Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

robertus

robertus

Ostatnie 10 wpisów
Przyznam, że nie wiem czego dotyczy ta emisja.
Ale raczej na pewno nie może być przyczyną spadku kursu o 10%.
Obawiam się niestety negatywnych wyników kwartalnych - chociaż prezes prorokował poprawę...

Ale III kwartał oceniam słabo, spada większość wartości i wskaźników.
Bezpośrednio w raporcie mamy dane zagrebowane I-III kw. i wtedy jest dobrze. Ale jak wyekstaktujemy sam III kw. to już nie wygląda tak ładnie.

Robertus

A to ja wiem, że nie od tego są spółki.
Ale to już nie do mnie uwaga, a co najwyżej do zarządu ;-)

A gdyby nie zostały akcje umorzone? Ani gdyby nie było takich planów?
Czy wtedy obniża się kapitał własny? Nie powinien chyba prawda?

Witajcie,
Zastanawiam się jak zrozumieć spadek Kapitał Własnego w ostatnim kwartale.
Miał wtedy miejsce wykup akcji własnych za kwotę 5,2 mln. zł. I o tę kwotę właśnie spadł KW.

Nie do końca czuję dlaczego wykup akcji włanych ma obniżać KW.
Akcje te docelowo mają być sprzedawane kluczowym pracownikom po nie niższej cenie.
Czyli wtedy gdy będą sprzedawane akcje to KW znowu będzie się powiększał?

A przecież równie dobrze mogła firma za posiadaną gotówkę kupować np. inne akcje. I wtedy nie byłoby zmian w KW.
To dlaczego inaczej ma być traktowany wykup akcji włanych, które będą potem dalej rozdysponowane.

Pozdrawiam,
Robertus

ROIC sobie czasem liczę ręcznie - dla jednego okresu jest to łatwe.

Ale chciałbym analizować wiele okresów, nawet 10 lat jak się da.
Niestety ani na Stockwatch, ani w innych źródłach, które sprawdzałem nie znalazłem nawet bieżącego ROIC'a, a co dopiero historycznego...

A więc potrzebuję albo znaleźć serwis, który liczy ROIC historycznie, albo skąś wziąć historyczne dane finansowe do importu. Mógłbym wtedy zaciągać do Accessa albo Excela i tam automatycznie sobie liczyć.

Macie może jakiś pomysł odnośnie powyższego?

A może szanowne grono analityczne ze Stockwatch coś mi doradzi? ;-)

Pozdrawiam serdecznie,
Robertus

Hej,
Pośba o rozwinięcie Twojej wypowiedzi?
Dlaczego Twoim zdaniem brakuje telefonów w punktach sprzedaży? Czy tak dobrze się sprzedają i już zeszły zapasy, czy też w ogóle się tam jeszcze nie pojawiły?

Robertus

Analityk_retail napisał(a):
Przy kursie USD to na poziomie 3,75 - 3,85 wynik za cały rok to maksymalnie 200 mln zł., co oznacza P/E = 60!!! przy obecnym kursie na poziomie 6600 zł., będzie to w tym momencie najbardziej przeszacowana spółka retailowa i jedna z najbardziej przeszacowanych spółek na GPW. Jeżeli kurs spadnie do 3000 zł. to wciąż P/E będzie na poziomie aż 30. Rentowności nie pomoże fakt, że obecnie otwierają coraz więcej sklepów za granicą, gdzie rentowność jest niższa a w niektórych krajach ujemna. Wg. mnie utrzymanie rentowności netto na poziomie 4% - 5% w ciągu kilku najbliższych lat to max na co stać tą spółkę. Zrobiona przeze mnie analiza fundamentalna to max. 3000 - 3500 zł. za akcję na tą chwilę.

Dla porównania inna spółka z branży Bytom SA. wyniki sprzedażowe i marża wskazują, że w tym roku Bytom odnotowuje 12 mln. zł. zysku netto. To przy obecnej cenie za akcję na poziomie 2,75 zł. daje P/E na poziomie 16. Wniosek? albo akcje LPP powinny być warte 1 700 zł. albo akcje Bytom S.A. powinny być warte 10 zł.

