pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

qobaPL

qobaPL

Ostatnie 10 wpisów
Według poniższego komunikatu Movie Games SA, na dzień dzisiejszy gra Lust from Beyond, która jest na miejscu 47 Steam Global Top Wishlist, przekroczyła poziom 160 tys. osób na WL:

biznes.pap.pl/pl/news/espi/inf...

Occupy Mars od Pyramid Games na dzień dzisiejszy jest na 44 miejscu Steam Global, więc współczynnik Community do Wishlist z ostatniego raportu kwartalnego (3Q) się utrzymuje:

@10/11/2020:
- Wishlist: 153.000 osób,
- Community: 26.000 osób,
- współczynnik: 5.9

@19/01/2020:
- Wishlist: min. 160.000, max. strzelam 170.000 osób,
- Community: 27.880 osób,
- współczynnik min. 5.7 max. 6.1

Kluczowa oczywiście będzie sprzedaż, ale na razie przyrosty 'zainteresowania' grą liniowe.

Tym czasem do końca Q1 2021 czekamy na pewno na premierę Early Access Dinosaur Fossil Hunter (przesunięta z Q4 2020). Tu ostatni devlog:
steamcommunity.com/games/86470...
To be a rock and not to roll

FXTB zamknąłem z ręki, potrzebowałem uwolnić parę zł - wybór padł na FXTB, bo tutaj dźwignia była raptem 1:3 i wartościowo pozycja niewielka. Sam stop loss był ciasny (ok. 19.5 zł), ale nie został wybity.

W ubiegłym tygodniu sprzedane też ciutkę (1.2% z totala) akcji PDG po ok. 102 zł - zysk +69.2%. Tu część jeszcze planuję sprzedać (ok. 6% totala), reszta zostaje długoterminowo.

FXTB zamknięte na minimalnej stracie rzędu -0.5% względem depo. FLTS na S trzymam.

Z tym FXTB w Twoim DM też jest takie wysokie depo? Jeden kontrakt wart ok. 2 tys. zł, natomiast depo ok. 600 zł w ING.

robkob napisał(a):
Przepraszam że wklejam wykres na twoim wątku, ale to kolejny dowód jak dwie osoby mogą widzieć co innego patrząc na to samo. Pozdrawiam i życzę powodzenia wave

Dzięki, śmiało wrzucaj uwagi i komentarze :) Niech ten wątek po to będzie.

Wczoraj wziąłem jeszcze 3 szt. FXTB na L po ok. 20,27 zł.

Dopiszę jeszcze czemu S na FLTS - na wykresie widzę trend spadkowy (dwa niżej położone dołki), obecnie trwała korekta w tym trendzie - okolice 45 zł pomimo dwóch prób (patrząc na świece tygodniowe) nie zostały pokonane, więc szukam tu szansy na kontynuację trendu spadkowego.

binky Dopóki obaj na tym zarabiamy, nie mam nic przeciwko pirate Trzymam kciuki za te 197 zł, a nawet zakładane pierwotnie przeze mnie 190 zł thumbright

Mam zamiar trochę 'popróbować' na kontraktach żeby wyczuć jak się tymi instrumentami handluje. Z pełną odpowiedzialnością akceptuję wysokie ryzyko straty całości wniesionego depo.

Obecnie w tej części portfela, tylko S na FLTS (10 szt).

W reakcji na rosnącą cenę miedzi (+2.24% w momencie pisania posta), zamknąłem krótkie pozycje na KGHM - wynik ok. +29% względem depo. KGHM będę obserwował dalej pod kątem S.

Dobrałem 4 szt. S FLTSH21. SL w arkuszu i również ciasny.
TP ok. 38 zł. jeżeli 'pójdzie' w moją stronę.

Oczywiście odnosiłem się do akcji w kontekście dużej dywersyfikacji :)

Wow, ale dywersyfikacja - dla mnie jednak zbyt duże rozdrobnienie :) Wynik za pierwsze dni 2021 zacny. Życzę nie gorszych pozostałych dni 2021!

Doczekaliśmy się tłumaczeń Occupy Mars na 10 języków:
steamcommunity.com/app/1310520...

Cytat:
Aktualizacja v0.44.6 Occupy Mars: Prologue jest teraz dostępna!

W najnowszej aktualizacji dodaliśmy do gry 10 wersji językowych! Szczegóły poniżej:

Dostępne języki:
Angielski
Chiński
Francuski
Hiszpański
Niemiecki
Polski
Portugalski
Rosyjski
Turecki
Włoski

Dzięki @myster77777 - długo obserwowałem, zobaczymy jak to się dalej potoczy. Ciasny SL w arkuszu daje mi jakieś tam poczucie bezpieczeństwa, więc podchodzę do tego dość spokojnie, teoretycznie znam wymiar największej kary blackeye

TP - idealnie byłoby około 160 zł, ale zakładam, że korekta może być płytka, tj. do poziomu 190 zł - jeżeli to się sprawdzi to tu będę już rozważał zamknięcie tych pozycji.

Zgodnie z tym co zapowiadałem i obserwowałem - podejmuję na początek próbę na S 2 szt. FKGHH21 po ok. 212,2 PLN. Chciałem spróbować 'grubiej', ale "trochę się cykam" cytując klasyka.

Stop loss +/- 5% w arkuszu. Nad ew. TP będę myślał w weekend.

Dokładnie tak - Two Horizons.

Ja się zapisałem z myślą o tym, że regularnie będę wypłacał środki i ponownie się zapisywał - jak sprawdziłem, przy wcześniejszej wypłacie dostaje się również część (bodajże około 70%) wpłat pracodawcy, więc w mojej ocenie żal nie skorzystać.

Gratulacje @Bankrucik, trzymam kciuki za równie dobry (jak nie lepszy!) 2021 thumbright

A ja w pełni rozumiem potrzebę wydzielenia takiego portfela thumbright Tu chodzi o zaspokojenie potrzeby ryzyka, mam to samo - lepiej robić to na części kapitału niż łamać swoje zasady na głównej części. Trzymam kciuki binky

No ciekawe czy rzeczywiście zarobili.

Cytat:
Jednym z nielicznych wygranych całej sytuacji jest Insignis TFI. Od wielu kwartałów ta firma pod wodzą Grzegorza Witkowskiego szortowała akcje Idea Banku. Prezes Witkowski nie chciał skomentować sytuacji ani powiedzieć, ile Insignis FIZ zarobił na przymusowej restrukturyzacji Idea Banku, mając pozycję krótką na umorzonych akcjach.

