze życzyć sukcesu.

A w ramach dygresji, ja jako grajek z podobnym doświadczeniem w zeszłym roku zrobiłem >+1000% - tylko to żaden dowód, po prostu się udało, wkładając w to sporo czasu oraz mając dużo szczęścia. Paru uczestników konkursu Stockwatch 2020 też osiągnęło imponujące stopy zwrotu.

Widząc słabnącą siłę na W20 w rejonie 2020 pkt., zdecydowałem się zamknąć z ręki pozycje FLTS. WIG-Paliwa ostatnio ciągnął indeks, więc spodziewam się tu silniejszej korekty, stąd taka decyzja.

Wynik na FLTS to +173,6% względem depozytu, nominalnie ok. +7.133 zł.

Z kontraktów obecnie pozostają w portfelu tylko S na FALR, 9 szt., szkoda, że rano nie udało mi się dobrać po 23.9 zł (zlecenie oczekujące).

Monitoruję sytuację na kontraktowej części portfela, szukając nowych okazji na wejście.

@eamon, z całym szacunkiem, ale prawie w każdej kronice krytykujesz je prowadzących, wytykasz brak wiedzy, strategii, doświadczenia, straszysz stratami 'do zera', a tym czasem patrząc na Twoje wątki sam odnoszę wrażenie, że to właśnie Ty się 'motasz' - zmieniasz co chwilę strategie, przy czym każda z nich jest zawsze opisana jako najlepsza i historycznie przynoszące największe stopy zwrotu.

Troszkę mniej pewności siebie i poszanowania dla innych, no offence wave

Już się trochę pogubiłem z tymi Twoimi portfelami i strategiami - które portfele są aktywne obecnie? blackeye

Na L FLTS przesunąłem SL w okolice 45.9 zł co teoretycznie gwarantuje zamknięcie pozycji na zysku.

Dobrałem również drugą część na S FALR, czyli dodatkowe 3 szt.

Co za żenada... ręce opadają, naprawdę puke_l

Wziąłem 6 szt. S FALR po 24 zł. SL wrzucę w okolicach 26.5 zł, ale będę w razie czego zamykał pozycję z ręki.

TP planowo w okolicach 20 zł.

I DLC do Barn Finders pt. Amerykan Dream weszło właśnie do Steam Global Top Wishlists, także i samym dodatkiem jest zainteresowanie Whistle

Powodzenia, cel bardzo ambitny, ja po szalonym 2020 będę usatysfakcjonowany i +10%, niemniej jednak trzymam kciuki i będę obserwował thumbright

Jasna sprawa @anti - jednak w moim przykładzie spółki Duality jest korelacja z istotnym wzrostem pozycji na liście Top Sellers Steam - trzeba po prostu to porównywać, nie patrząc ślepo na wyświetlenia filmiku na YT.

@Christof_martin, na podstawie ilości wyświetleń filmików na YT trudno cokolwiek ocenić blackeye ale wskazówką może być recenzja gry Barn Finders od Duality (CAP 33.8 mln zł) przez Youtubera @Markiplier - w 3 tyg. filmik ma blisko 2.5 miliona wyświetleń:
https://youtu.be/pZwVOcRO328

Dodam, że ten Youtuber ma 28.6 miliona subskrybentów i ocenił grę 9/10.

Gra po publikacji filmiku wskoczyła z miejsca 1.446 na miejsce 123 Steam Global Top Sellers.

Dzięki @robkob, cierpliwości cały czas się uczę - to był mój główny cel na ten rok po analizie 2020, gdzie wykonywałem mnóstwo transakcji. Z resztą obecnie inwestując głównie w gaming, muszę być cierpliwy wave

Na LTS zgodnie z oczekiwaniami wybicie 45 zł na dość dużym wolumenie, zobaczymy jak się zamknie, ale prawdopodobnie na kontraktach będę mógł już podnieść SL. Liczyłem dziś jeszcze na chwilową cofkę na poziomy 42.6-42.8 zł, gdzie chciałem dobrać drugą część pozycji, ale nie wyszło.

