pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

tack

tack

Ostatnie 10 wpisów
Szacun dla Krewa za świetną analizę AT Mirbudu thumbright
Takiej trafności w krótkim term jeszcze nie widziałem !!
Ponieważ żegnam się z forum SW z powodu wyjazdu do NZ na wiele lat <życzę wielkiej kasy dla wszystkich korzystających i FC wave

Wycofana i sprzedana w całości ponieważ obecna cena giełdowa nie uwzględnia potencjału rozwojowego , a spółka matka Mirbud pozbędzie się w ten sposób zadłużenia i będzie mógł skoncentrować się na swoim core biznesie .
Prawdopodobnie JHM został od początku wprowadzony na GPW w tym celu , ale się nie udało przez rynek ?

Widzę sporą analogię do ogromnych wzrostów kursu RNK dokładnie rok temu .
Kurs z poziomu 0,76 pln urósł do 3,03 w ciągu miesiąca , w zasadzie bez żadnych kluczowych informacji .Mirbud jest w zdecydowanie lepszej sytuacji finansowej niż RNK wówczas .
Spółki są podobne , mają jednego znaczącego inwestora ( zarzadzajacego spółką ) , tylko polski kapitał i rynek krajowy .Obie działają w branży budowlano-developerskiej i mają nieciekawą opinię wśród inwestorów .

Skrajnie niedowartościowana spółka ! była ..
Kurs od grudnia wzrósł o 120 % w zasadzie bez poważniejszego infa .
Czy znaczenie ma pozytywna zmiana PR spółki i nowa polityka informacyjna ?
Świadczyć by to mogło o dużym znaczeniu dla inwestorów na gpw jak spółka traktuje (szanuje) akcjonariuszy i gra fair .

Nieścisłość : rating Altmana wg SW BB- , w analizie BB+ ? Który prawidłowy ?
Ciekawe że pomimo znaczącej poprawy sytuacji spółki i dobrych perspektyw na najbliższe miesiące wykres kursu jak u bankruta ?
Czy to już jest sygnał że nawet dobre spółki są wyprzedawane przez różnego rodzaje fundusze ?

Czy nowe propozycje dotyczące opodatkowania FIZ to nie będzie koniec tej branży w Polsce ?
Może niech szybko przenoszą aktywa klientów za granicę ( tylko którą ??)

Altmana może i ma ale dług netto/ebitda 7,1 kładzie wszystko .
Finansowi w to nie wchodzą .

anty_teresa napisał(a):
Proste wskaźniki to nie wsystko, a w zasadzie nic. Wycena spółki przede wszystkim dotyczy generowanej gotówki i perspektywy z tym związanej. Jakoś wyniku, powtarzalność, potencjał wzrostu wynikający z portfela zamówień itd.

Proste wskaźniki statyczne na dany moment rzeczywiście mają niewielką wartość ale w dłuższym okresie kilku lat ( np.5 ) uważam że oddają rzetelnie wartości prezentowane .
Nie da się oszukiwać liczbami przez długi okres , zwłaszcza przy niewielkiej skali biznesu .

Znalazłem na innym forum ciekawe porównanie MRB i Mostostal Zabrze :

Zrobiłem krótkie porównanie tych dwóch spółek (Mostal Zabrze i Mirbud ) za ostatnie 12 mies :

w mln pln MZ MRB

WK 253 314
Przychody 797 754
Zysk netto - 12,6 + 7,7
Kapitalizacja 176 60 ??

Rzeczywiście jest to zagadka , dlaczego jest taka różnica ?
Może zarząd wyjaśni zainteresowanym ?

Może na naszym forum ktoś wie skąd się biorą takie różnice w wycenie spółek ?

Też się często zastanawiam czy podatnicy z Holandii, Szwecji, Niemiec są tak głupi żeby finansować ze swoich podatków tego typu "inwestycje " .
Sam sprzedaję używane maszyny dla biorców dotacji unijnych a innowacją w maszynach jest zamiana nośnika z dyskietek na pendrive !

Moim zdaniem cały system dotacji unijnych wzoruje się na pomysłach z socjalizmu .

Ciekawa sytuacja jest w branżach gdzie firmy biorące ( otrzymujące za zasługi ?) dotacje ,konkurują na rynku tylko i wyłącznie ceną ( mogą bo nie ponoszą kosztów zakupu ) niszcząc przy tym zdrowe firmy działające na "normalnej " kalkulacji .W efekcie długotrwały proces wyrzuca z rynku prawidłowo działające podmioty a obdarowani po skonsumowaniu dotacji i profitów związanych z ograniczeniem konkurencji likwidują lub sprzedają biznes .

Być może jest to jeden z czynników działających deflacyjnie na gospodarkę w skali makro .

Proszę o analizę raportu za I kw 2016 ?

Przyczyną prawie 45% wzrostu kursu od początku roku była spekulacja pod znacznie lepsze wyniki finansowe spółki w I kw 2016 .
Niestety tak się nie stało i wyniki są na lichym , stałym poziomie wcześniejszych kwartałów i lat .
Brak dywidendy ( bo skąd ? ) , zła polityka informacyjna zarządu , brak komunikacji z akcjonariuszami oraz brak jasnej strategii rozwoju spółki w najbliższym czasie roztrwoni rodzące się zaufanie do zarządzających spółką .
Czyli jak zwykle u nas , byle jak Think

Czy można prosić o analizę sprawozdania JHM za 2015 rok ?
Spółka nie była nigdy jeszcze analizowana na SW .

Spółka w komunikacie o sprzedaży galerii Aviator w Mielcu podaje cenę sprzedaży 67,33 mln pln.
Na stronie Mirbudu ( wykonawcy tego obiektu ) widnieje kwota wynagrodzenia 68,98 mln pln .
Sprzedali ze stratą nowy obiekt ?

