Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Wiadomości powiązane z: presco

 • 14 października 2016

  Giełdy odrabiają straty, gorąco na Pekao, PKO BP i Bogdance

  Tym razem najnowsze dane makro z Chin przyniosły ulgę inwestorom. Główne indeksy w Europie Zachodniej rosną o nawet 1,6 proc. i z nawiązką odrabiają wczorajsze straty. Zapału do podciągania wyników póki co brakuje inwestorom w Warszawie, gdzie indeks WIG20 odbija o zaledwie 0,4 proc.

 • 21 września 2015

  Kruk kupuje portfel wierzytelności od PRESCO za około 0,2 mld zł

  Szykuje się kolejna duża transakcja miedzy spółkami giełdowymi w branży windykacyjnej. Kruk chce nabyć spółkę zależną od PRESCO za maksymalnie 220 mln zł i zwiększyć portfel nabytych spraw do 5 mln sztuk.

 • Giełdy oswajają się z decyzją Fed, w grze Bogdanka i PGE

  Czwartkowa decyzja banku centralnego USA namieszała na wykresach indeksów i głównych walut. Rynkowi eksperci uspokajają i przypominają, że utrzymanie niskiego kosztu pieniądza w połączeniu z perspektywą poprawy odczytów makroekonomicznych, to dobra wiadomość dla posiadaczy akcji.

 • 15 maja 2015

  Presco Group poprawia marże dzięki zmianie modelu biznesowego

  Z jednej strony wdrażanie polubownego modelu windykacji skutkowało spadkiem przychodów, ale pozwoliło na znaczącą poprawę marż. Rentowność brutto Presco wzrosła r/r z 17 proc. do 23 proc. 

 • 27 marca 2015

  Optymalizacja modelu Presco Group niesie większą efektywność

  Wojciech Andrzejewski, wiceprezes Presco Group rozmawia z redakcją StockWatch.pl o wynikach finansowych spółki za 2014 rok.

 • 19 marca 2015

  Presco Group spodziewa się stabilizacji wyników w 2015 roku

  Wdrażanie polubownego modelu windykacji odbiło się na ubiegłorocznych wynikach Presco Group. Prezes spółki podczas czwartkowej konferencji prasowej podkreślił, że w szerszej perspektywie wprowadzone zmiany przyniosą wymierne korzyści. Presco w 2015 roku zamierza rozwijać projekt Debet Partner oraz mocniej zaistnieć na rynku rosyjskim.

 • 14 listopada 2014

  Akcje Presco Group tanieją, powodem regres zysków

  Spółka z rynku obrotu wierzytelnościami detalicznymi uczestniczymy w przetargach i nie wyklucza kolejnych inwestycji jeszcze w tym kwartale. Finansowanie mają zapewnić środki własne. Na ten cel może też uruchomić kolejną transzę programu emisji obligacji niezabezpieczonych do kwoty 45 mln zł.

 • 29 sierpnia 2014

  Presco Group nie rezygnuje z planów podboju rynku rosyjskiego

  Spółka z rynku obrotu wierzytelnościami detalicznymi przedstawiła w piątek wyniki za I półrocze. Wiceprezes Presco podczas spotkania z dziennikarzami podtrzymał plan zainwestowania w pierwszym roku działalności na rynku rosyjskim maksymalnie 10 mln zł. Dodał, że sytuacja polityczna nie wpływa bezpośrednio na biznes windykacyjny.

 • 15 maja 2014

  Zyski Presco Group nadgryzła selektywna polityka inwestycyjna

  Spółka działająca na rynku obrotu wierzytelnościami w ubiegłym kwartale rozpoczęła windykację spraw z pierwszego pakietu nabytego w Rosji. Jednocześnie kontynuowała wprowadzanie zmian w modelu operacyjnym dotyczącym windykacji polubownej i udzieliła pierwszych pożyczek restrukturyzacyjnych.

 • 05 maja 2014

  Presco Group chce wydać połowę ubiegłorocznego zysku na dywidendę

  Grupa działająca na rynku obrotu wierzytelnościami planuje wypłatę dywidendy o stopie 2,4 proc. Kurs akcji po przecenie z ostatnich miesięcy łapie grunt w okolicach 5 zł.