Obecny cel TP to okolice 55 zł, ale nie wykluczam zamknięcia pozycji z ręki wcześniej.

Sorry w takim razie - zmyliło mnie SteamDb, myślałem, że dane są tożsame.

Kontrakty FLTS to prawdopodobnie będą kontrakty, które będę chciał zrollować - będę robił to po raz pierwszy, więc jakiekolwiek rady w tym zakresie z przyjemnością przyjmę.

Czy rzeczywiście najlepiej robić to na 8 dni przed wygaśnięciem obecnej serii, czyli w tzw. dzień rolek?
Czy w rzeczywistości wygląda to tak jak opisane w tym artykule?

www.eminitrader.pl/2019/roluje...

To może tym razem LTS zaatakuje... bo cierpliwość mi się kończy.

https://stooq.pl/mol/?id=17620

Cytat:
Choć na rynku pojawiło się nieco czerwieni, nadal w gronie komponentów WIG20 można znaleźć takie walory, które technicznie się bronią. Jednym z nich jest od dłuższego czasu Lotos, konsolidujący się (w formie trójkąta) po powrocie nad wsparcie. Taki układ, poprzedzony jeszcze dynamiczną falką wzrostową, przypomina więc chorągiewkę i to w swojej najbardziej korzystnej postaci, a więc "wystającej" już powyżej oporu, a nie budowanej dopiero pod nim. W tej sytuacji wzrok cały czas pozostaje nam kierować w stronę 56-57 zł.

Źródło Stooq:

kliknij, aby powiększyć

I tu jeszcze ciekawy artykuł nt. 'metody niedźwiedzi wyginających się w pałąk' Whistle
analizy-rynkowe.pl/metoda-nied...

To ten hit?
steamdb.info/app/1485350/graph...

Peak prologu 65 osób, oceny 69.8%.

I świeże aktualności inwestorskie Q1 2021:

www.youtube.com/watch?v=L1RerJ...

Potwierdzono plan wdrożenia trybu kooperacji do Occupy Mars thumbright

Scarry napisał(a):
@mrk

OM takie miało być od początku, Pyramid zakłada że fascynatów, frekaów, wszelkich ludzi zainteresowanych dłubaniem przy bazach/pojazdach/urządzeniach takiej bazy na Marsie (no i eksploracją okolicy), będzie na tyle dużo że to ma sens. Gra jest wyspecjalizowana i taka zawsze miała być, kupowaliśmy akcje (ci co kupowali) wiedząc że to nie jest gra dla przeciętnego zjadacza hamburgerów i nigdy nie będzie. Może ogranicza to potencjalny rynek, ale z drugiej strony jeśli gra zdobędzie uznanie, to jest specyficzna "elitarność" może przełożyć się właśnie na większe zainteresowanie, bo praktycznie nie ma konkurencji.

Choć z tego co wiemy to Pyramid razem z Playway-em uznali że gra jednak po wyjściu prologu, jest za trudna trochę, i zbyt wyspecjalizowana i teraz pracują nad balansem fun vs poziom trudności.

Odnośnie tego co napisałeś @Scarry, wypowiedź Pyramid:

Cytat:
Of course in the full game you will be able to choose your difficulty level, starting conditions, how fast your parameters deplete etc. so there's still plenty of variety. As for buildings - we'll see, we can expand the game in many directions after EA release - if community is willing.

Blisko do 0 zredukowałem pozycję na The Dust i powiększyłem pozycję na Duality.

Obecna struktura portfela:
1. Pyramid Games: 53%
2. Duality: 44.9%
3. FLTS, gotówka, THD: 2.1%.

THD oczywiście obserwuję i bliżej ważniejszych wydarzeń w Spółce mam zamiar tu wrócić.

I komunikat sprzed chwili: biznes.pap.pl/espi/pl/reports/...