Ciekawa analiza z PB w kontekście udziału funduszy w akcjonariacie spółki :

W październiku poniżej progu 5 proc. na WZA Mirbudu zszedł Pioneer, a w listopadzie z akcjonariatu budowlanej spółki zniknęło NN TFI. Exodus nie dziwi, bo notowania firmy spadły od początku roku o prawie 50 proc., a oliwy do ognia dolały kiepskie wyniki. Po trzech kwartałach 2015 r. Mirbud zarobił na czysto 13,8 mln zł, czyli o 1 mln zł mniej niż w analogicznym okresie 2014 r. Przychody w tym czasie spadły o 180 mln zł.

Eksperci uważają jednak, że perspektywy spółka ma dobre, bo koniunktura na rynku budownictwa infrastrukturalnego na nowo się rozkręca.Realizacja wielu potencjalnych nowych projektów rozpocznie się dopiero od 2016 r., ale inwestorzy mogą zacząć dyskontować dobre informacje wcześniej. Wówczas straty mógłby odrobić OFE NN, który wciąż posiada spory, bo ponad 12-procentowy, pakiet akcji Mirbudu.

Jest jeszcze jedna spółka budowlana z GPW o jeszcze "lepszych" parametrach , też przeceniona ekstremalnie :MIRBUD .
Obserwuję spółkę od długiego czasu i sam nie wiem co myśleć .Spółka działająca aktywnie na rynku z dużym portfelem zamówień a kurs spada od lat ja kamień .
Może to jakaś prawidłowość w polskim sektorze budowlanym ?

Ponieważ nauczyli się na przykładzie Węgier że zaniechanie doprowadziło do obecnej sytuacji , mogą w przypadku Polski okazać się twardzi ?? Mają tez doświadczenia z Grecji,Portugalii czy Irlandii .
Obecny układ władzy w naszym kraju będzie skutecznie obrzydzał EU naszym obywatelom ( publiczne i kościelne media) , wszystko się może zdarzyć , dodatkowo w niektórych krajach nastroje są przeciwne EU : GB , FIN ,HUN więc dołączamy do "zacnego" grona .

A pomyślcie co się będzie działo jak EU ( znienawidzona podobno przez Polaków) wstrzyma dotacje za niewypełnianie postanowień traktatowych ?
Budownictwo bez budowy dróg i infrastruktury kolejowej i innej - leży ,
Rolnictwo - do likwidacji
Na razie tylko to mi przychodzi do głowy ...
A po ile będzie wtedy 1 eur ( a po ile chf???) .
Czarny scenariusz , lepiej nie myśleć .

Spółka większość przychodu uzyskuje w eur , a eurpln od kwietnia 2015 w nieprzerwanym trendzie wzrostowym .Wyjątkowo sprzyjające warunki do dobrego zarobku jeżeli mają dużo zamówień .

Skoro jest tak dobrze to czemu jest tak źle ?
Kurs w trendzie spadkowym , obroty mizerne , o co chodzi ?

A to trzeba zapytać tego "fachowca" który sprzedawał bezmyślnie rzucając na rynek setki tysięcy akcji i dowiedzieć się jaki miał rozkaz i dlaczego ??
Finansowania w ARP nie "załatwia " się od ręki , jak znam nasze urzędnicze procedury to trwało to pewnie wiele miesięcy a może lat .

Przyczyna ostatnich spadków kursu wyjaśniona - wyjście z akcjonariatu przez sprzedaż akcji funduszy NN . Sposób sprzedaży , moim zdaniem , fatalny .

Dzisiaj komunikat o długoterminowej pożyczce od ARP na 40 mln pln , m.in. na wykup wcześniejszy obligacji .Pozytywne info podnoszące wiarygodność spółki , na pewno tańsze finansowanie niż obligi .

Potwierdzam .
Liczba zamówień w polskich zakładach VW wzrosła po skandalu , dziwne ale prawdziwe .

Nowe informacje to ma prezes i księgowa od wielu tygodni po sprawozdaniu US !
My się dowiadujemy ostatni angry3

Czy waszym zdaniem FOR ma szanse na kurs jak JUJUBEE ( a może 11BIT ??) czy też raczej NICOGAMES ?

WatchDog napisał(a):
Jakieś linki, jakieś konkrety? Czy tylko CWKS LEGIA?

Wydaje mi się że na SW jest wszystko co dotyczy spółki w wystarczających ilościach Think

Mój post był emocjonalny bo rzadkością na GPW jest realizacja planów i poważne traktowanie drobnych akcjonariuszy przez zarządy spółek .
Przypadek odosobniony , godny pokazania .

Interesujący wątek ChiefMike .
Gdzie przenieśli wątek ?

Dobre wyniki za trzy kwartały '15 .Zysk na poziomie całego roku 2014 !!
Są efekty inwestycji i zwiększania sprzedaży .Tak dalej hello1

Rzeczywiście duży kapitał tu chodzi , pojedyncze zlecenia po pół mln pln to jest coś .
Jeśli założyć że nie ma tutaj instytucjonalnych to siła "drobnych" jest .hello1

Można próbować ubierać sytuację w różne teorie itp. , a tak naprawdę to chciwość i strach w najbardziej chaotycznej i emocjonalnej formie .
Tylko psychologia i jedna reguła = nie ma reguł .

Wg mnie to teraz zjaaaazd salute

Dzisiaj na close w Sztokholmie Arctic kurs ! 10 SEK za akcję ?
To licząc po dzisiejszym kursie ok. 4,38 pln .
Kto ma rację ?

Nadal rośnie .
Nikt nie podjął tematu analizy technicznej tego ruchu - szkoda.

Dzisiaj niezłe wybicie - pytanie tylko czy trwałe ?
Może ktoś biegły w technice skomentuje ?

