Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

qobaPL

qobaPL

Ostatnie 10 wpisów
Rynek jak rynek, ale pracownicy też krzyczą..

Cytat:
Pracownicy spółki Vistal obawiają się, że nie dostaną wypłat. Informację o trudnościach z wypłatą wynagrodzenia mieli otrzymać na początku września. Pracownicy i podwykonawcy (duża część pracowników to prowadzący własną działalność gospodarczą) obawiają się, że spółka jest niewypłacalna i grozi jej upadłość. Wcześniej spółka poinformowała o milionowych odpisach. We wtorek na warszawskiej giełdzie notowania akcji Vistalu spadły już o ponad 45 proc.

biznes.trojmiasto.pl/Pracownic...
Kod:
Proszę dodawać cytaty do linków
To be a rock and not to roll

Cytat:
Koszta nauki :) ale zapewne lekcja zapamietana.

Zapamiętana, ale okrutnie denerwujące są takie odbicia tuż po sprzedaży jak to na przykładzie CRM.
Co bym poprawił sobie humor na weekend, to dzisiaj po pozytywnym komunikacie JJB odbiło i jest dziś +11%, a ja wczoraj oddałem ze sporą stratą..

Są momenty w których stwierdzam, że chyba czas się poddać.

Za mną dwie bardzo nieudane transakcje:
1. JJB - sprzedaż ze stratą -20.94%, bezpodstawny zakup mnie pokarał. Na domiar złego, nie ustawiłem SL, więc wynik jak wyżej. Na szczęście mały udział w portfelu, więc strata nominalnie nie tak straszna.
2. CRM - sprzedałem wczoraj po 2.48 PLN ze stratą -16.30%. Na to co dzieje się z kursem tej Spółki, brak mi już słów. Dzisiaj jest z powrotem 2.90 PLN... Są podstawy ku wzrostom (udane komercjalizacje, połączenie z Orphee itd.), a kurs spadał, by nagle wystrzelić. Aż chciałoby się nawiązać do gatunku ryby, który często wymieniany jest na forum bankiera..

Na ten moment w portfelu została mi tylko Spółka z NC oraz MRB w przypadku którego liczę na dobre wyniki finansowe - raport JHM dobrze wróży.

Obecny wynik za sierpień: -5.17%
Wynik portfela od marca: +6.79%

vs. WIG: +4.18%.

Krótkie podsumowanie lipca:

Wynik: +2.82% vs. WIG w analogicznym okresie +1.62%.

Obecna struktura portfela:
1. MRB, zakup po 1.31 PLN, wynik +2.78%, udział w portfelu 48%.
2. CRM, zakup po 2.95 PLN, wynik -0.10%, udział w portfelu 31%.
3. JJB, zakup po 17.49 PLN, wynik -13.73%, udział w portfelu 14%.
4. Spółka z NC, wynik -13.56%, udział w portfelu 7%.

Bardzo żałuję zakupu JJB i spółki z NC - decyzje podjęte spontanicznie, bez żadnych analiz, na podstawie impulsu - jak widać wyżej, są efekty.

Gdyby nie te transakcje, wynik byłby ładniejszy.

Wynik narastająco od założenia portfela (03/03/2017) to +12.62% vs. WIG +4.92%. Wynik zaniżony z uwagi na dokonywane w trakcie czasu wpłaty.

Sprzedałem Getback, wynik -0.79% po uwzględnieniu prowizji. Liczyłem na debiut na kilkuprocentowym plusie i sprzedaż, niestety nie udało się, a horyzont czasowy obecnych inwestycji jest w moim przypadku raczej krótkoterminowy.

Pod wcześniejszą publikację raportu o której wspomniał @baks, zakupiłem JUJUBEE.

To prawda. Oprócz wspomnianych przez Ciebie faktów, KNF zatwierdził również prospekt w sprawie oferty skierowanej do akcjonariuszy Orphee.

Ciekaw jestem jak zachowa się kurs obu spółek. Wycena jednej akcji Orphee według wartości godziwej ustalona była na 2.59 zł, a parytet wymiany miał wynosić 1:0.8.

Za szybko wyszedłem z BIT d'oh! Dziś byłoby już +25%...

Za uwolniony cash ustawiłem się na 2.94 PLN po CRM - właśnie zrealizował się zakup.

Czemu CRM?
- po pozytywnej informacji o rejestracji analizatora URPL (w końcu!) kurs ruszył, ale odbił się od 3.16 PLN. W poprzednich miesiącach maksima były czysto spekulacyjnie po 3.4-3.50 PLN, natomiast teraz jest konkretna informacja,
- dzisiaj zatwierdzili prospekt w KNF (temat Orphee),
- 31/07 ma być aktualizacja statusu dot. kolejnych analizatorów.

kliknij, aby powiększyć

Cytat:
Zakupiłem spekulacyjnie BIT po 4.16 PLN. Wiem, że to stąpanie po cienkim lodzie, ale technicznie wygląda to na wsparcie na 3.75 PLN i powrót w wyższe okolice. Jak się nie uda, to będzie nauczka blackeye

Sprzedałem BIT po 4.55 PLN, zysk na transakcji +8.53% z uwzględnieniem prowizji. Za nerwowo, ale można było zarobić sporo więcej. Wychodzi brak doświadczenia. Opór na 3.60 PLN trzymał równo, ale za wcześnie wszedłem i ciutkę za wcześnie wyszedłem - miałem ustawiony TP na 4.55 PLN, bo tak mi wyszło z analiz wykresu, a tu znowu książkowo odbiło się od 4.76 PLN.

Dziś sprzedałem LTS, zakup po 52.86 PLN, sprzedaż po 53.82 PLN, wynik po uwzględnieniu prowizji: marne +1.03%.

Zdecydowałem się na sprzedaż z uwagi na problem z przebiciem poziomu 54.00 PLN, spadającą cenę ropy oraz politykę (zamieszanie przy nowej opłacie paliwowej, szukanie kasy do budżetu - wydaje mi się, że mogą ucierpieć na tym spółki pokroju PKN czy LTS).

Zakupiłem spekulacyjnie BIT po 4.16 PLN. Wiem, że to stąpanie po cienkim lodzie, ale technicznie wygląda to na wsparcie na 3.75 PLN i powrót w wyższe okolice. Jak się nie uda, to będzie nauczka blackeye

Informacje
Stopień: Obeznany
Ostatnia wizyta: 6 lutego 2018 13:35:49
Liczba wpisów: 82
[0,02% wszystkich postów / 0,03 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,440 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d