Cytat:
Zarząd spółki Duality S.A. z siedzibą w Warszawie _dalej jako: Spółka, Emitent_ informuje, że sprzedaż gry Barn Finders _dalej jako: Gra_ w wersji na PC od premiery do dnia publikacji niniejszego raportu przekroczyła 100 tys. sztuk. Natomiast, liczba osób wciąż oczekujących na zakup Gry w sklepie Steam _tzw. Wishlist_ przekroczyła 100 tys. graczy.

Ponadto, Zarząd Emitent informuje, że powstaje nowy, płatny dodatek do Gry, tj. Bid Wars DLC, który zawiera oczekiwane przez graczy niekończące się eventy Bid Wars. Data premiery dodatku nie została jeszcze ogłoszona.

Brak żadnych oficjalnych informacji - pewnie niektórym się cierpliwość się kończy, bo premiery EA zarówno Dinosaur Fossil Hunter jak i Occupy Mars miały być w Q1 2021, a na razie brak jakichkolwiek informacji na ten temat.

Na oficjalnym Discordzie Pyramid pisał, że "will inform soon" nt. aktualnego ETA Occupy Mars.

Jest i zapowiedź kolejnego DLC do Barn Finders pt. „Bid Wars”:
store.steampowered.com/app/155...

Cytat:
We are happy to announce that our next big DLC will be focused on something you guys were asking for - auctions! In Bid Wars you will get the possibility of taking part in an endless number of auctions, more garages, new abandoned containers, a lot of unclaimed luggage and more. So go get them and become the king of bidding.

Just Bid'em All!

Pisałem o tym wyżej, że pojawił się ostatnio log „Unknown” w SteamDb i to to. Super, że mają pomysły na kontynuację monetyzacji Barn Finders thumbright

No właśnie... dlatego przy tych małych gamingowych spółkach tak ważne jest obserwowanie cashflowu i stanu cashu, bo potem są takie 'niespodzianki'..

W lutym 2021 wartość portfela liczona MWR spadła o -4.49%.

Dokonałem średnio-terminowo małej roszady w portfelu. Skróciłem pozycję na THD oraz zakupiłem akcje Duality, powody poniżej:

1. Spółka przede wszystkim już na tym etapie rentowna po udanej premierze Barn Finders - cash Q1 20': 8 tys. zł, Q2 20' 256 tys. zł, Q3 20' 1.398 tys. zł.
2. Podpisanie umowy wydawniczej na Unholy z 505 Games,
3.. Otrzymanie co prawda małego, bezzwrotnego grantu od Epic Games - dostrzeżenie przed podmiot ich produkcji Unholy,
4. Nadchodząca (Q1 2021) publikacja DLC "Amerykan Dream" do gry Barn Finders, która w ocenie Spółki jest longsellerem i planują kolejne DLC - tu po ostatnim update z przed 4 dni można podejrzewać, że kolejny DLC już jest w trakcie przygotowywań,(https://steamdb.info/app/991170/dlc/),
5. Zainteresowanie Barn Finders przez znanego Youtubera (blisko 30 mln followers): www.youtube.com/watch?v=pZwVOc... - ponad 2.3 mln wyświetleń recenzji, wysoko oceniona przez niego 9/10 - co chwilowo podbiło sprzedaż na 130 miejsce Steam: gaminganalytics.info/gb_chart/...,
6. Obecnie portowanie Barn Finders na Playstation i Xbox oraz Switch i VR,
7. Obecność na rynku chińskim - nawiązana współpraca z HeartBeat Games: dualitygames.eu/chinese-publis...
8. Aleksy Uchański w akcjonariacie >5% - przewodniczący RN Playway,
9. Obecna CAP ok. 32 mln zł.

Obecna struktura portfela to niezmiennie dwa główne walory:
1. Pyramid Games - udział 56.3%, wycena +40.8%,
2. Duality - udział 22.5%, wycena +2%
3. The Dust - udział 19.3%, wycena -7.8% - tu średnia cena już wyższa (zejście FIFO), gdyż pocashowałem zyski w 2020 i teraz w 2021.

i część kontraktowa:
4. FLTS, kierunek L, szt. 9, udział 1.43%, wycena +62.8% względem depo.