Ja też nie wierzę w takie "przypadki" ale to jest codzienność na gpw - powodem jest bezkarność oszustów wynikająca z fikcji wymiaru sprawiedliwości w tym temacie i nie tylko w tym .
Kto miał dzisiaj zarobić to już zarobił angry3

Korekta wczorajszego wybicia nie jest zbyt gwałtowna ani głęboka , jak do tej pory Angel

Spółka ma konkretny plan marketingowy i dobry profesjonalny zespół .Po fuzji są mocniejsi .
Czy im się uda mocno wejść na rynki azjatyckie to oczywiście trudno ocenić w tej chwili .
Ale jeśli plan się powiedzie to .... ( dopisać po swojemu ).

Czy pójdzie w ślady 11bit ? Think

Inwestorzy HAWE powinni zwrócić uwagę na dokonania v-ce prezesa Pawła Paluchowskiego , zwłaszcza w spółce IQ Medica SA .
Ciekawe że nie chwali się na stronie Hawe że jest prezesem IQ Medica , którą zarządzał długo i doprowadził wielu inwestorów do dużych strat .Zresztą zainteresowani sami mogą sprawdzić o co chodzi .

Masz rację , przesada z tymi spółkami zależnymi .Sorry tak mi wyszło niechcący .

Najbardziej chodziło mi o te spółki które są powyżej APSA .

Według szwedzkiego rejestru spółek Spółka matka to Casandrax Financial SA , która jest właścicielem 100% akcji w spółce Nemus Holding AB , który to jest właścicielem 100% akcji spółki Trebruk AB , która następnie jest właścicielem 100 % akcji w spółce HÅFRESTRÖMS FÖRETAGSPARK AB , ta ostatnia spółka jest właścicielem 75 % akcji APSA .
Tak że wiem że nic nie wiem .Inne dane w Polsce inne w Szwecji ??
Nie wiem kto jest właścicielem Casandrax , może ktoś wie ?

Struktura własności tego holdingu , niestety nie dało się skopiować linii zależności .
Spółka matka to Casandrax Financials SA jest właścicielem 100 Nemus Holding AB który jest właścicielem poniższych spółek w %% 100 lub mniej :
Dane ze szwedzkiego rejestru spółek .
Nemus zatrudnia 3 osoby na dzisiaj , do niedawna 1 osoba ???

CASANDRAX FINANCIALS SA
LUXEMBURG
Uppdaterad Nov 2013

100
NEMUS HOLDING AB
Orgnr: 556618-9766
Uppdaterad Nov 2013

100
TREBRUK AB
Orgnr: 556022-3934
Uppdaterad Nov 2013

100
HÅFRESTRÖMS FÖRETAGSPARK AB
Orgnr: 556058-6595
Uppdaterad Nov 2013

75
ARCTIC PAPER SA
POLEN
Uppdaterad Nov 2013

100
ARCTIC PAPER INVESTMENT AB
Orgnr: 556800-7214
Uppdaterad Nov 2013

100
ARCTIC PAPER FINANCE AB
Orgnr: 556834-3577
Uppdaterad Nov 2013

100
GRYCKSBO PAPER HOLDING AB Avregistrerat
Orgnr: 556696-4762
Uppdaterad Nov 2013

100
ARCTIC PAPER GRYCKSBO AB
Orgnr: 556086-6112
Uppdaterad Nov 2013

100
ARCTIC PAPER MUNKEDALS AB
Orgnr: 556000-5273
Uppdaterad Nov 2013

100
MUNKEDALS KRAFT AB
Orgnr: 556867-5689
Uppdaterad Nov 2013

100
ARCTIC PAPER SVERIGE AB
Orgnr: 556538-4582
Uppdaterad Nov 2013

100
ARTIC PAPER BALTIC STATES SIA
LETTLAND
Uppdaterad Nov 2013

100
ARTIC PAPER BENELUX NV
BELGIEN
Uppdaterad Nov 2013

100
ARTIC PAPER DANMARK AS
DANMARK
Uppdaterad Nov 2013

100
ARTIC PAPER DEUTSCHLAND GMBH
TYSKLAND
Uppdaterad Nov 2013

100
ARTIC PAPER EAST SP.ZO.O
POLEN
Uppdaterad Nov 2013

100
ARTIC PAPER ESPANA SL
SPANIEN
Uppdaterad Nov 2013

100
ARTIC PAPER FRANCE SA
FRANKRIKE
Uppdaterad Nov 2013

95
ARTIC PAPER IMMOBILIENVERWALTUNG GMBH & CO KG
TYSKLAND
Uppdaterad Nov 2013

100
ARTIC PAPER INVESTMENT GMBH
TYSKLAND
Uppdaterad Nov 2013

100
ARTIC PAPER IRELAND LTD
IRLAND
Uppdaterad Nov 2013

100
ARTIC PAPER ITALIA SRL
ITALIEN
Uppdaterad Nov 2013

100
ARTIC PAPER KOSTRZYN SA
POLEN
Uppdaterad Nov 2013

100
ARTIC PAPER MOCHENWANGEN GMBH
TYSKLAND
Uppdaterad Nov 2013

100
ARTIC PAPER NORGE AS
NORGE
Uppdaterad Nov 2013

100
ARTIC PAPER PAPIERHANDELS GMBH
ÖSTERRIKE
Uppdaterad Nov 2013

100
ARTIC PAPER POLSKA SP.ZO.O
POLEN
Uppdaterad Nov 2013

100
ARTIC PAPER SCHWEIZ AG
SCHWEIZ
Uppdaterad Nov 2013

100
ARTIC PAPER UK LTD
STORBRITANNIEN
Uppdaterad Nov 2013

100
ARTIC PAPER VERWALTUNGS GMBH
TYSKLAND
Uppdaterad Nov 2013

100
EC KOSTRZYN SP.ZO.O
POLEN
Uppdaterad Nov 2013

100
BRUKSTORPET AB
Orgnr: 556429-4865
Uppdaterad Nov 2013

100
HOLMA GOLF AB
Orgnr: 556105-2233
Uppdaterad Nov 2013

100
MUNKEDAL SKOG AB
Orgnr: 556001-0950
Uppdaterad Nov 2013

Dziwny zbieg okoliczności?
W Arctic i w Mirbud , ING jest akcjonariuszem.
Te spółki mają b.dobre fundamenty a kursy lecą w dół .
Może są inne spółki na GPW podobnie zachowujące się na rynku , w których jest ING ?