 • 31 marca 2014

  Presco Group dywersyfikuje biznes i walczy o wysokie rentowności

  Wojciech Andrzejewski, wiceprezes Presco Group rozmawia z redakcją StockWatch.pl na temat wyników finansowych spółki i planów na 2014 rok.

 • 19 marca 2014

  Presco Group zawalczy o rynek rosyjski i rozkręca spółkę pożyczkową

  W ubiegłym roku grupie działającej na rynku obrotu wierzytelnościami nie udało się powtórzyć rekordowych osiągnięć z 2012 r. W kolejnych kwartałach Presco Group zamierza rozwijać działalność w Rosji oraz w obszarze consumer finance poprzez spółkę córkę Debet Partner.

 • 05 grudnia 2013

  5 solidnych spółek spóźnionych na hossę

  Korekta tnie po wszystkich, łącznie z liderami tegorocznej hossy, dlatego potencjalnych okazji lepiej poszukać tam, gdzie wzrostów dotychczas nie było. W zestawieniu najmocniej przecenionych spółek są prawdziwe okazy zdrowia, które dotąd nie załapały się na wzrosty.

 • 26 listopada 2013

  Presco Group stawia na osiąganie wysokich stóp zwrotu

  Z Wojciechem Andrzejewskim, wiceprezesem zarządu Presco Group o wynikach finansowych za trzeci kwartał 2013 roku, rozmawia redakcja StockWatch.pl.

 • 14 listopada 2013

  Presco Group pochwalił się skokowym wzrostem zysków

  Kwartalny zysk spółki z branży obrotu wierzytelnościami okazał się dużo wyższy niż wynik z całego pierwszego półrocza. W dużej mierze to efekt niższych obciążeń kosztami jednorazowych nakładów na postępowania sądowe i komornicze. Teraz przed spółką emisja nowych obligacji i wykup starych.

 • 02 września 2013

  Zmiany w e-sądach obniżyły wyniki P.R.E.S.C.O.

  Grupa P.R.E.S.C.O. nieznacznie zwiększyła w pierwszym półroczu przychody, ale zanotowała niższe zyski niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Jako przyczynę zarząd wskazuje jednorazowe zwiększenie kosztów na postępowania sądowe. Jednocześnie uspokaja, że można oczekiwać ich znaczącego obniżenia w przyszłych okresach.

 • 02 lipca 2013

  Broker wycenił akcje Presco Group na ponad 11 zł za sztukę

  Noble Securities obniżył wycenę spółki działającej na rynku wierzytelności, ale dalej zaleca kupno jej akcji. Eksperci biura odczytują ostatnią, mocną korektę na kursie Presco Group za okazję do zakupu.

 • 10 czerwca 2013

  11 spółek chętnych na wakacyjną przygodę z rynkiem

  Wzrostową passę warszawskich indeksów może niebawem wyhamować okres wakacyjny. Wspólnie z ekspertami z biur maklerskich sprawdziliśmy prognozy dla giełdowej aury oraz jakie spółki warto zabrać do wakacyjnego portfela.

 • 24 maja 2013

  Presco Group zakłada 80-proc. dynamikę zysków w ciągu trzech lat

  Spółka z branży obrotu wierzytelnościami przedstawiła szczegóły strategii na lata 2013-2016. Plan zakłada wejście na rynek rosyjski oraz poszerzenie oferty m.in. o pożyczki konsumenckie. W bieżącym kwartale spółka chce wnieść do sądu jak najwięcej spraw ze swojego portfela, aby zdążyć przed wejściem w życie nowelizacji prawa.

 • 16 maja 2013

  Słaby kwartał wytrącił kurs P.R.E.S.C.O. Group z rytmu

  Spółka z branży obrotu wierzytelnościami przerwała dobrą passę i zarobiła w ubiegłym kwartale na czysto jedynie 0,76 mln zł. Wynik okazał się znacznie słabszy od oczekiwań rynku i rezultatu z okresu bazowego. W efekcie kurs P.R.E.S.C.O. Group traci na czwartkowej sesji ponad 12 proc.