Pozdr.

Ciekawa Spółka z gamedev'u w mojej ocenie.

Ostatnio zaczęła poprawiać Relacje Inwestorskie, strona internetowa:
http://dualitygames.eu/

i film z Aktualności (12/02/2021) w którym przedstawiony jest aktualny status prac nad ich produkcjami, omówione najważniejsze sytuacje w Spółce i zapewnienie o chęci rozwijania Relacji Inwestorskich w zakresie informowania o wydarzeniach, które nie podlegają pod ESPI, ale są warte odnotowania:
dualitygames.eu/aktualnosci/ak...

Na plusy w mojej ocenie:
1. Podpisanie umowy wydawniczej na Unholy z 505 Games,
2. Otrzymanie co prawda małego, bezzwrotnego grantu od Epic Games - dostrzeżenie przed podmiot ich produkcji Unholy,
3. Nadchodząca (Q1 2021) publikacja DLC "Amerykan Dream" do gry Barn Finders, która w ocenie Spółki jest longsellerem i planują kolejne DLC - tu po ostatnim update z przed 4 dni można podejrzewać, że kolejny DLC już jest w trakcie przygotowywań,(https://steamdb.info/app/991170/dlc/),
4. Zainteresowanie Barn Finders przez znanego Youtubera (blisko 30 mln followers): www.youtube.com/watch?v=pZwVOc... - ponad 2.3 mln wyświetleń recenzji, wysoko oceniona przez niego 9/10 - co chwilowo podbiło sprzedaż na 130 miejsce Steam: gaminganalytics.info/gb_chart/...,
5. Obecnie portowanie Barn Finders na Playstation i Xbox oraz Switch i VR,
6. Obecność na rynku chińskim - nawiązana współpraca z HeartBeat Games: dualitygames.eu/chinese-publis...
7. Aleksy Uchański w akcjonariacie >5% - przewodniczący RN Playway,
8. Spółka już jest rentowna - po 3 kwartałach 2020 wykazała 730 tys. zł wyniku netto.
9. Obecna CAP ok. 32 mln zł.

Jak Wy to widzicie?

Tymczasem Valheim sprzedane 4 miliony kopii drunken Breathedge też się dobrze przyjął.
Jestem bardzo ciekaw debiutu Occupy Mars...

Czy doczekam się w końcu ruchu na LTS... Whistle binky Jeszcze tak długo otwartej pozycji na kontraktach nie miałem nigdy.

www.fxmag.pl/artykul/pyramid-g...

Cytat:
Wśród tytułów, które przygotowujemy są produkcje, nawiązujące do eksploracji kosmosu, dlatego nie mogliśmy przejść obojętnie obok tak ważnego wydarzenia jak misja międzyplanetarna NASA, na której pokładzie znajduje się łazik Perseverance. To kolejny pojazd, który dodaliśmy do naszej autorskiej gry. Łazik powstał od zera na podstawie dostępnej dokumentacji technicznej agencji kosmicznej NASA oraz dzięki współpracy z jednym z konstruktorów łazika, który już jakiś czas temu nawiązał z nami kontakt. Jako jeden z fanów naszej gry zaproponował jej wzbogacenie swoją wiedzą, co w pozwoliło nam możliwe wiarygodnie odwzorować budowę tego sprzętu. Nad przygotowaniem modelu pracowało kilku grafików przez okres sześciu miesięcy, a programiści i testerzy zadbali o dodanie dodatkowych godzin rozgrywki. Mamy nadzieję, że dodatek spodoba się graczom i miłośnikom kosmosu – mówi Jacek Wyszyński, prezes zarządu Pyramid Games SA.

007 napisał(a):
Jeżeli wynik będzie zbliżony do tego z wyliczeń Antyteresy, to przy tym „ssaniu” na gamedev nikt nie będzie liczył 2020 roku do średniej. Dla tego typu spółek, na tym etapie rozwoju P/E wynoszące 15 to raczej minimum. Tylko czy założenia dotyczące sprzedaży nie są zbyt optymistyczne?