Dzisiaj niezła wyprzedaż ? czy jutro ciąg dalszy ? miejsca do spadków jest dużo ?

Moim zdaniem Mirbud to obecnie najtańsza spółka w sektorze budownictwa na GPW .Wynika to z zestawienia spółek z WIG-BUDOW na SW . Spółka niezagrożona upadłością lub w układzie itp..

Kuriozalna wycena 117 mln pln - kapitalizacja z dzisiaj obejmuje m.in. akcje JHMDEVEL , których wycena rynkowa to 135 mln pln.
Spółka nie podaje żadnych negatywnych informacji , generuje zyski i podnosi marże z roku na rok .
Ceny asfaltu spadają , ceny paliw spadają , nie wiem jak wyglądają ceny materiałów budowlanych ale podejrzewam że nie rosną .
Kontrakty z 2014 roku realizowane obecnie powinny generować lepszą marżę bo były kalkulowane w cenach z 2014 roku . O co kaman ?

Mam jeszcze lepszy "kwiatek" :

Mirbud jest właścicielem pakietu akcji JHM Develop. o wartości rynkowej 134.3 mln pln ?
Kapitalizacja Mirbudu to 118,8 mln pln ???
Rynek jest niekiedy dziwny ?

Dzisiaj mamy już 1,0861 Whistle

Ja dalej podtrzymuję swoją tezę że cała histeria medialna "frankowców" , do której dołączyli politycy ?? , miała na celu zarobienie kasy z reklam nadawanych przy okazji tych "strasznych " informacji .
Politycy i stada ekspertów znający się na wszystkim (moim zdaniem na niczym) siały strach , media dla kasy ( najlepiej sprzedaje się strach ) , a reszta bo może zbije jakiś kapitał polityczny itd.
w większości to był i jest bełkot dla korzyści.

Jeszcze nie tak dawno , nasze posługujące się gangsterskimi metodami banki , sprzedawały kredytobiorcom chf po bardzo zbliżonym kursie do obecnego . tak , tak spready potrafią mieć +10% od średniego NBP .Wykorzystując zacofanie ekonomiczne polskich klientów , banki zachowywały się jak oprawcy , a kredytobiorcy jak zwierzyna rzeźna .

No cóż , kasa poszła , raty spłacać trzeba , mam tylko nadzieję że Polacy m.in. docenią doradców NIEZALEŻNYCH i nauczą się ekonomii ??

Już niedługo chfpln po 3,5 salute

Może jestem optymistą ale trzymam krótką pozycję na chfpln od tygodnia 5 i zamierzam zobaczyć 3,50 , za niedługo thumbright

"Tak sie walczy z opozycja - jak za Stalina"
oczywiście !!
przecież w Rosji od tamtych czasów nic się nie zmieniło , ludzie tacy sami , władza taka sama , metody identyczne - proporcjonalnie do rozwoju cywilizacji na świecie .

Dorzucę jeszcze kilka słów do wypowiedzi irfy , trafnie opisującej sytuację konfliktu Rosja-Ukraina .
Polska płaci za ropę z Rosji ok. 80 mld pln rocznie !! dodatkowo nasze kopalnie produkują najdroższy węgiel na świecie !! , który potem pod groźbą protestów i strajków wciskają nam , klientom , m.in. poprzez drogą energię elektryczną i cieplną itd. .
Każdy z nas idąc do sklepu patrzy i porównuje ceny , ale jak płacimy za paliwo lub za prąd to mało kto liczy dlaczego tyle ??? to ciekawe ? Podobnie płacąc codziennie podatek na ZUS .
Czyli energetycznie jesteśmy , jak na razie , w beznadziejnej sytuacji .
Obecny układ polityczny , a głównie tchórzostwo i koniunkturalizm polityków , konserwuje XIX wieczny model przemysłu cofając nas o lata . Dalsze dopłacanie do każdej tony węgla jest po prostu marnowaniem pieniędzy , bezpowrotnie .

Nie rozumiem czemu polskie media przedstawiają nas jako przyjaciół Ukraińców i bez przerwy użalają się nad ich losem .Powiem wprost , co mnie to obchodzi ? Jak rozkradli swój kraj i nie potrafią się rządzić w swoim wolnym kraju , to ktoś będzie rządził za nich , kwestia czasu .

Góry naszych podatkowych pieniędzy marnotrawionych latami na przywileje górników , rolników czy na stada wcześniejszych emerytów i rencistów można było przeznaczyć na zupełnie inne cele .
Rozwój nowoczesnej energetyki z wykorzystaniem odnawialnych źródeł to cel nr 1 .Obecnie , dopłacając do węgla blokujemy totalnie rozwój tej dziedziny .
Wyszkolenie i uzbrojenie armii cel nr 2 - skoro tak boimy się niedźwiedzia . Armii Izraela boi się cały świat muzułmański , a to w końcu tylko malutki kraj , czyli możliwe ?

Jeśli rzeczywiście chcielibyśmy "pomóc" Ukraińcom to trzeba kupować ich towary np. tańszy węgiel czy stal , my mamy wtedy niższe koszty i oni też mogą żyć , tylko że my mamy "nasz" węgiel , kompletnie nieopłacalny biznes i nasze zboże , które , na szczęście dotują podatnicy z BRD,NL czy S. Wtedy możemy sprzedawać im np. naszą broń .Mając silną armię nie musielibyśmy ciągle obawiać się co powie "niedźwiedź" . Rosja to w końcu jest stan umysłu .Oni są na takim etapie rozwoju że boją się tylko siły i nie rozumieją że w dzisiejszym świecie nie potrzeba nikomu mln hektarów ziemi , wystarczy innowacyjność i wykształcenie .
Osobiście uważam że w razie potrzeby Ukraińcy szybciej niż Polska dogadają się z Kremlem .

