pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Washington Irving

Washington Irving

Ostatnie 10 wpisów
Zrobią wezwanie, ale nie squeeze-out bo sens był przecież taki, aby zostawić spółkę na giełdzie. To trochę case Abandon RE - kurs zachowuję się również podobnie (wzrost b. duży, teraz istotna realizacja zysku)!

W Gravitonie będą aktywa Reino (gigantyczne!) Oczywiście pozostaje pytanie o kurs wymiany akcji przy połączeniu (zakładam, że po cenie rynkowej).

anty_teresa napisał(a):

Normalnie na walne to trzeba się zapisać na 16 dni przed terminem w swoim BM. W Bosiu jest zakładka dyspozycje/inne/wniosek WZA i to przez nią się rejestrujesz na walne. Nie wiem jak jest z przerwą, ale wydaje się, że to jest jedno i to samo walne, więc zgłosić się już nie będzie można. Tym niemniej GBK na walne dopuszczał choćby media na zaproszenie. Jeśli się zwrócisz do spółki to pewnie Ci to umożliwi.


Możesz wejść na walne, ale nie możesz głosować w takim trybie (bez żadnego trybu to tylko jedna osoba w PL może ;)) i nie możesz żądać protokołowania sprzeciwu a więc też nie możesz pójść do sądu przeciw uchwale.

To nie jest 2 walne, tylko wznowienie obrad trwającego - po przerwie.Według mnie, Abris tej spółki nie położy, bo sporoby umoczył. Na dziś scenariusz bazowy, to rozwodnienie dające możliwość przymusowego zdjęcia z giełdy. Emisja wczoraj uchwalona jest ratunkowa, ale co do zasady to dobra wiadomość, że w spółce poprawi się kapitał własny. Rozumiem, że rynek boi się, że cena emisyjna będzie bardzo niska i stąd dalsze spadki (mimo pozytywnej informacji o emisji). W tym scenariuszu, jeżeli ktoś wierzy w przetrwanie spółki, sensowną strategią byłoby kupno obligacji, a nie akcji. Obligi na Catalyst spokojnie można dziś kupić za 85% nominału, a na niektórych seriach nie ma już w ogóle popytu więc możliwe jest wzięcie niewielkiego pakietu po jeszcze niższej cenie.

To daje potencjał na jakieś 20% zwrotu, inwestycja w akcje jest obarczona ryzykiem takim, że Abris ustali cenę emisyjną pod siebie, a więc zależy mu na jak najniższych notowaniach dla tej małej emisji 20 mln akcji.
Pamiętajmy jednak, że po 6 kwietnia ogłoszono przerwę aby mieć czas na rozmowy o większej emisji, a tutaj już Abrisowi nie będzie zależało na niskiej cenie (wręcz przeciwnie).


Zagranicą problemy Steinhoff wywołały spore poruszenie, więc jest dobre pokrycie medialne - śledźcie Blooma:

www.bloomberg.com/news/article...

www.bloomberg.com/news/article...

13% obrotu to oczywiście sporo, ale kapitalizacja Forte spadła o 1/3 w ciągu roku, być może strategia na uratowanie Steinhoff (zajmując long'a na Forte) ma jakiś tam sens.

Za mało wiemy, żeby móc to sensownie ocenić, więc najlepszą zdaje się strategią będzie wait & see

No właśnie, dobre pytanie. Podobno za assety mają dać 2,5 mld zł, kapitalizacja obu spółek łącznie to 3 mld zł.

Oczywiście może być też tak, że pozostaną zdrowe aktywa, których wycena jest równa lub większa niż 0,5 mld zł, ale nie sądzę aby Karkosik budował grupę wartą 3 mld zł aby zostać teraz z aktywami 6x mniejszymi. Raczej wycofuje się z całości tego biznesu, a formułę cherry picking narzucił fundusz.