Oficjalnie nie - z Discorda wypowiedź Pyramid odnośnie ceny Early Access Dinosaur Fossil Hunter:
Cytat:
the price will be set by publisher, but I would imagine probably similar to games like Gold Rush or Barn Finders

czyli około 20 EUR.

Occupy Mars pewnie podobnie, choć może tutaj będzie ciut drożej, jako że to 'flagowa' produkcja na ten moment.

d'oh! Nie wiem jak to interpretować blackeye @Mysiauek

Czas na krótkie podsumowanie roku 2020 na giełdzie thumbright

1. Prosta stopa zwrotu:
- do obecnie zaangażowanego kapitału: +1670%,
- do maksymalnego zaangażowanego kapitału w ciągu 2020: +1252%

2. Stopa zwrotu MWR liczona przez Myfund.pl: +2247% - tu gratulacje dla @Amadeusz, który na ostatniej prostej wyprzedził mnie w rankingu portfeli publicznych king

3. Ilość wykonanych transakcji (zakup/sprzedaż): 305

4. Wydatki na prowizje: 4.297,81 zł

5. Top 3 rentownych walorów (skumulowane wyniki na zamkniętych transakcjach):
- Mennica Skarbowa: +156,4%,
- The Dust: +109,0%,
- Sonka: +77,4%

6. Top 3 nierentownych walorów:
- Stąporków: -15,3%,
- Introl: -14,4%,
- Biomaxima: -13,4%.

7. Najgorzej poprowadzone pozycje:
- Harper - zakup po ok. 4.25 zł, sprzedaż po wybiciu (gdy wisiał na górnych widłach) po ok. 5.25 zł, zysk +24.2%, po paru sesjach po sprzedaży kurs był po ok. 40 zł, a miałem tego papieru dość dużo...
- Mercator - zakup po ok. 40 zł, sprzedaż na niewielkim zysku +30.2%. Co z kursem działo się dalej, każdy wie...

8. Ilość zamkniętych inwestycji: 143, zyskowne: 79, stratne: 64, % zyskownych: 55%.

W 2021 rok wkraczam z portfelem:
1. Pyramid Games, udział w portfelu 59,8%, obecna stopa zwrotu: +54,4%,
2. The Dust, udział w portfelu 40,2%, obecna stopa zwrotu: +9,2%.

Wszystkim forumowiczom (w tym sobie binky) życzę udanego 2021, przede wszystkim dużo zdrowia i dużych stóp zwrotu z inwestycji kapitałowych!

Pozdr.
Q

To prawda, oberwało się wszystkim po równo... Pytanie na jak długo.. Anxious

Po dzisiejszej sesji zdecyduję co robić, ale zaczyna to wyglądać ciekawie.

https://stooq.pl/mol/?id=16955

Cytat:
Jeśli risk off istotnie się rozwinie, a tym samym zobaczymy umocnienie dolara spychające kurs miedzi, dostać się może szczególnie walorom KGHMu, które od marcowych dołków wzrosły mniej więcej 4-krotnie. Gdzie może nas sprowadzić ewentualne rozbudowanie realizacji zysków? Obszarem minimum wydaje się być obszar 160 zł, natomiast niżej spoglądać też można w stronę 138 zł, gdzie znajdziemy chociażby 38,2% Fibo całego, tegorocznego wzrostu.

@andy_dufresne, jest dokładnie tak jak piszesz. Na ostatniej konferencji p. Wolff potwierdził, że na podstawie tych badań marketingowych zdecydowano się na produkcję Hotel Renovator, Car Thief Simulator i Exterminator Simulator.

Ostatnio pojawiło się info odnośnie Wishlist:
1. Hotel Renovator 10.000 os. przy społeczności około 850 osób - to ze strony FB THD
2. Car Thief Simulator 8.000 os. przy społeczności około 500 osób - to ktoś pisał na którymś z for, nie mogę znaleźć źródła.

Tu szerszy opis:
mamf.prowly.com/120636-game-is...

Cytat:
W The Day After wprowadzamy graczy w świat zniszczony przez szalejące huragany, gwałtowne powodzie i inne anomalia pogodowe, powodujące spustoszenie i zagładę. Ludzie z dnia na dzień zostają zmuszeni do opuszczenia swoich domostw, stając przed wyzwaniem i walką o przetrwanie.

Cytat:
W The Day After, jak w każdej produkcji Game Island, kładziemy nacisk na tryb fabularny. Tutaj Sarah — główna bohaterka - budząc się w „innym świecie” uświadamia sobie, że jest zupełnie sama — bez rodziny. Postanawia wyruszyć na poszukiwania, w nadziei odnalezienia swoich bliskich. Podczas rozgrywki poznajemy historię bohaterki i jej losów przed „tym Dniem”

Cytat:
“The Day after” będzie oferowało ok. 10 godzin rozgrywki (w głównym trybie fabularnym), pełnej trudnych i nieodwracalnych wyborów na granicy moralności. Dodatkowych kilka godzin gameplayu zapewnią side questy (misje poboczne)

Tylko kurczę, niech w końcu coś wydadzą... binky d'oh!

Zapowiedź kolejnej produkcji Game Island - survival 'The Day After':
store.steampowered.com/app/148...

Cytat:
Floods, raging hurricanes, and weather anomalies cause great havoc around the globe. People are forced to leave their homesteads. Each day becomes a challenge and a fight for survival.

kliknij, aby powiększyć

Dzięki za Twój punkt widzenia - podzielisz się tymi celami?

@myster77777, co do tego mam wątpliwości - być może z realizacją zysków (niemałych) akcjonariusze chcą czekać do kolejnego roku z uwagi na kwestie podatkowe. Z resztą na razie nie ma o czym mówić, bo walor cały czas pnie się do góry - zobaczymy jak się będzie zachowywał pod 200 zł. Tu też kluczowy z mojego punktu widzenia byłby jakiś ciasny stop loss..

@MichalBrick, na ten moment tylko obserwuję i zakładam ew. ruch po Nowym Roku. Pod kątem wybicia ATH i technicznego potencjału dalszego wzrostu na podstawie historycznych wybić ATH ciekawą analizę zamieścił ostatnio @krewa - wskazał tam potencjalny zasięg wzrostów.

Wzrost KGHM vs. wzrost cen miedzi liniowy nie jest: stooq.pl/q/?s=hg.f&d=20201..., więc i zakładam, że w momencie korekty na cenach miedzi wystąpi odwrotne zjawisko z podobną siłą, a jest z czego spadać po wzrostach od marca.
Pod kątem osiąganych wyników również jest spadek r/r po 3 kwartałach 2020.

Obserwuję obecnie S na KGHM. Może w końcu jakiś short konkretniej siądzie blackeye

Jeszcze w temacie filozofii developmentu gier według której działa Pyramid Games:

kliknij, aby powiększyć

I ciekawy materiał do którego Pyramid się tutaj odniósł:
www.youtube.com/watch?v=fkjY_R...

Cytat:
In this 2019 GDC postmortem, Unknown Worlds Entertainment's Jonas Boetel explains how open development saved Subnautica. Boetel explains what open development is, what it means, and how it affects every part of the independent game making process.

Wiele osób uważa, że Subnautica jest przykładem gry, która pokazuje jak powinien być wykorzystywany Early Access.

Pozdr.
Kuba

Doskonale Cię rozumiem - taka zmiana wyceny portfela jakiej doświadczamy od wczoraj jest mocno nieprzyjemna i frustrująca, no ale co zrobić. Trzeba na chłodno do tego podejść, trzymać się swoich zasad i z czasem wyciągnąć wnioski.

Rozumiem, że popłynąłeś na L na CDR?

@tratata, wyrazy współczucia... ten rok jest porąbany na maxa, ale nie ma co się poddawać. Głowa do góry thumbright

Ja oczywiście rozumiem sens generowania straty w celu obniżenia podatku, ale miałem tu na myśli te transakcje zakupu znacznie powyżej kursu odniesienia.

Czy może mi ktoś proszę wytłumaczyć jaki jest sens zawierania takich transakcji pakietowych? Są zawierane na zmianę raz po wyższej, raz po niższej cenie. Jeżeli chodzi o optymalizację podatkową to w jaki sposób miałaby się ona odbywać?
https://stooq.pl/t/bt/?s=xtb

Dobrałem delikatnie The Dust.

Czemu?
- pozytywne wrażenie z prezentacji inwestorskiej na Capital Market Week - w końcu pokazali roadmapę 'I, the Inquisitor' z poszczególnymi milestones,
- idea uporządkowania struktury 'w grupie' moim zdaniem ma sens, samo The Dust będzie skupiać się na produkcji 'I, the Inqusitor' i ew. z czasem na innych grach indie-premium na podstawie książek/filmów, a produkcję mało znaczących symulatorków przeniesiono do innej spółki - w razie potknięcia odbiór w mojej ocenie będzie mniej negatywny,
- podobają mi się survivale, w tym nowy 'The Day After', którego oficjalna publikacja na Steam ma nastąpić do końca tego roku. Na razie powiedziano o nim tylko podczas prezentacji Game Island.

Technicznie kurs też w miejscu, gdzie robi się co raz mniej miejsca - zakładam, że poziom 22 PLN powinien dalej trzymać, więc poziom ryzyka to 12% vs. potencjalny up-side do ATH ok. 70%.

Pozdro,
Q

Dla tych którzy mają taką możliwość to może i tak - mnie to w ogóle nie urządza i dopytałem o możliwość innej formy rekompensaty, np. w formie dostępu do pełnego arkusza zleceń.

Działa binky Na szczęście ilość akcji, wycena i saldo się zgadza... Ależ to było słabe! Sick

Jeszcze te ich teksty w stylu 'Walczymy!', 'Trzymajcie kciuki!', 'Robimy co możemy!'.

Żenada przez wielkie Ż.

Johnny Bravo napisał(a):
@qobaPL to w końcu szukasz bezawaryjności czy wodotrysków graficznych? jeśli pierwszego to szczerze polecam BOŚ, zamiast handlu przez www można używać NOL3 (fakt, na fixingach często się zawiesza na kilkanaście, czasem nawet kilkadziesiąt sekund, poza tym działa płynnie) lub apki mobilnej, a jak jesteś aktywniejszym traderem to masz BossaStatica4 (osobiście nie korzystam). jeśli natomiast chcesz, żeby wszystko ładnie wyglądało to masz ING, Aliora czy nawet emaklera (z tych dwóch ostatnich zrezygnowałem wiele lat temu, z powodu opłat)

Szukam kombinacji obu, za co jestem w stanie płacić więcej.

W XTB z tego co wiem, nie ma dostępu do akcji NC, a to dla mnie też warunek kluczowy.

Dzięki za odpowiedzi.

Robiłem research i pod kątem awaryjności wiele osób poleca BOŚ, no ale wlaśnie:
dnarynkow.pl/najlepsze-rachunk...

Cytat:
Interfejs w przeglądarce internetowej woła o pomstę do nieba. Cofasz się 10 lat internetowej rzeczywistości. Niestety pomiędzy systemami mBanku czy ING jest przepaść, której BOŚ nie jest w stanie przeskoczyć . Pewnie, że dla doświadczonego inwestora to nie stanowi wielkiego problemu, ale dla początkujących będzie gigantycznym problemem. Znalezienie niektórych informacji w desktopowej wersji systemu DM BOŚ to katastrofa. Przykład najbardziej trywialnego problemu, z którym się zetkniesz to konieczność klikania za każdym razem guzika odświeżenia notowań, żeby poznać ich bieżącą cenę, co przy składaniu zlecenia jest w końcu kluczowe.

Dla mnie to dyskwalifikuje BOŚ. W ING bardzo ceniłem wygląd pulpitu i możliwość jego personalizacji wedle upodobań. Doradźcie proszę, który Dom Maklerski oferuje podobne możliwości, a jest przy tym mniej awaryjny?

To czy minimalna prowizja wynosi 3 czy 10 zł, nie ma dla mnie znaczenia. Małą różnicę w % prowizji też jakoś przełknę, jeżeli dany dostawca spełniłby w końcu moje oczekiwania.

Czekam na opinie, dzięki,
Kuba

Pyramid Games dość istotnie powiększa zespół:
https://www.skillshot.pl/users/1270
- Level Designer,
- Game Designer,
- Junior Phaser.js game developer,
- Technical 3D Artist,
- Mid/Senior Unity Developer,
- Gameplay Programmer,
- 3D Artist.