Jestem przekonany że SNB będzie starł się osłabić chf wszystkimi dostępnymi metodami .
To jest być albo nie być gospodarki CH .Gorący kapitał z Rosji ( szacowany na 100 mld eur ) musi się zniechęcić do lokowania w chf .
Trzeba pamiętać że ten kraj (niewielki terytorialnie ) graniczy ze wszystkich stron z krajami strefy eur .Nie chciałbym być w skórze przedsiębiorców gdy bliska konkurencja nagle obniżyła ceny o 20 % , na wszystko ???
Problem kursu chfpln rozwiąże się szybciej niż się spodziewamy .

Dzisiaj na kontrakcie chfpln depozyt prawie mi się skończył ?? Tak pilnują w saxo że nie dadzą zarobić !!

Strasznie jesteśmy przejęci w Polsce sytuacją na Ukrainie ?
Wczoraj chciałem znaleźć informację na ten temat w prasie skandynawskiej (N i S ).
Na topnews ani słowa , miałem problem żeby znaleźć cokolwiek !!
Podejrzewam że w GB i innych krajach EU podobnie się przejmują tym tematem ?

CHFPLN niebawem spadnie i zakończy lamenty "franciszkanów polskich" .
To co ostatnio zrobiono w mediach na ten temat to typowa histeria medialna tylko dla przyciągnięcia reklamodawców i zarobienia kasy.
Kompetencji ani dobrej woli nie widzę .

Duży spread i wymóg dużego depozytu do spekulacji na chf/x skutecznie zablokują wariactwo na tej walucie .Ujemne stopy i interwencje na rynku doprowadzą do "normalnej" ceny chfpln .Moim zdaniem ok. 3 pln .
Chcę usłyszeć wtedy jak "franciszkanie " okażą chęć dzielenia się zarobkiem z podatnikami ?

Quercus inwestuje w budowlankę ??
Erbud poinformował że posiadają 5,17% akcji spółki .
Ciekawe .

SNB doskonale wiedział że swoją decyzją najmocniej dotknie klientów z dawnych demoludów tzn. Polaków i Węgrów , w mniejszym stopniu pozostałe kraje . Więc nie narażą się DE czy F albo GB .
Dzisiaj trudno mi było wytłumaczyć koledze Norwegowi dlaczego Polacy brali kredyty w CHF ? W prasie skandynawskiej trąbili że najbardziej poszkodowani to my .

Sam się dziwię skąd taka ciemnota ekonomiczna w naszym społeczeństwie .Chciwość jest złym doradcą , a że większość nie ceni niezależnych doradców , a już na pewno nie zamierza płacić takich cen za wiedzę .... no chyba że u lekarza .

Podejrzewając spiskowe działanie i przecieki to dzisiaj na forexie , mając info przed ogłoszeniem .... zyski w kwotach astronomicznych .

Tylko dwa ruchy na eurpln w ciągu kilku minut min 4,12 , max 4,35 , tego jeszcze nie widziałem od lat .

Nie podejrzewam , chociaż to jest możliwe . Deal życia occasion5

Jeżeli bank centralny cywilizowanego kraju , który szczyci się demokracją obywatelską , gdzie większość ważnych decyzji podejmuje się na podstawie obywatelskiego referendum , wyskakuje z takim
zachowaniem na rynku to czego możemy oczekiwać od innych ?

Nie ma oparcia rynków finansowych czyli wszystkie chwyty dozwolone .Walka jest bezwzględna .
Mamy do czynienia z pełzającą wojną walutową , ciekawe co teraz wymyślą inni żeby osłabić swoją walutę krajową .Czekamy na ruchy ze strony banków takich krajów jak Anglia , Norwegia , Szwecja , Dania .
Będzie ostro bujało .

Myslę że mogli to zrobić spokojniej np. poszerzając spread wymiany eur lub inny pomysł nie powodujący takich zawirowań na rynkach.
Takie zachowanie banku centralnego jest dla mnie bardzo dziwne bo nie wierzę że nie przewidywali efektu .
Czasy mamy ciekawe, ryzyko podobnych ruchów innych banków centralnych rośnie.

Ciekawe zagadnienie :
Jeżeli stopy depozytów we frankch są ujemne to banki w Polsce dla kredytów w CHF powinny odejmować wysokość stóp od swojej prowizji .Co się stanie jak będą dalej obniżać np. do -1,5 ? czy banki będą dopłacać do kredytu np. 0,3% ?

W Rosji ustawiają się już kolejki do kantorów żeby wymienić ruble na walutę !
W sklepach z elektroniką , wyposażeniem mieszkań (lodówki,pralki etc) towar schodzi gwałtownie , ludzie wiedzą że następne dostawy będą droższe .
Jak ruszą do banków to i Putin nie pomoże i trzeba będzie wprowadzić restrykcje walutowe , a wtedy cofną się w rozwoju gospodarczym o 20 lat .
Jakby tego było mało Obama zdecydował o następnych sankcjach ( m.in. dotyczyć mają sektora zbrojeniowego Rosji ) a Ukraina dostanie pomoc .

Dzięki za rzeczową (jak zawsze ) analizę wykresu Quercusa.
Dzisiaj kurs dotarł do 6,50 na zamknięciu więc jutro może przebije opór na 6,55 , ostatnie sesje pod dyktando popytu bez ważniejszych info ze spółki .Dzisiaj wysoka biała świeca na skokowym wzroście obrotów .salute

A jak przeanalizujesz wykres i wskaźniki Quercus TFI ?

Dzisiaj po dłuższej konsolidacji wybicie do góry kursu Quercus TFI.
Czy ten ruch może przerodzić się w coś trwalszego ?
Szybko się okaże .