Witam,
A mogę Cię prosić o więcej szczegółów odnośnie Twoich założeń?

Rozumiem, że prognozujesz duży spadek marży/zysków związany ze wzrostem kosztów importowanych produktów, ale aż tak dużo?
Aktualnie mamy 458 mln. zysku netto, spadek do 200 mln. przy ich wysokich marżach bardzo by mnie zaskoczył.
No gdyby oni dostarczali do sieci, np. do jakiegoś Carrefoura, gdzie byłyby podpisane umowy na stałe ceny to rozumiem. Ale przecież oni sprzedają we własnych sklepach. Mogą np. podnieść ceny.

Pozdrawiam,
Robertus

Cytat:
@Robertus: Ja akurat jestem zwolennikiem podziału pracy względem specjalizacji, czyli żeby każdy robił przede wszystkim swoją robotę. Specjalnością SW nie jest reprezentowanie akcjonariuszy w kwestiach prawnych. A Walne i związane z tym procedury są działaniami stricte na gruncie prawnym. Myślę, że istnieją instytucje, które są w takich sprawach bardziej odpowiednie. Zawsze w takich sytuacjach odsyłam do SII. Oni mają do tego konkretnych specjalistów-prawników.

Ok, przyjmuję do wiadomości ;-)

Cytat:
Jak dla mnie, to wyglądało to tak, jakby ktoś nagle zorientował się, że warunki sprzyjają wykupowi menedżerskiemu (LBO). A skoro tak, to "załatwmy to szybko, bo akurat zbliża się Walne, to zrobimy to jednym rzutem".

Prośba o pomoc w zrozumieniu powyższego.
Rozumiem, że chodzi Ci o to, że Menedżerowie postanawiają zaangażować się kapitałowo, a nawet może przejąć w dalszym terminie firmę.
Ale po co szykować taki dziwny proces, nie można w zwykły sposób przeprowadzić transakcji K/S? Mogłoby to być poza rynkiem regulowanym, główny akcjonariusz sprzedaje nowym akcjonariuszom.
Chyba, że właśnie chodzi o finansowanie, czyli nowi akcjonariusze nie mają za co kupić i chcą do tej operacji wykorzystać kapitał zgromadzony w firmie.
Ale wtedy pozostali akcjonariusze płaciliby za akcje, które będą przejęte przez wybranych. Czy to jest dopuszczalne w polskim prawie?

Nie do końca by to się chyba też zgadzało z tym co odpisał przedstawiciel firmy:
Cytat:
...zakup akcji Plasma SYSTEM S.A. ma być finansowany częściowo środkami pochodzącym od grupy menedżerów a częściowo długiem....

Robertus

Odpowiedź przyszła bardzo szybko, duży plus u mnie dla spółki.

Poniżej przedstawiam odpowiedzi na pytania, jakie mogę sformułować w ramach obowiązujących przepisów o informacjach bieżących i poufnych:
Ad. 1. Precyzyjny cel skupu akcji zostanie podany w Regulaminie Skupu, który jest obecnie przygotowywany przez Radę Nadzorczą. Dobra sytuacja płynnościowa Spółki pozwala na rozdysponowanie dodatkowych środków wśród akcjonariuszy Spółki.
Ad 2. Przeznaczenie skupionych akcji zostanie opisane w Regulaminie. Przypuszczam, że do końca lipca br. taki dokument zostanie opublikowany.
Ad. 3. Ustalenie ceny minimalnej odczytywałabym jako wskazanie przez WZA oczekiwań i odczuć co do minimalnej rzeczywistej fundamentalnej wartości waloru Spółki.

Informacje
Stopień: Elokwentny
Ostatnia wizyta: 23 lutego 2017 08:51:47
Liczba wpisów: 389
[0,12% wszystkich postów / 0,10 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,396 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d