Świeże ogłoszenia z okresu 0-5 dni.

kliknij, aby powiększyć

Dużo pozytywnych opinii słyszałem o BOŚ - może ktoś się wypowie? Think

Jestem ciekaw co w sytuacji, gdyby na którymś z posiadanych walorów pojawiłoby się jakieś bardzo negatywne info, które spowodowałoby istotny spadek kursu akcji. Czy wtedy (choćby na drodze sądowej) można domagać się od takiego ING rekompensaty, która byłaby liczona jako średni kurs z danych godzin vs. kurs po którym uda się sprzedać akcje po uruchomieniu serwisu?

To co robi ING obecnie przekracza wszelkie granice. Jestem na skraju wytrzymałości i bardzo mocno rozważam transfer akcji do innego usługodawcy - ogranicza mnie tylko to, że było 'wygodnie' mieć główne konto bankowe i konto maklerskie w jednym banku.

Jasne, ja też połowę pozycji oddałem na górce. Dziwi mnie tylko u Ciebie ten wynik -38% na tej transakcji.

@bankrucik, po ile brałeś The Dust? Skąd decyzja o sprzedaży?

Kolejny miesiąc pod tytułem "nuuuuuuda" blackeye W listopadzie nie wykonałem żadnej transakcji - z jednej strony się cieszę (dziś sprawdziłem, że na prowizje 'poszło' w ciągu niecałego roku ok. 4.300 zł... Eh?), a z drugiej strony brakuje mi troszkę większej aktywności, szczególnie, że są takie walory jak Mennica Skarbowa czy Geotrans, gdzie ponowne wejście bym rozważał. Tak samo jak na Duality z gamingowych spółek.

No ale trzymam się swoich założeń i póki mentalne, dość dalekie stop lossy nie wybiją albo nie wydarzy się coś w moim odczuciu negatywnego, to skład portfela nie będzie ulegał zmianie.

Obecnie:
1. Pyramid Games - udział 61%, stopa zwrotu (wycena) +48.6%
2. The Dust - udział 39%, stopa zwrotu (wycena) +10.5%

Stopa zwrotu (mierzona MWR) od 23/12/2019: +2.235% thumbright "Prosta" stopa zwrotu (przy kalkulacji do max. wpłaty własnej jaką miałem do momentu wypłaty) to +1.149%.

Pozdr.
Q.

Idąc tą logiką, polskich tytułów ze społecznością bliską 30 tys. osób, a z CAP w okolicach 100 mln zł, też by się kilka znalazło @aircanada15 blackeye

@anty-teresa, napisałbyś proszę coś więcej na temat tego przelicznika PLW? Zakłada on sprzedaż Wishlist x 3 w I kwartale po premierze? A jaki jest mnożnik dla 1 roku sprzedaży?

I przy okazji, jak te przeliczniki mają się do spółek z poza grupy PLW? W przypadku PLW jest pozytywne odchylenie od średniej branżowej?

Dzięki,
Kuba

1ketjoW napisał(a):
Chłopaki wyceniają się na 1,36 ml zł. Nieźle.

No, nieźle. Szczególnie, że wykup z Epic Games odbył się bez zewnętrznego finansowania.

Link

Udało się wybić na dość dużym wolumenie z trwającej od sierpnia konsolidacji binky Teraz czas na próbę wybicia psychologicznego poziomu 100 zł thumbright

Prace nad Occupy Mars trwają, czasem mam wrażenie, że deweloperzy na Discordzie są obecni 24 h / dobę blackeye Na codziennie powtarzające się pytania o datę Early Access release odpowiadają:

Cytat:
(...) those days you can't realease ea game that will get low review score. We need to be sure game will be good enough to have 80% since then it will be on steam main page.

Jak widać, świadomie podchodzą do tematu, utrzymując jednocześnie datę premiery Occupy Mars (EA) na Q4 2020 - Q1 2021.

To w ramach optymalizacji podatkowej można tak 'koledze' sprzedać akcje ze stratą na umowę cywilno-prawną? Anxious

Kurs akcji dziś chyba w dość istotnym technicznie miejscu - na tych poziomach była spora wymiana wolumenów podczas spadków. Pokonanie tego poziomu na większym wolumenie powinno dać szansę na odwrócenie trendu / wyjście z tej konsolidacji..

To prawda, że w zestawieniu kilku gier zabrakło - z notowanych spółek na pewno Builders of Egypt, Mr. Prepper i Lust from Beyond.

Wracając do tematów potencjalnie bardziej cash'owych, tu ciekawa analiza użytkownika @Kropka z Forum Bankiera:

Cytat:
Nie przejmowałbym się obecnym kursem. Potencjał spółki jest bardzo dobry.

W TOP 20 polskich gier, jeśli chodzi o społeczność steam (źródło danych o grupie steam: steamcommunity.com/games/75869...), jako developer mamy 7 gier w produkcji. Dane pozbierałem w dniu dzisiejszym.

Lp. Developer --> Tytuł --> społeczność steam

1. CD PROJEKT RED --> Cyberpunk 2077 --> 884818
2. Ragged Games --> Bum Simulator --> 30615
3. ▲ Pyramid Games --> Occupy Mars: The Game --> 27103
4. Bloober Team --> The Medium --> 11482
5. SimFabric --> Farm&Fix 2020 --> 11135
6. ▲ Pyramid Games --> Dinosaur Fossil Hunter --> 8596
7. CreativeForge Games --> Aircraft Carrier Survival --> 8353
8. SimFabric --> ElectriX: Electro Mechanic Simulator --> 8118
9. ▲ Pyramid Games --> Urban Explorer --> 6368
10. Duality Games --> Unholy --> 6048
11. Movie Games S.A. --> Car Wash Simulator --> 5786
12. Polyslash --> Tribe: Primitive Builder --> 4952
13. Ultimate Games S.A. --> City Eye --> 4922
14. ▲ Pyramid Games --> Farming Life --> 4540
15. ▲ Pyramid Games --> Soviet Space Engineers --> 4418
16. ▲ Pyramid Games --> Castle Flipper --> 4387
17. SimFabric --> Moon Village --> 4196
18. Polyslash --> Mech Mechanic Simulator --> 4113
19. ▲ Pyramid Games --> Kingslayer Tactics --> 4039
20. Movie Games S.A. --> American Motorcycle Simulator --> 3885

Mogłem zgubić którąś z nowych spółek ze stajni Playway. Ciężko za nimi nadążyć. Nawet jeżeli, to i tak z niewydanych gier jest tego dużo. Część z tych gier, wg steam, Pyramid wydaje samodzielnie.

Dodatkowo porównując społeczność niewydanych tytułów Movie Games z niewydanymi tytułami Pyramid vs kapitalizacja obu spółek, to również mamy miejsce do wzrostu.