Spółka w ostatnich dniach przekazała bardzo pozytywne wiadomości o nowych dużych kontraktach na budowę dróg i...nic się nie dzieje ?
Wskaźniki ekonomiczne dobre , może oprócz zysku ,a kurs jak przylepiony , ani góra ani dół .
Wyniki za 3kw 2014 już wkrótce i może się wyjaśni przyczyna takiego zachowania ?

Spadająca cena ropy na rynkach światowych prędzej wykończy Putina i jego ekipę niż największe zbrojenia .
Czy to zbieg okoliczności że w przełomowych momentach zagrożenia ze strony Rosji cena ropy drastycznie spada ?
Już Raegan to przetrenował i wystarczy powtórka .

Kasa moi drodzy ,kasa , nic więcej nie przemówi do tępych głów .

Pierwszy raz w historii polskiego biznesu możemy marketingowo wygrać i zarobić na ruskich sankcjach( na nasze jabłka) .Podoba mi się szum w sieci na ten temat , może ktoś by uruchomił nasze podatkowe pieniądze i zrobił bardzo duży szum ( sterowany ).
Pierwszy raz piszą o nas z poczuciem humoru i sympatią a my mamy reklamę produktu made in Poland , o to chodzi , tylko pociągnąć temat na maxa !!! Byle szybko bo zaraz zapomną .

anty_teresa napisał(a):
Przez skórę czuję, że Zenek jest amatorem spółek z C/WK<0,5 w długoterminowym trendzie spadkowym. Takich okazji inwestycyjnych jak np takich Gantów po 10 zyla wave

Czy można prosić o rozwinięcie tematu spółek z niskim C/WK w trendzie spadkowym .Ewentualnie , może ten temat był poruszany na forum wcześniej ?Czy ma znaczenie dynamika wskaźnika w dłuższym czasie?
Czy jest to problem zawyżonych aktywów , czy może trick księgowy?
Wiele pytań , myślę że odpowiedzi zainteresują wielu z nas .

Aktywa pod zarządzaniem na koniec 07/2014 już tylko 3,3 mld zł !
Totalny odwrót i rosnąca dynamika spadków , kiedy koniec fatalnego trendu ?

Mnie najbardziej w tej sprawie smuci sposób w jaki potraktowano Polskę .Nie ma znaczenia czy nas to będzie kosztowało mniej czy więcej . Jesteśmy nadal ( jak przez setki lat ) chłopcem na posyłki i do bicia w Europie .
Dlaczego daje NAM Rosja kopniaka żebyśmy się odp ? Bo w ich opinii jesteśmy słabi i na pewno nikt jak zwykle się za nami nie wstawi , no może jakiś dygnitarz UE coś tam popierniczy w mediach .
A ci co siedzą cicho teraz się śmieją .
Klęska naszej polityki zagranicznej jest w tym wypadku faktem , normalne .
Nikt w Europie nie kiwnie palcem w tej sprawie a nasi politycy , o klasie których niedawno usłyszeliśmy , nie mają kompetencji do pilnowania naszych spraw .
Moim zdaniem aby się z nami zaczęto liczyć na arenie międzynarodowej musimy mieć : silną i zaawansowaną technologicznie gospodarkę i/lub dobrze uzbrojone i wyszkolone siły zbrojne i/lub pewnych, silnych sojuszników .

Nie zamierzam tego demonizować , traktuję to w wymiarze symbolu .Inni toczą boje , pyskują a my znowu poniesiemy konsekwencje , wymierne w kasie .
Dla przypomnienia owoce i warzywa to nasz mega ważny ?? towar eksportowy , co by nie było śmieszne .

My tu tradycyjnie jak przystało na nas Polaków zajmujemy się emocjami i kto ma rację , a tymczasem ....?
Jeśli Rosja wprowadzi zakaz na import polskich owoców i warzyw od 01 sierpnia to znowu inni robią interesy a my zapłacimy .Pierwszy odwet za sankcje trafi w nas , czy to coś wam przypomina ???

W moim wcześniejszym poście pisałem o tym że Rosjanie chcieliby "rządzić" w naszej części Europy ale w żadnym wypadku nie poprzez inwazję wojskową ,dzisiaj , po co ?? mało mamy przykładów przekupstwa naszych polityków i mediów czy funkcjonariuszy państwowych , moim zdaniem tylko cena musi być wyższa i chętnie "zaprzyjaźnią się z niedźwiedziem " jak w 1944 roku.
Poza tym zwyczajowo możemy stać się elementem przetargowym większej układanki np. globalnej , czyli sprzedadzą nas bez zmrużenia okiem za ustępstwo gdzieś w Azji czy Afryce , bo gdzieś tam odkryją złoża czegoś tam itp. ..
Czarnowidztwo nie jest moim ulubionym zajęciem , ale tyle pamiętam z historii i z tego co mi przekazał dziadek , żołnierz polski z 1921 a potem Andersa . Wbrew pozorom niewiele się od tamtego czasu zmieniło w Europie .

Zwróćcie uwagę że w sprawie zestrzelonego samolotu pojawiają się tylko wypowiedzi przywódców pojedynczych krajów unijnych , premierów GB czy NL .Jakby zestrzelony samolot wystartował z Rzymu to pewnie czytalibyśmy wypowiedzi premiera I .A gdzie są przywódcy unijni ?? na wakacjach ? za co im płacą podatnicy kilku krajów ??

W temacie sankcji dla Rosji , chyba zapominacie czym Większość Europejczyków ogrzewa swoje domy i co leje do baków swoich aut , na jakim paliwie pracuje np. niemiecki przemysł chemiczny ?
Rosjanie bez zachodniej technologii i bez kart kredytowych będą żyli dłuuuugo , a my np. w Polsce trochę zmarzniemy zimą i wielu z nas może nie przeżyć .