Otóż to - wyceniając PDG na C/Z ok. 15-20, nawet obniżając szacunki sprzedażowe @anty-teresy, jest tu spore pole do wzrostów CAP. Odnośnie trybu Open CoOp, Prezes Wyszyński w ostatniej prezentacji inwestorskiej wspominał rozważanie wprowadzenia tego trybu do gier jeszcze przed ukończeniem projektu - jeżeli full release OM będzie w 4Q 2021 lub 1Q 2022, to są na to szanse.

Wielką niewiadomą jest też tytuł CEO Slayer, który ma rzekomo największy budżet spośród całego portfolio gier. Pytałem o status prac Spółkę, oto odpowiedź:

Cytat:
Prace preprodukcyjne gry CEO Slayer trwają od sierpnia 2020, to ambitny projekt, zostanie pokazany w optymalnym marketingowo momencie.

Odnośnie zwrotu kosztów Rover Mechanic Simulator, również o to pytałem:
Cytat:
Informacje publikowane są zgodnie z przyjętą polityką informacyjną. Natomiast Rover Mechanic Simulator był wydany w trybie Early Access w lutym 2020 i koszty produkcji zwrócił do końca Q1 2020.

Przy okazji uzyskania odpowiedzi na pytania, które zadałem Spółce, przypomniano mi o fakcie, który mi osobiście umknął - z tego co widzę to w tym wątku również nie był poruszany.

Chodzi o współpracę z firmami przy promocji gry Occupy Mars - pisaliście tutaj o umowie z Steel Series:infostrefa.com/espi/pl/reports..., gdzie społeczność na Facebook to blisko 2 mln osób, ale nikt nie wspominał o tym, że przed debiutem Spółka nawiązała również współpracę z ASUS ROG (Republic of Gamers): infostrefa.com/espi/pl/reports.... Tu społeczność na samym FB to ponad 4.5 mln osób.

Pozdr.
Q

@varciasz, gratuluję wyniku za 2020. Czy w przypadku KPPD przyglądałeś się SF? Sporą część wyniku netto za 3 kwartały 2020 stanowią pozostałe przychody operacyjne - wyłączając je, wynik nie jest powalający. Jak Ty to widzisz?

Styczeń 2021 to spadek wartości portfela liczony MWR o -5.95%, głównie za sprawą trwającej korekty na Pyramid Games.

Dzieje się w zasadzie niewiele, oprócz tego, że uruchomiłem część kontraktową, którą mam zamiar poznawać. Na tej zamkniętej części, tak jak pisałem wyżej, w styczniu wynik +1.857 zł głównie za sprawą zyskownych pozycji S na KGHM oraz LTS, znettowanych zrealizowaną stratą (błędnie ustawiony SL) na pozycji L na PZU.

Obecna struktura portfela to niezmiennie dwa główne walory:
1. Pyramid Games - udział 56%, wycena +38.5%
2. The Dust - udział 41%, wycena +6.6% - tu średnia cena zakupu wyższa, tj. ok. 23.3 zł, gdyż w 2020 cashowałem połowę pozycji (zejście FIFO).

i część kontraktowa:
3. FLTS, kierunek L, szt. 9, udział 1.33%, wycena +46.9% względem depo.

Otrzymałem też już PIT-8C za 2020, podatek będzie bolesny, ale na koniec roku niestety nie było jak go optymalizować.

Auć, boleśnie :( Czasem chyba warto jednak ciąć straty...

Trzymam kciuki za pomyślny 2021! thumbright

Dzięki @Wojetek, pełna zgoda, powinienem z tym walczyć blackeye Szczególnie, że na prowizje przy większej ilości transakcji też wydawana jest niemała kasa - każdemu polecam sprawdzić obrót na koncie maklerskim i total kwotę wydaną na prowizję, w ujęciu rocznym.

Czyżby realizował się optymistyczny scenariusz z analizy @krewa?