 • 27 marca 2013

  Giełda po wynikach: 7 błyszczących gwiazd sezonu

  W minionym kwartale zaledwie garstka spółek była w stanie znacząco przebić rynkowe oczekiwania. Grono kurczy się jeszcze bardziej, jeśli uwzględnimy tylko te firmy, które mają dobre perspektywy na przyszłość. StockWatch.pl w oparciu o analizy raportów znalazł aż siedmiu takich prymusów.

 • 21 marca 2013

  P.R.E.S.C.O. Group rośnie po rekordowych wynikach

  Spółka z branży obrotu wierzytelnościami zarobiła w ubiegłym roku na czysto ponad 22 mln zł. Imponujące dynamiki nie przeszły niezauważone. W czwartek kurs P.R.E.S.C.O. Group kontynuuje tegoroczną wspinaczkę.

 • 20 marca 2013

  Czterech muszkieterów królewskiej branży windykacyjnej

  Pierwszy kwartał 2013 roku należał do reprezentantów branży zarządzania wierzytelnościami. Ich kursy od początku roku mogą pochwalić się dwucyfrową dynamiką wzrostu. Zdaniem ekspertów to jeszcze nie koniec dobrej passy w tym sektorze.

 • 18 lutego 2013

  17 faworytów najnowszych rekomendacji maklerskich

  W styczniu zaledwie kilka spółek mogło się pochwalić zaleceniami kupna wydanymi przez domy maklerskie. Ale już w lutowych rekomendacjach wysokie wyceny dostało aż siedemnaście firm. Maklerzy szukają szansy głównie wśród małych i średnich spółek.

 • 14 lutego 2013

  P.R.E.S.C.O. Group rośnie po niezwykle wysokiej rekomendacji

  Noble Securities zaleca kupno akcji spółki działającej w sektorze obrotu wierzytelnościami. W czwartek kurs P.R.E.S.C.O. Group pokrzepiony rekomendacją z 60-proc. przebitką ruszył w górę.

 • 01 lutego 2013

  Trigon przewiduje dobry wynik roczny P.R.E.S.C.O. Group

  Zdaniem Trigon DM, spółka z branży obrotu wierzytelnościami zarobiła w IV kwartale na czysto 8,4 mln zł. Jeśli wynik się potwierdzi, do pełnej realizacji rocznej prognozy zabraknie 5 proc. 21 marca P.R.E.S.C.O. Group opublikuje raport za 2012 r.

 • 27 grudnia 2012

  Trigon DM wyłonił aż siedemnastu faworytów na nadchodzący rok

  Kolejne biuro zaprezentowało swoich faworytów na 2013 rok. W przyszłym roku Trigon DM stawia na przetwórców będących importerami netto. W zeszłym roku analitycy biura wskazali na eksporterów także z zakresu przetwórstwa, co okazało się strzałem w dziesiątkę.

 • 14 listopada 2012

  P.R.E.S.C.O. Group powiększa udział w rynku wierzytelności

  Spółka działająca w branży wierzytelności nie przestaje inwestować w swoją pozycję w sektorze. W tym roku skupiła długi o nominale 336 mln zł i jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa. Słabiej idzie za to realizacja tegorocznych prognoz, bo zysk netto po trzech kwartałach pokrywa tylko 60 proc. obniżonego niedawno planu.

 • 06 listopada 2012

  P.R.E.S.C.O. Group przycina tegoroczną prognozę zysku

  Spółka działająca na rynku wierzytelności zrewidowała w dół szacowany zysk netto za 2012 rok, ale jednocześnie podniosła prognozę przychodów z windykacji. Kurs zareagował niedużą nerwową przeceną.

 • 13 września 2012

  Gorąca dyskusja na czacie z wiceprezesem P.R.E.S.C.O. GROUP

  Na czacie StockWatch.pl znów dużą grupą dopisali inwestorzy, chcący porozmawiać na żywo z przedstawicielem zarządu spółki publicznej. Tym razem w ogniu pytań znalazł się Wojciech Andrzejewski, wiceprezes P.R.E.S.C.O. GROUP.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku