pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

qobaPL

qobaPL

Ostatnie 10 wpisów
Niesety widząc słabnący popyt na Harper jak i na Blirt akcje sprzedałem z ręki i był to błąd, mogłem trzymać się wyznaczonych SL, bo obecnie kursy akcji tych spółek są zdecydowanie wyżej.

Blirt: -9.35%
Harper: -1.98%

W marcu dokonałem jeszcze nieudanej inwestycji w Domdev: -6.36%

Wynik marca 2020 liczony metodą MWR: -3.49%.

---

W kwietniu 2020 dopłaciłem do portfela 1.000 zł, aby spróbować (w ramach nauki) shortów.

Obecnie skład portfela:
1. Foreveren - udział portfela 36.98%, obecna stopa zwrotu +4.66%
2. Sonka - udział portfela 21.56%, obecna stopa zwrotu +27.07%
3. Geotrans - udział portfela 17.17%, obecna stopa zwrotu +1.14%
4. Neuca - udział portfela 17.20%, obecna stopa zwrotu +2.13%
5. FPKNM20 - udział portfela 4.22%, obecna stopa zwrotu +3.68%
6. FJSWM20 - udział portfela 1.26%, obecna stopa zwrotu -10.81%
7. gotówka - udział portfela 1.60%.

Stopy zwrotów na shortach podaję względem wielkości depozytu.

Na dzień dzisiejszy wyniki liczone metodą MWR:
- kwiecień 2020: +3.58%,
- 2020: +45.11%,
- od początku portfela (23.12.2019): +68.25%

Pozdrowienia i dużo zdrowia dla wszystkich,
Kuba
To be a rock and not to roll

Pytanie jak (i czy) obecna sytuacja dot. koronawirusa może wpłynąć na działalność i wyniki Spółki.

Cytat:
"Decyzją wojewody, będzie możliwość odstąpienia od rygorystycznych przepisów dotyczących utylizacji, transportu czy też innego gospodarowania odpadami w trakcie trwania stanu zagrożenia epidemicznego" - podkreślił minister.

Źródło: www.wp.pl/?s=www.money.pl/gosp...

Kupiłem w piątek Harper po 2.10 PLN, Blirt po 8.17 PLN i dziś Sonka po 5.60 PLN.

Tym razem ustawiłem automatyczne SL.

@andy_dufnese, masz rację, choć brak SL przy 'większym' (jak na skalę tego portfela) zaangażowaniu w spółki z NC potrafi czasem zaboleć - patrz mój przykład z lutego Shhh

W marcu dopłaciłem do rachunku 4.500 zł, tym samym osiągając pułap 10.000 zł wpłaconych na rachunek maklerski - dokupowałem Mennicę Skarbową oraz ponownie Geotrans. W ciągu miesiąca momentami portfel mocno tracił vs. koniec lutego, dlatego podczas dzisiejszej sesji finalnie stwierdziłem, że na ten moment zmienność i nieprzewidywalność jest zbyt duża by 'ryzykować' i zdecydowałem się sprzedaż wszystkie posiadane walory, wykorzystując dzisiejsze (tymczasowe, bądź nie) odbicie.

Zamknięte w marcu:
1. Mennica Skarbowa - +15.31%
2. Geotrans - -1.45%
3. Scope Fluidics - -13.35%

Na ten moment wynik marca to -1.08%, wynik od założenia portfela (23/12/2019) to +69.37%.

Stopy zwrotu liczone metodą MWR.

Sytuację na rynku obserwuję, rozważając powrót do akcji, gdy sytuacja się unormuje.

Dobre wiadomości - oby czasowo potrafili wykorzystać sytuację. Jutro o 11:00 odbędzie się czat inwestorski - może Zarząd przekaże więcej informacji.

U mnie to samo - straciłem całość zarobku od grudnia 19', przez duże obłożenie służbowe nie zdążyłem na czas 'wyjść' - teraz moje założenie opiera się już tylko na wierze w fundamenty posiadanych spółek.

Wywiad z Prezesem Zarządu opublikowany wczoraj:
https://youtu.be/V_u63pDSv4w

"Koronawirus szansą dla inwestorów? Prezes ScopeFluidics o rozwiązaniach medycznych w biznesie" - źródło Comparic24tv.

Czas na krótkie podsumowanie lutego 2020. Z punktu widzenia edukacyjnego, to był najciekawszy miesiąc na GPW jaki widziałem (doświadczenia mam małe - historycznych 'załamań' nie obserwowałem tak dokładnie jak teraz).

Wynikowo jest oczywiście masakra - strata portfela za luty to -14.23%. Stopa zwrotu od startu portfela (23/12/2019) liczona metodą MWR wynosi obecnie +71.22%.

Co głównie zadziało się w lutym 2020?

1. Przede wszystkim sukcesywnie skracałem pozycję na GEOTRANS, aż do całkowitego wyprzedania akcji po ok. 16.30 PLN podczas krwawego piątku. In total pozycję zamknąłem na +148,59% i jestem bardzo zadowolony z tej inwestycji. Nadal uważam, że jest to atrakcyjna spółka z potencjałem (biorąc pod uwagę specyfikę branży, wprowadzane regulacje itd.) i zdecydowanie będę rozważał ponowny zakup akcji.

2. Dokonałem nieudanej inwestycji w akcje DOOK, którą zamknąłem ze stratą -12.89%. Spółka nisko wyceniana, z bardzo dobrym wynikiem za I-III kw. 2019 roku. Niestety raport za IV kwartał bardzo rozczarował, co spowodowało istotną przecenę. Minusem jest też bardzo niska płynność na tym walorze.

3. Z uwagi na załamanie na rynku, sprzedałem wszystkie akcje SONKA, realizując zysk +30.01%. Co do zamknięcia tej pozycji mam mieszane uczucia, gdyż zakładam, że korona wirus nie ma tutaj negatywnego wpływu, a wręcz może mieć pozytywny (większe zakupy gier), ale przekroczony został mój mentalny SL, więc realizując założenia, akcje sprzedałem. Tak jak w przypadku Geotrans, będę rozważał powrót do akcji tej spółki.

4. Od początku planowałem dodanie do portfela spółki z segmentu Biotechnologii - podjąłem próbę na walorze ONCOARENDI THERAPEUTICS - technicznie akcje kupowałem po wybiciu konsolidacji na 12.50 zł, średnia cena zakupu ok. 12.84 zł i stosunkowo krótki stop loss, który oczywiście został wybity. Strata -4.91%.

5. Od dłuższego czasu obserwowałem TORPOL, po wybiciu 7.80 zł alert z Myfund.pl mnie bombardował, ale nie było wolnych środków na zakup. Takowe pojawiły się w towarzystwie zejścia kursu na ok. 8.30 zł, gdzie zrealizowałem zakup. Tak jak wyżej, niestety, SL został szybko wybity i akcje sprzedałem w piątek 27.02.2020 po 7.96 zł, realizując stratę -4.18%.

6. Skróciłem częściowo pozycję na MENNICA SKARBOWA sprzedając ok. 15% posiadanych akcji, realizując zysk 49.1%.

Obecnie struktura portfela wygląda następująco:
1. MENNICA SKARBOWA - udział 31.37%, 'wirtualna' stopa zwrotu +33.15%. To jedyna spółka z posiadanych wcześniej na której nie został wybity mój stop loss. Zakładam też, że to spółka, której ekspozycja na problemy z epidemią koronowirusa nie powinna być znacząca, a wręcz odwrotnie - część osób może przenosić swój kapitał w kierunku złota/metali szlachetnych. Zakładam, że wyniki za I kwartał 2020 powinny być bardzo dobre z uwagi na wzrost kursu złota.

2. SCOPE FLUIDICS - udział 67.37%, 'wirtualna' stopa zwrotu -17.52%. Tu niestety znowu zagrała moja 'impulsywność' i próbowałem złapać spadający nóż, licząc na powtórkę sytuacji z Cormaya, Biomed Lublin czy Mercatora. W chwili obecnej testowany jest w zamknięciu poziom 130 zł. Tak naprawdę w przypadku tej Spółki może wystarczyć jeden pozytywny komunikat do odwrócenia sytuacji - jeszcze nie podjąłem decyzji czy będę zamykał pozycję po wybiciu SL mentalnego (ok. 130 zł) czy też zaryzykuję trzymając akcje dłużej.

3. Gotówka - udział 1.26%.

Życzę Wam i sobie szybkiego odrobienia lutowych strat thumbright Dla mnie na pewno ten miesiąc jest cenną lekcją na przyszłość.

Dokładnie tak jak piszesz - dlatego dziwi mnie obecna sytuacja na SCPFL w kontekście tego co dzieje się na takich spółkach jak Mercator, Cormay czy Harper.

Sprzedałem wszystkie posiadane akcje Torpolu, Sonki oraz Geotrans.

Cały portfel stanowią obecnie akcje Scope Fluidics oraz Mennicy Skarbowej.

Więcej napiszę w weekend, wraz z podsumowaniem lutego thumbright

Informacje
Stopień: Rozgadany
Ostatnia wizyta: 8 kwietnia 2020 11:15:24
Liczba wpisów: 132
[0,04% wszystkich postów / 0,04 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 2,103 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +80,85% +16 170,15 zł 36 170,15 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d