Tak, Kuba thumbright Zapewne masz rację, bo wiele osób mi to mówi, jednak mam taki charakter, że trudno mi wysiedzieć nie robiąc żadnych ruchów - stąd te kontrakty jako zaspokojenie potrzeby choć małej adrenaliny (szczególnie w czasach kiedy nie mogę pojeździć ani na motocyklu, ani nartach puke_l ). Ryzykuję tu bardzo mały % portfela i mam threshold, kiedy powiem „stop” na ten rok - identycznie było w zeszłym roku, gdzie też podejmowałem takie karkołomne próby.

Zapomniałem napisać, że wczoraj wziąłem 9 szt. L FLTS po około 39.6 zł - z celem TP przy górnej bandzie ok. 44-45 zł.

Pozdrowienia,
q

Wywaliło mnie na SL PZU, -76% względem depo.

Wynik na 'zabawie' kontraktowej za styczeń skurczył się do +1.850 zł nominalnie Sick Kolejne próby pewnie już w lutym.

Okolice równych 29 zł Pray

Trzeba było trzymać to S na KGHM... Aj, brak konsekwencji to największy wróg blackeye

Powód spadków wyjaśniony?

www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

Cytat:
- Zysk netto w IV kwartale 2020 roku wyniósł 1.208.385,95 zł (spadek o 44,05% r/r)

Trzeba jeszcze poczekać na pełen raport żeby ocenić skąd taki spadek rentowności.

https://imgur.com/TTWEATQ

Cytat:
The crew of Valoria I is collaborating with PyramidGames on an outreach project highlighting the realism of both the HI-SEAS mission and the upcoming Occupy Mars space exploration game. #OccupyMars is a highly technical, open-world, sandbox game about settlements on Mars from the Polish indie game developer Pyramid Games. The game is inspired by the most promising technologies and companies that work towards the goal of becoming a multi-planetary species. Video clips recorded at the HI-SEAS habitat will illustrate what it's like to live and work on Mars, and what technologies are crucial to a successful mission. The real-life footage will be juxtaposed with elements of Occupy Mars, demonstrating how close the player experience is to the 'real thing' seen at HI-SEAS.

Ładny przetarg wygrany:

www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

Cytat:
Wartość netto kontraktu wynosi 35 790 000 złotych.
Termin realizacji kontraktu ustalono na 31.12.202

Cierpliwi się doczekali...Liar

Dobrałem do 15 szt. FPZU, czyli do max. akceptowalnej straty nominalnej przy założonym SL.

Dziękuję @robkop - rzeczywiście tak to wygląda, natomiast ja 'obstawiam' tutaj mocne wsparcie nad poziomem SL o którym pisałem.

kliknij, aby powiększyć

thumbright

Żałuję KGHM, bo oczywiście nie posłuchałem się swoich pierwotnych założeń i przy zakupie po ok. 212 zł oddałem po ok. 205 zł..

Trzymam kciuki.

Nie czekam, kupione 10 szt. L FPZU po 30.55 zł i znowu ciasny SL w arkuszu, w okolicach 29.15 zł, czyli poniżej luki hossy z grudnia 2020 - ryzyko -4.6%. Pierwsze miejsce na ew. próbę TP to około 34 zł, czyli potencjalny upside +11%, choć może tu przy kolejnym podejściu uda się sforsować lukę z marca 2020 i wtedy zasięg byłby wyżej, 39-42 zł?

Jak ktoś ma ochotę skomentować, to śmiało, chętnie poznam inny punkt widzenia.

@cheron, oczywiście masz rację - zmyliła mnie wysokość depozytu wymagana przy 'testowym' wpisywaniu zlecenia. Dzięki.

Zamknąłem 10 szt. S na FLTS, zysk względem depo ok. +76%.

Kontraktom przyglądam się dalej - na celowniku PZU na L, idealnie byłoby w okolicach 29.8 zł. Na PZU boli tylko wysokość prowizji / szt. - żeby zająć pozycję z ekspozycją około 30 tys. zł, trzeba wydać na prowizję w ING 300 zł... Masakra.