Movie Games
Kapitalizacja: 272 751 992 pln
Społeczność steam jako developer: 11 749
Społecznośc steam jako wydawca: 46 385

Pyramid
Kapitalizacja: 94 048 400 pln
Społeczność steam jako developer: 62 566
Społecznośc steam jako wydawca: 51 057

Jak dana spółka jest jednocześnie wydawcą i producentem danej gry, to dana gra została uwzględniona w obu pozycjach.
Movie Games wystrzelił przed premierą Drug Dealer Symulatora, który okazał się hitem. Wcześniej też się długo bujał poniżej 100mln kapitalizacji. W dniu premiery tytuł miał społeczność steam w okolicach 18k, a więc mniej niż Occupy Mars na kilka miesięcy przed premierą.

Generalnie mamy na co czekać. Póki co stoimy, bo do premier daleko. Natomiast już się pojawiają nieśmiałe próby, również na innych forach, odwrócenia uwagi od Pyramid.

Myślę, że trochę osób (w tym ja) nabrało do Spółki ograniczonego zaufania po tej sytuacji, gdzie najpierw skupowano akcje własne, a potem ogłoszono plany emisji - chyba, że coś poplątałem, ale z tego co pamiętam to brakowało w tej całej zagrywce logiki...

@bankrucik, i o tym właśnie pisałem w poprzednim poście - w 3Q wynik netto jedynie 85 tys. zł.

Podrzucam świeży wywiad z Prezesem Zarządu PDG:
kliknij tutaj

Odnośnie trybu Open CoOp:
Cytat:
Na pewno planujemy wykorzystanie naszych badań rozwojowych do gry Occupy Mars, ale myślimy także o innych grach z naszego portfolio. Pokładamy w tej technologii duże nadzieje, mamy nadzieję, że to wyróżni naszą firmę na globalnym rynku w kolejnych latach.

Ciekawym rozwiązaniem jest również to Studio Motion Capture, które powstało w październiku:
Cytat:
Studio Motion Capture jest u nas nowością, powstało na początku października, wycinek możliwości MoCap pokazaliśmy w filmiku z relacjami inwestorskimi za trzeci kwartał. Prezentację studia można także znaleźć w dziale Usługi na naszej stronie internetowej. Niesamowitą zaletą przechwytywania ruchu jest to, że znacznie ogranicza czas pracy animatorów, a sama jakość animacji w grach jest znacznie wyższa, ruchy postaci są bardziej naturalne. Dzięki temu możemy wykonać w ciągu godziny animację, której ręczne wykonanie zajęłoby animatorowi np. miesiąc. Liczymy, że pozwoli to znacznie podnieść jakość naszych przyszłych produkcji.

Jak oceniacie potencjał sprzedaży na podstawie poniższych danych?

Cytat:
Zarząd spółki Pyramid Games S.A. z siedzibą w Lublinie [dalej jako: Emitent, Spółka] informuje, iż w dniu 10 listopada 2020 r. powziął informację, że liczba graczy oczekujących na zakup gier Spółki w sklepie Steam na koncie Emitenta przekroczyła 350 tys. [dalej jako: Outstanding Wishlist].

Poniżej Zarząd Spółki podaje 4 gry z najwyższą liczbą życzeń na koncie Emitenta:
1. Occupy Mars: The Game – 153 000
2. Dinosaur Fossil Hunter – 70 000
3. Urban Explorer – 30 000
4. Rover Mechanic Simulator – 26 500

Zarząd Emitenta informuje również, że na dzień publikacji niniejszego raportu ilość pobrań gier Free2Play _Prologów_ opublikowanych przez Spółkę wynosi:
1. Occupy Mars: Prologue – 189 500
2. Dinosaur Fossil Hunter: Prologue – 149 000

businessinsider.com.pl/gielda/...

Cytat:
Badania firmy Pfizer pokazują, że opracowana przez spółkę szczepionka zapobiega 90 proc. infekcji koronawirusem. - To wielki dzień dla ludzkości, jak i całej nauki - powiedział Albert Bourla, CEO firmy Pfizer. Dobra wiadomość w walce z COVID-19 wywołała euforię na rynku. O kilka procent rosną kontakty na indeksy na amerykańskiej giełdzie. Złoty się umacnia, a WIG20 zalicza pionowy wzrost.

Cytat:
Jak podaje Fox News, Trump po rozmowach ze swoimi doradcami, uzna swoją porażkę w wyborach prezydenckich. Oznacza to, że zrezygnuje z zaskarżania wyniku do Sądu Najwyższego. To dość nieoczekiwany zwrot, zdejmujący z rynków sporo ryzyka (przede wszystkim niepewności, czy też zamieszek na ulicach w kolejnych tygodniach). I teraz najciekawsze - po tej wypowiedzi nie mamy gwałtownie postępującego wzrostu apetytu na ryzyko. Może to stanowić ostrzeżenie, że bardzo dużo jest już w cenach i nawet taki news nie jest już w stanie wykrzesać w obozie kupujących dodatkowej energii.

Źródło:
https://stooq.pl/mol/?id=15933

@Scarry, z Global Top Wishlist zniknął Dinosaur Fossil Hunter (a był na 104 miejscu bodajże), kojarzysz może czemu?

Occupy Mars już 47 miejsce.

Rozważam zagranie L na FPZU - na wykresie wygląda to bliźniaczo do sytuacji z 11/2016... binky

Żeby nie było, że piszę tylko jak jest dobrze blackeye binky

Krótko o październiku - przyniósł oczywiście sporą korektę, bo aż -21.34%, co nie dziwi przy pełnej ekspozycji na akcje i tak małej dywersyfikacji portfela.

Za spadki odpowiada w 100% The Dust, gdzie głębokość korekty od ATH sięgnęła blisko 50% - mój SL mentalny w cenach zamknięcia jest jednak nie ruszony, a trend nadal na Spółce wzrostowy, więc spokojnie obserwuję co dalej.

Obecny udział portfela:
1. Pyramid Games: 54%
2. The Dust: 46%

Ammianus napisał(a):
Vox napisał(a):

jak tylko USA zacznie spadać na poważnie ze swoich 12 letnich szczytów, to nasza giełda będzie spadać x2. tak to już jest.

A jak nie zacznie spadać bo póki co, to nie ma jeszcze mowy o zmianie trendu, to co będzie ?