Chwilami mam wrażenie że żyję w morzu kłamstw , w sztucznym świecie medialno-biznesowym , który coraz bardziej przypomina czasy propagandy komunistycznej PRL i CCCP .

Przed chwilą przeczytałem artykuł w SW na temat Ganta i naprawdę zdumiewa mnie jak pod okiem tylu nadzorców , mediów ze swoimi śledczymi dziennikarzami i analitykami hahaha ,inwestorami instytucjonalnymi i na koniec osobami inwestującymi swoją kasę , można było przez lata wyprowadzać kasę w takich ilościach , szok? To raczej niemożliwe żeby wszyscy zostali przekupieni wiec co ? ślepota , głupota , zaćmienie umysłowe ??

Sorry, za ten przydługi wstęp , teraz do rzeczy .
Gratuluję świetnych wypowiedzi irfy w temacie zestrzelonego samolotu i nie tylko .Naprawdę mocne i prawdziwe słowa.

W najbliższym czasie będziemy świadkami bezradności i totalnej indolencji polityków unijnych w relacjach z Rosją i Ukrainą ( niestety , dla mnie to jedno).
Okazuje się że Unia Europejska w jej obecnym kształcie była dobra na czasy dobrobytu i spokoju ,a w okresie kryzysu lub zagrożenia nie zdaje egzaminu .Wszystkie trzy pozostałe , dominujące na świecie kraje czyli Rosja , USA i Chiny mają silne przywództwo ,zdolne do natychmiastowej decyzji i egzekucji tych decyzji . W tym kontekście UE jawi się jako ociężały twór , niezdolny do obrony swoich terytoriów i interesów .Najprawdopodobniej , będziemy świadkami skłócenia poszczególnych krajów i wielu różnych polityk , w skrócie jak w "polskim sejmie" w starych czasach .
Rosjanom można pogratulować jednego tricku : wysłali swoich żołnierzy do walki na Ukrainie dołączyli do nich paru tubylców i wszystkie media nazywają ich separatystami ?? majstersztyk jak za "dobrych" stalinowskich czasów .
Najbardziej obawiam się o losy naszego kraju . Młodzi niewiele wiedzą o sowieckiej okupacji Polski , a tym bardziej rządzący w innych krajach Europy politycy .Nie mają pojęcia do czego oni są zdolni , a jak widać na przykładzie Krymu ,a obecnie Ukrainy nikt tej machiny ze wschodu nie zatrzyma jak zechce znowu rządzić w połowie Europy .
Ze wschodu Rosja , a od zachodu Eurabia i tak się zakończy ten epizod w dziejach naszej cywilizacji .Ale kilka lat w tej ułudzie lepszego świata pożyliśmy , na kredyt .

To co Falenta mówi a co robi to są dwie różne sprawy .
Jako lis giełdowy umie doskonale manipulować informacjami .Jakby miał kupca to już dawno by sprzedał akcje Hawe , teraz to dla niego najgorszy czas na sprzedawanie .
Myślę że z tym człowiekiem długo nikt nie będzie robił interesów chyba że tej samej klasy .
Wygląda to na próbę zwinięcia interesów i......?

Prawdopodobnie wielu "umoczonych " w tej aferze podsłuchowej chciałoby zostać ofiarami obcego wywiadu ,tajnych służb Rosji lub im podobnych, a w końcu zostać bohaterami narodu....niestety nic z tego .
Moim zdaniem to nasza codzienna bylejakość życia , pracy , środowiska umożliwiła inwigilację najważniejszych ludzi w Polsce zwykłym cwaniakom .

Zarówno katastrofa smoleńska jak i obecna afera dyskwalifikuje służby państwowe , zwłaszcza w sferze bezpieczeństwa vipów.
Ale przecież każdy z nas codziennie styka się z urzędnikami państwowymi lub samorządowymi , dla których jesteśmy kolejnym problemem w ich oczekiwaniu na upragnioną emeryturę lub zwolnienie lekarskie , najlepiej długotrwałe .
Nie oszukujmy się , zdecydowana większość pracowników policji,abw,cba i innych służb mundurowych myśli tylko o jednym, kiedy wreszcie przejdę na emeryturę i za ile ? Po to idą do tej pracy .Liczba zwolnień lekarskich w tych zawodach jest patologiczna , sami chorzy tam pracują , nie dziwmy się że nie potrafią dobrze wykonywać swoich obowiązków .

O kulturze osobistej i poziomie podsłuchiwanych osób , zaliczanych do elit naszego narodu nie wspomnę , pomińmy to milczeniem .Ich wypowiedzi i sposób myślenia niczym się nie różni od zdeprawowanych komisarzy władzy komunistycznej , którzy w oparach alkoholu wiedli słodkie życie władców.

A jeszcze za to wszystko płacimy naszymi podatkami , które codziennie fiskus , na czele z podatkiem Belki , wyrywa nam z kieszeni , m.in. w celu zapłacenia za kolację vipów ..?
Daleka droga przed nami ....?

Użyłem Jakubasa jako przykładu i nie mam zamiaru bronić jego osoby , tak samo pewnie myślą o większości przedsiębiorców i najchętniej by ich oczyścili z nadmiaru gotówki itd. .

Dla mnie najstraszniejsze w tej sprawie jest sposób myślenia tych ludzi , najbliżej im do radzieckich komisarzy dla których obywatel to śmieć , a państwo służy jedynie do realizacji celów rządzących .

Belka jest polskim profesorem ??? czyli uczy studentów m.in. swoich poglądów - to jest dopiero skandal że takim ludziom płacimy z naszych podatków za kształcenie młodzieży i doktorów ekonomii .

Szanowny kolego ucofb , jeżeli uważasz zachowanie tych panów za normę to jest to dla mnie bardzo smutne .
Dla mnie to oni zachowywali się jak prymitywni , pijani sekretarze partii komunistycznej z PRL zastanawiający się jak można wykończyć np. Jakubasa .Pomyśl że może inni zastanawiają się jak wykończyć ciebie , najlepiej za pomocą skomplikowanych przepisów prawa podatkowego .