Można więc zakładać kilka scenariuszy, ale możliwy jest również taki, że aktywa sensowne są wycenione na 2,5 mld zł, więc fundusz nie chciał wzywać na akcje - wycenia je niżej niż rynek. Taki scenariusz nie wróżyłby niczego dobrego drobnym akcjonariuszom.

Możesz jakoś rozwinąć tę myśl? Ta spółka powinna być wyceniana na C/Z 14,5*(1-0.6)=8.7 (zakładam 40% dyskonta - "kilkadziesiąt procent poprawy")? Spółki z segmentu automotive są wyceniane na wysokie naście x zysk, więc nie bardzo wiem skąd taka teza...

Chyba, że zysk netto jest "zabrudzony"...


Jakim cudem wezwanie może się nie udać a kurs pozostać poniżej 5,77?

Jeśli fair cena jest >5,77 to nie sprzedaję w wezwaniu. Ale też kupuję po 5,30 dziś z rynku

Cytat:
To kwota w takiej wysokości niepowtarzalna i z powtarzalnego zysku trzeba ją ująć, ale można sobie te 50 mln dodać do kapitalizacji.


Rozumiem, żę traktując jako extra gotówkę (mniejszy dług netto) która wpłynie w kolejnych latach - ale wówczas trzeba byłoby to rozpisać per rok i zdyskontować...

Witam, czym można tłumaczyć, że rynek wycenia spółkę ok. 8% poniżej ceny w wezwaniu (5,30 vs 5,77) - zakładana jest redukcja wezwania (zostało 66% na rynku a wezwane jest 34%)?

Koszty transakcyjne związane z wezwaniem są niższe niż 8%.

Czy spadki na Wieltonie, oprócz techniki o której piszecie wyżej, mają jakieś uzasadnienie fundamentalne? Pytam, gdyż z doniesień ze spółki raczej wyłania się obraz - spokojnie, rośniemy dalej:

https://stooq.pl/n/?f=1206803&search=wielton

Cytat:
Warszawa, 20.11.2017 (ISBnews) - Baclog Wieltonu, rozumiany jako zamówienia w realizacji i zrealizowane, wyniósł 12 913 szt. na koniec III kw. 2017 r. wobec 10 191 szt. rok wcześniej, poinformował prezes Mariusz Golec.
"Nasz baclog wynosi około 3 miesiące. Na koniec III kw. br. wynosił on 12 913 szt., czyi niemal tyle, ile wynosił w całym 2016 r, kiedy osiągnął 13 714 szt. Przykładowo, tylko w październiku przybyło nam blisko 1 tys. zamówień. Pokazuje to bardzo dobre perspektywy sprzedaży na wszystkich rynkach" - powiedział Golec podczas konferencji wynikowej.

Wzrostowi efektywności sprzedaży sprzyja bardzo dobra sytuacja na głównych rynkach w perspektywie najbliższych 2-3 lat, w tym bardzo dobra kondycja rynku rosyjskiego, podkreśliła też spółka.


stooq.pl/n/?f=1206756&sear...

Cytat:
Warszawa, 20.11.2017 (ISBnews) - Wielton odnotował 14,77 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2017 r. wobec 12,66 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.
Zysk operacyjny wyniósł 21,04 mln zł wobec 21,18 mln zł zysku rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 386,83 mln zł w III kw. 2017 r. wobec 315,8 mln zł rok wcześniej.


A może rynek uznał, że dynamiki nie da się utrzymać w przyszłości? Niemniej, aktualny C/Z 14,5 (źródło: stooq.pl) to raczej przeciętny wskaźnik dla WIGu więc trudno tu argumentować "przewartościowaniem".

Informacje
Stopień: Rozgadany
Dołączył: 10 kwietnia 2014
Ostatnia wizyta: 25 maja 2018 10:25:59
Liczba wpisów: 165
[0,05% wszystkich postów / 0,07 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,302 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +135,78% +27 155,09 zł 47 155,09 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d