Vox, może ochłonij tym razem, bo pamiętam, że w marcu ogłaszałeś bessę i chossę na przemian ze 40 razy w ciągu 13 dni w co najmniej 260 postach.

W punkt...

Dobra, to fakt thumbright Na plus również komunikacja z rynkiem w postaci takich prezentacji, ostatnio zaktualizowali zasady polityki informacyjnej. Prezes chyba wyciągnął wnioski po burzy jaka się rozpętała po sprzedaży przez niego niewielkiego pakietu akcji po debiucie.

Z nowych informacji Discord'owych, Spółka podała na jakie języki będzie tłumaczony Occupy Mars - są w trakcie finalizacji tłumaczeń, mają być dostępne w ramach update'u również w wersji demo/prolouge:
Cytat:
* Brazilian Portugese * Chinese * English * French * German * Italian * Polish * Russian * Spanish * Turkish

BTW, Dinosaur Fossil Hunter (który nota bene ma mieć premierę przed OM) ładnie pnie się w górę na Steam Global Wishlist - obecnie już rekordowe 107 miejsce (awans o 19 pozycji w ciągu miesiąca).

Aktualności inwestorskie Q3:
www.youtube.com/watch?v=zNteQf...

W tym fragment wypowiedzi Prezesa Zarządu odnośnie trybu Open COOP:
Cytat:
W tej chwili prace idą pełną parą. Tak, rozważamy wprowadzenie trybu kooperacji sieciowej w niektórych grach jeszcze przed ukończeniem tego projektu

@Frey, 15 symulatorów typu survival to zapowiedź spółki zależnej Game Island, a nie samego The Dust. Produkcje te mają mieć osobne finansowanie i osobny zespół temu dedykowany (obecnie jest 8 osób, na przełomie roku ma wzrosnąć do 20 osób zatrudnionych). Cała grupa The Dust zatrudnia natomiast około 35 osób wg stanu na dziś.

Z resztą, dziś ogłoszono współfinansowanie pierwszego symulatora 'Deadly Desert':
strefainwestorow.pl/wiadomosci...

Sam nie spodziewam się wiele po tych symulatorach / survivalach, choć sam pomysł 'Deadly Desert' w mojej ocenie fajny.

Odnośnie głównej produkcji, czyli 'I, the Inquisitor', p. Wolff na czacie wspomniał jaki jest status produkcji:
Cytat:
Obecnie projekt jest po pierwszej iteracji Vertical Slice.
.

Od wczoraj ruszyła nowa strona The Dust:
https://thedust.pl/#/

W zakładce kariera widać, że chcą powiększyć zespół, w tym rozpocząć działania marketingowe w social mediach (poszukiwany Community Manager).

Jest i zapowiedź pierwszego survivala od Game Island, spółki w 100% zależnej od The Dust:
biznes.pap.pl/espi/pl/reports/...

Cytat:
Deadly Desert to gra typu survival z elementami fabularnymi i symulatorowymi. W wyniku wypadku młody chłopiec i jego niepełnosprawny ojciec wystawieni będą na próbę przetrwania na pustyni w Nevadzie. Ekstremalne warunki zmuszą bohaterów do zachowań, o które wcześniej by się nie podejrzewali. Podczas wędrówki oprócz walki o przetrwanie, istotną rolę odgrywać będzie historia bohaterów, pełna gama emocji oraz ewolucja relacji między synem i ojcem.

Link do Steam:
store.steampowered.com/app/144...

W mojej ocenie wygląda bardzo ciekawie binky

Ciekawy artykuł:
biznes.trojmiasto.pl/Najcennie...

Cytat:
W najnowszej edycji raportu firmy Martis Consulting "Wycena polskich menedżerów" przedstawiono najcenniejszych szefów polskich spółek giełdowych. W raporcie dla każdego z prezesów obliczono hipotetyczną wartość spadku kapitalizacji spółki, którą kieruje, w razie jego odwołania lub rezygnacji.

binky Tu @investkid troszkę namieszał dając link do komunikatu z 15/10, zamiast do dzisiejszego. W tamtym rzeczywiście nie było takiej informacji.

@anty_teresa, jest w dzisiejszym komunikacie:

www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

Cytat:
Przychód ze sprzedaży Gry na platformie Steam po 48 godzinach od premiery przekroczył kwotę, od której Emitent przekazuje współproducentowi i współinwestorowi tylko część osiąganych przychodów (szczegółowe informacje w Dokumencie Informacyjnym Emitenta). Na moment publikacji niniejszego raportu sprzedaż gry na platformie Steam przekroczyła 10 tys. sztuk.

Oczywiście @1ketjoW, pełna zgoda. Niemniej jednak od dłuższego czasu są to stabilne okolice miejsca 50.

Tymczasem dziś kolejny update do Occupy Mars Prolouge:
Cytat:
Changelog v0.44.5
improved Rover driving physics
adjusted Rover center of mass for better handling
adjusted Player's seat position inside Rover for better visibility
fixed bug which required pressing hotbar key 2x to deploy cable
fixed unloading the tipper on the shredder when Rover has low battery
fixed the possibility of pulling out trailers from the shredder storage
fixed Rover collider which caused jumping on rocks (clang bug)
fixed Rover remote controller camera bug and range bug
fixed "Repair" button on the workbench while fixing Rover board
crane camera postprocess is no longer black & white
fixed issue with mouse sensitivity on low FPS
enabled the possibility to set mouse sensitivity even lower than before
fixed UI on the shredder panel
performance improvements

W piątek ładna świeca wzrostowa, tym razem bez cienia podażowego, natomiast zabrakło trochę wyższych obrotów, ale może w końcu kurs wybije z tej konsolidacji.

Ktoś tu wcześniej sobie żartował o tym, że może kiedyś Elon Musk wspomni o grze Occupy Mars - a tu widać, że Pyramid Games rzeczywiście 'kręci' się wokół społeczności zainteresowanej tematem Marsa:

Info z ich Facebooka:
Cytat:
We are excited to be an exhibitor at 23rd International Mars Society Convention which takes place right now. Among many interesting lectures SpaceX CEO Elon Musk will present his keynote with an update on his plans for Mars Colonization tomorrow at 3 PM PST. 🚀
www.marssociety.org/convention...

A samo Occupy Mars awansowało właśnie na miejsce 50 na Top Global Wishlist na Steam.

JP Morgan będzie inwestował na NC:

www.infostrefa.com/infostrefa/...