Według poniższego komunikatu Movie Games SA, na dzień dzisiejszy gra Lust from Beyond, która jest na miejscu 47 Steam Global Top Wishlist, przekroczyła poziom 160 tys. osób na WL:

biznes.pap.pl/pl/news/espi/inf...

Occupy Mars od Pyramid Games na dzień dzisiejszy jest na 44 miejscu Steam Global, więc współczynnik Community do Wishlist z ostatniego raportu kwartalnego (3Q) się utrzymuje:

@10/11/2020:
- Wishlist: 153.000 osób,
- Community: 26.000 osób,
- współczynnik: 5.9

@19/01/2020:
- Wishlist: min. 160.000, max. strzelam 170.000 osób,
- Community: 27.880 osób,
- współczynnik min. 5.7 max. 6.1

Kluczowa oczywiście będzie sprzedaż, ale na razie przyrosty 'zainteresowania' grą liniowe.

Tym czasem do końca Q1 2021 czekamy na pewno na premierę Early Access Dinosaur Fossil Hunter (przesunięta z Q4 2020). Tu ostatni devlog:
steamcommunity.com/games/86470...

FXTB zamknąłem z ręki, potrzebowałem uwolnić parę zł - wybór padł na FXTB, bo tutaj dźwignia była raptem 1:3 i wartościowo pozycja niewielka. Sam stop loss był ciasny (ok. 19.5 zł), ale nie został wybity.

W ubiegłym tygodniu sprzedane też ciutkę (1.2% z totala) akcji PDG po ok. 102 zł - zysk +69.2%. Tu część jeszcze planuję sprzedać (ok. 6% totala), reszta zostaje długoterminowo.

FXTB zamknięte na minimalnej stracie rzędu -0.5% względem depo. FLTS na S trzymam.

Z tym FXTB w Twoim DM też jest takie wysokie depo? Jeden kontrakt wart ok. 2 tys. zł, natomiast depo ok. 600 zł w ING.

robkob napisał(a):
Przepraszam że wklejam wykres na twoim wątku, ale to kolejny dowód jak dwie osoby mogą widzieć co innego patrząc na to samo. Pozdrawiam i życzę powodzenia wave

Dzięki, śmiało wrzucaj uwagi i komentarze :) Niech ten wątek po to będzie.

Wczoraj wziąłem jeszcze 3 szt. FXTB na L po ok. 20,27 zł.

Dopiszę jeszcze czemu S na FLTS - na wykresie widzę trend spadkowy (dwa niżej położone dołki), obecnie trwała korekta w tym trendzie - okolice 45 zł pomimo dwóch prób (patrząc na świece tygodniowe) nie zostały pokonane, więc szukam tu szansy na kontynuację trendu spadkowego.

binky Dopóki obaj na tym zarabiamy, nie mam nic przeciwko pirate Trzymam kciuki za te 197 zł, a nawet zakładane pierwotnie przeze mnie 190 zł thumbright

Mam zamiar trochę 'popróbować' na kontraktach żeby wyczuć jak się tymi instrumentami handluje. Z pełną odpowiedzialnością akceptuję wysokie ryzyko straty całości wniesionego depo.

Obecnie w tej części portfela, tylko S na FLTS (10 szt).

W reakcji na rosnącą cenę miedzi (+2.24% w momencie pisania posta), zamknąłem krótkie pozycje na KGHM - wynik ok. +29% względem depo. KGHM będę obserwował dalej pod kątem S.

Dobrałem 4 szt. S FLTSH21. SL w arkuszu i również ciasny.
TP ok. 38 zł. jeżeli 'pójdzie' w moją stronę.

Informacje
Stopień: Elokwentny
Ostatnia wizyta: 12 kwietnia 2021 15:13:29
Liczba wpisów: 442
[0,12% wszystkich postów / 0,12 postów dziennie]
Punkty respektu: 31

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,055 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +160,15% +32 030,70 zł 52 030,70 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d