Cytat:
Na podstawie § 19 ust. 1 Regulaminu Alternatywnego Systemu Obrotu, Zarząd Giełdy wyznacza na dzień 16 października 2020 r. datę rozpoczęcia działania przez J.P. MORGAN AG jako Członka Rynku w alternatywnym systemie obrotu na rynku NewConnect - w zakresie obrotu na rachunek własny i na rachunek klienta wszystkimi instrumentami finansowymi notowanymi na tym rynku.

Na razie broni się okolica 28.8 zł, niżej jest 25.7 zł. Potwierdzi ktoś z doświadczonych technicznie - @krewa?

To prawda, że do trybu co-op jeszcze trochę czasu zostało, biorąc pod uwagę, że jeszcze nawet nie wiadomo jak gra się będzie dokładnie kończyć:

Z Steam Community:
Cytat:
Hi, thank you for your interest in our game! Occupy Mars will be a single player, sandbox game. We're considering to add campaign and free play mode, unfortunately we can't reveal too much information about this topic and about the ending, because we're still developing the game and some things may change during the development

Z plusów, to przed release trybu co-op, gra powinna już być mocno dopracowana - co chwilę wypuszczają patche lub hotfixy (dziś prawdopodobnie kolejny).

A kurs na razie spokojnie porusza się w okolicach 60-70 zł, choć co się pojawi większa ilość na sprzedaż w danej cenie, to jest dość szybko 'wciągana'.

Powodzenia! Będę zaglądał thumbright

@mateusz8888, jest już 'big update' Prologue Occupy Mars:
steamcommunity.com/games/13105...

Cytat:
New smooth Crane control system (mouse or keyboard) - make sure to check it out!
New separate tutorial location (Power Management made easy)
Mouse acceleration disabled by default in settings
New postprocess on crane camera inside the Rover
New setting: Realistic movement vs Instant Movement
Improved resource & component calculation
Additional control tooltips on screen
Improved game loading method
Improved Rover Door opening
Building on grid setting
Improved Save system
Fixed wide screen intro
New loading screen
Plus many bugfixes and improvements

Dodatkowo, tak jak pisałem wyżej:
Cytat:
Coming soon:
Many language versions are currently in testing: Russian, Chinese, Turkish, Spanish... and more!

qobaPL napisał(a):
Cześć,
przekazuję informację od Prezesa Zarządu The Dust, p. Jakuba Wolff, że ustosunkuje się do pytań/wątpliwości podniesionych przez użytkownika @anti, max. w przyszłym tygodniu :)

Otrzymałem następującą odpowiedź:

Cytat:
„Zarząd spółki The Dust S.A. odniesie się do pytań zadanych na forum pod koniec miesiąca na specjalnie zorganizowanym czacie dla inwestorów w jednym z wiodących portali. Szczegółowa informacja o godzinie i miejscu zostanie podana wkrótce. Ponieważ widzimy w ostatnim czasie bardzo duże zainteresowanie spółką do której trafia dużo pytań od akcjonariuszy chcemy zadbać o lepszą komunikację z rynkiem w formule która pozwoli na poinformowanie szerszej grupy odbiorców.”

Mam nadzieję, że będzie to Stockwach Whistle

@mateusz8888, trochę Pyramid Games tutaj zamieszał. Już tłumaczę.

Wypuścili nowe demo, które zawiera najnowsze poprawki o których wspomniałem powyżej. Nie są one jeszcze wprowadzone do wersji Prologue - ma nastąpić to w tym tygodniu, może nawet jeszcze dzisiaj.

Nie do końca rozumiem czemu zrobili osobne demo, może chodziło o prezentację na Steam Games Festival.

Mam jeszcze informację, że Early Access będzie tłumaczony na wiele języków, w tym hiszpański, rosyjski i chiński - fajnie, bo to duże rynki.

Poniżej screen z komunikacji dot. update'u o którym piszę powyżej.

kliknij, aby powiększyć

Proszę:

www.parkiet.com/Ludzie-rynku/3...

I z tego co pamiętam to o tak zwiększonym popycie mówił w odniesieniu do produktów, które w całości sprzedaży mają niewielki udział, więc brałbym poprawkę na te wyliczenia powyżej... Niestety nie mam już dostępu do Parkietu, więc nie jestem w stanie sprawdzić dokładnie o jakie produkty chodziło.

Świeżo udostępnione dema kolejnych gier:
twitter.com/PyramidLab/status/...

Wprowadzono też kolejny update do Occupy Mars: Prologue

Cytat:
* New Crane control system (mouse or keyboard)
* New tutorial location (Power Management)
* Additional control tooltips on screen
* Building on grid setting

Cieszy ciągłe doskonalenie sterowania - na to głównie narzekali gracze, czytając ich opinie. Widać, że Spółka bierze sobie te uwagi do serca.

Jeszcze dodam coś w uzupełnieniu o Steam Game Festival:
partner.steamgames.com/doc/mar...

Zgodnie z powyższymi zasadami:
Cytat:
Gra na Steam posiada datę wydania wyznaczoną między 13 października 2020 a 1 maja 2021, a strona informująca o przyszłej dostępności produktu musi być publicznie widoczna do chwili rozpoczęcia festiwalu.

A Pyramid Games planuje pokazać na festiwalu 5 gier:
strefainwestorow.pl/artykuly/g...

Cytat:
„Podczas czerwcowego Steam Games Festival zaprezentowaliśmy po raz pierwszy wersję demo naszych dwóch tytułów Occupy Mars i Dinosaur Fossil Hunter. Gry spotkały się wówczas z ogromnym zainteresowaniem, dla przykładu: w ciągu tamtego tygodnia demo Occupy Mars pobrało ponad 50 tys. osób, a wishlista gry wzrosła w podobnym zakresie” – podkreśla prezes Pyramid Games. „Podczas jesiennego festiwalu chcemy zaprezentować wersje demo gier Castle Flipper, ZooKeeper i Farming Life, a także ulepszone wersje demo gier, które pokazywaliśmy podczas wcześniejszej edycji” – dodaje.

Innymi słowy, do 1 maja 2021 powinniśmy spodziewać się debiutu 6 gier, w tym dwóch najbardziej oczekiwanych - Occupy Mars (early access) i Dinosaur Fossil Hunter.

binky Po długich rozważaniach (prawie cały weekend to analizowałem... drunken), zdecydowałem choć w minimalnym stopniu trzymać się swojej pierwotnej zasady dot. dywersyfikacji i podzieliłem portfel na dwie pozycje.

Skróciłem pozycję na The Dust o ok. 40% - sprzedaż akcji z zyskiem +108%. Tym samym pozostałą część 'mam za darmo', więc komfort trochę większy.

Za uwolnione środki kolejny zakup z perspektywą long-term, czyli Pyramid Games. Zakup ze średnią ceną ok. 63.40 zł.

Czemu PDG?

Od pewnego czasu śledzę ich w mediach społecznościowych, bardzo podoba mi się ich sposób komunikacji i budowanie społeczności na grupie Discord. Błyskawicznie reagują na wszystkie zgłaszane uwagi, budując tym samym relację z graczami. Na Youtube też przybywa filmików z recenzjami Occupy Mars, filmiki z gameplay'a itd., a to przecież dopiero Prolog, który zgodnie z informacją od Spółki stanowi jedynie 5-10% contentu EA, a samo EA ma być niebawem (Q4 20' - Q1 21').
Spółka trochę 'przerąbała' sobie wizerunkowo ze sprzedażą akcji przez Prezesa Zarządu (ja jego tłumaczenie 'kupuję') i niezbyt ambitnym programem motywacyjnym, ale mam nadzieję, że z tą historyczną podażą sobie z czasem poradzimy.
Podoba mi się też tematyka gry (jest dużo zapaleńców zafascynowanych kosmosem), podejście marketingowe (reklama via SteelSeries) i przede wszytkim potencjał trybu co-op, który ma się tutaj pojawić.

Obecnie Occupy Mars na Global Top Whilist to 52 miejsce, a jest przecież dodatkowo jeszcze gra Dinosaur Fossil Hunter, która ma miejsce 129 i ma się pojawić jeszcze w tym roku.

Kolejny raport okresowy Spółki jest 10/11 (w moje 30-ste urodziny binky) w którym ma być ogłoszona obecna ilość osób z outstanding wishlist - ostatni komunikat w tej sprawie był 11/08 i już wtedy była to łączna liczba >200 tys. osób.

A CAP Spółki (obecnie ok. 80 mln zł) wydaje mi się dość atrakcyjna.

Tym samym obecny udział portfela:
The Dust: 58%
Pyramid Games: 42%.

Nie, zdecydowanie - nigdy nie widziałem takiego komunikatu tutaj. Gdyby nie e-mail, w ogóle nie wiedziałbym o nowej wiadomości prywatnej.

Łukasz, u mnie żaden pop-up się nie pojawia... Ani potwierdzenie odczytania. Jest tylko e-mail. Stąd moje pytanie :)

Zgodnie z info od Spółki, Prologue Occupy Mars to tylko 5-10% contentu vs. Early Access, który ma się pojawić Q4 2020 - Q1 2021.

W tym tygodniu Steam Game Festival: Autumn Edition - zobaczymy czy przełoży się to na awans OM na Wishlist.

thumbright

Cześć,
czy jest szansa na zmianę rodzaju powiadomienia o otrzymaniu nowej wiadomości prywatnej?

Obecnie jest ona bardzo mało widoczna, może dałoby się np. zmienić kolor na czerwony?

Przy okazji tego tematu - @kojo, sprawdź pls PW blackeye

Pozdr.
Q

@Vox, sorry za OT, ale czy podzieliłbyś się proszę jakimiś statystkami które miejsce na WL oznacza +/- ile tys. użytkowników?

@Lukasz, udało się może coś dowiedzieć odnośnie mojego zapytania thumbright?

Dzięki @bankrucik, choć wynik nie do powtórzenia, traktuję totalnie jako 'one-off'.
Widzę, że razem siedzimy w THD - oby się okazało, że słusznie ;) Whistle Pozdrowienia!

Mało się dzieje, więc krótkie podsumowanie września 2020 poniżej.

Stopa zwrotu MWR za wrzesień to +58.7%, od początku portfela (23/12/2019) +2098%. Licząc prostą stopę zwrotu (wartość/wkład), wynosi ona +1305%.

We wrześniu wypłaciłem 80% wkładu własnego portfela.

W portfelu obecnie znajdują się już tylko akcje:
1. The Dust (udział 97%) - o wyborze pisałem wcześniej. Wynik obecnie +91%.
2. Forever Entertainment (udział 3%) - wynik -0.8%.

We wrześniu sprzedałem akcje ZUK ze stratą -15%, po nie zadowalającym dla mnie raporcie.

To tyle.

Pozdr.
Q

Cześć,
przekazuję informację od Prezesa Zarządu The Dust, p. Jakuba Wolff, że ustosunkuje się do pytań/wątpliwości podniesionych przez użytkownika @anti, max. w przyszłym tygodniu :)

Jako inwestor indywidualny kontaktowałem się z Prezesem Zarządu, przy okazji wspomniałem o wątku Spółki na forum i pytaniach, które się tu pojawiły.

Pozdr.
Q

@Scarry, a jakiś komentarz z Twojej strony co do przedstawionej w materiale fabuły, planowanego scenariusza gry itd.? Z chęcią poznałbym Twoją opinię.

Mnie zdziwiła planowana długość gry, około 20 godzin, spodziewałem się o te 10-15 godzin więcej.

Doczekaliśmy się szerszego opisu fabuły 'I, the Inquisitor':
polskigamedev.pl/ja-inkwizytor...

Ja po opisie z chęcią zagram binky blackeye i w mojej ocenie, ekipa wie co robi i świetnie czuje klimat całego cyklu inkwizytorskiego.

7? A nie 14 mln zł? blackeye

Cytat:
Całkowity budżet tytułu (wraz z marketingiem) ma wynieść 14,5 miliona złotych.

www.cdaction.pl/news-58027/i-t...

Za 2 lata przekonamy się kto miał rację. Chyba każdy tu inwestujący, jest świadomy ryzyka. Inną kwestią jest określenie potencjalnej premii do ryzyka thumbright

Również Jacek Piekara uaktywnił się w temacie gry na Twitterze:
twitter.com/JacekPiekara/statu...

Poniżej kilka ciekawszych wypowiedzi:

kliknij, aby powiększyć

kliknij, aby powiększyć

kliknij, aby powiększyć

kliknij, aby powiększyć

Edit: coś obrazki nie wyświetlają się prawidłowo - linki chyba działają.

Informacje
Stopień: Elokwentny
Ostatnia wizyta: 20 stycznia 2021 18:13:17
Liczba wpisów: 344
[0,09% wszystkich postów / 0,09 postów dziennie]
Punkty respektu: 25

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,621 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +155,11% +31 022,24 zł 51 022,24 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d