Ci ludzie stanowią elitę naszego społeczeństwa , a przez przypadek poznaliśmy ich prawdziwe poglądy na nasze państwo .
Prawdopodobnie nie są odosobnionym przypadkiem tylko jest to normą .

Osobiście od lat uważam Belkę za największego szkodnika dla polskiej ekonomii .
Po pierwsze za paskudny podatek , którego był twórcą .
A po drugie za horrendalnie wysokie stopy procentowe , które utrzymuje od dawna w interesie ... no właśnie kogo ???
Teraz na dodatek okazało się że analizy , komunikaty i wypowiedzi RPP to najzwyklejsza ściema , a wszystko się robi na zapotrzebowanie polityczne i jak JPPrezes sobie gdzieś tam wydealuje (sorry za słowo).
Zniszczenia po ZSRR są potworne w naszym społeczeństwie , a ich obrazem są nasze elity , horror .

Redukcja wyniosła aż 93,20 % zgłoszonych do sprzedania akcji ???
Czyli dla większości akcjonariuszy cena 8,50 za akcję to dobra cena , ciekawe ?

A jednak przeprowadzili emisję prawie 7,5 mln akcji ...? dla głównego akcjonariusza ?
Jednocześnie ten sam akcjonariusz w osobie prezesa Mirgosa sprzedał (komu?) 7,5 mln akcji z dotychczas posiadanego pakietu .
Po co to wszystkie kombinacje , chyba wyższa szkoła jazdy i nie ogarniam tego .
Emisja odbyła się bardzo szybko , z dnia na dzień , bardzo dziwne .
Z reguły emisje i operacje z tym związane trwają miesiącami.

Emisja obligacji powinna zaspokoić potrzeby kapitałowe spółki w tym roku .
Czyli na razie emisja akcji nie zagraża akcjonariuszom .
Czekamy na kolejne dobre infa ze spółki.

Aktywa pod zarzadzaniem od trzech miesięcy spadają i to faktycznie może tłumaczyć spadki kursu .
Dynamika spadków nie wygląda źle , na razie .
Rynek jest trudny ale w końcu są zawodowcami Think

Pinokio wszechczasów dla tego pana prosimy Liar

Zaskakujące spadki kursu od decyzji WZW zatwierdzającej skup akcji własnych .
Duża podaż akcji na sesjach czy brak popytu? Moim zdaniem podaż , tylko po co ?
Akcje Kruka po informacji o buybacku akcji własnych mocno w górę , sytuacja porównywalna a zachowanie kursu zupełnie odwrotne .
Zakładam że część środków pochodzących ze sprzedaży akcji trafi na rynek jeśli cena będzie dalej spadać .

Dzisiaj podali pozytywne info o zwiększeniu zaangażowania ING TFI pow 5% w akcjonariacie spółki .
W normalnych warunkach powinniśmy być świadkami wystrzału kursu do góry a tymczasem ..... nic się nie dzieje , spokój.
Może podtrzymać wzrost kursu w dłuższym terminie .

No to ogłosili skup akcji własnych do umorzenia po 8,50 za akcję Whistle
W tym kontekście ciekawie wypada silny spadek kursu podczas ostatnich sesji , czyżby nie było przecieków ???

No to mamy silny sygnał S .
Ponieważ mamy do czynienia z zawodowcami nie wierzę że to jest przypadek .

Jednak skup akcji przeszedł !
Jak ten skup przeprowadzą i po jakiej cenie , to teraz będzie kluczowe dla notowań .
Jestem za tym żeby spółka skupiła jak najwięcej po jak najniższej cenie , do końca czerwca niedaleko.

Jutro WZA spółki .
Ciekawe jaką decyzję podejmą ?
Dywidenda czy skup akcji ?
Ponieważ ogromną przewagę mają osoby z władz to pewnie już postanowione , a my tylko jutro się dowiemy co postanowili .
Osobiście wolę skup akcji , zwłaszcza że proponowany termin jest krótki , do 30 czerwca .

Czyli zysk netto za 2014 , przy sprzyjających okolicznościach , między 60 a 90 mln .
Dodatkowo dywidenda lub skup akcji własnych i mamy ciekawą sytuację thumbright

Muszę przyznać że ostatnia fala spadków na Mirbudzie robi wrażenie Whistle

To co "inwestorzy" typu Falenta mówią , a co robią to są zupełnie inne sprawy często czarne i białe Liar
Niedawno jeszcze szukali wraz z ekipą nabywcy na akcje Hawe , teraz widocznie zmienili zdanie .

Spółka przyspieszyła publikację raportu rocznego o trzy tygodnie na 08 kwietnia .
Może by tak przeanalizować wyniki za 2013 rok ?

Oczekuję komentarza od spółki w tym tygodniu ?
Po co mają krążyć jakieś domysły wśród publiki.....

Coraz ciekawiej na akcjach Quercusa !
Najpierw propozycja wysokiej dywidendy ( 53 gr na akcję !) a teraz propozycja skupu 7 mln szt akcji własnych .Dla akcjonariuszy zdecydowanie lepsze rozwiązanie , zwłaszcza że termin proponowanego okres skupu do 14 czerca 2014 !!
Do tej pory spółka zaliczana przeze mnie do grona najbardziej przyzwoitych na GPW , z bardzo dobrym i kompetentnym zarządem.
Dodatkowo zarząd jest do tej pory wiarygodny i prawdomówny co jest u nas unikalne .
Jedyna wątpliwość jaka się nasuwa to czy spółka nie będzie skupować akcji prezesa ? Ma w końcu 30% akcji spółki??
Co o tym myślicie ?

Marne wyniki , spadek wiarygodności zarządu spółki ,szeroki front inwestycyjny niosący ryzyko strat ciągną kurs w dół .
Możliwe wzrosty spekulacyjne po których i tak będzie spadać .
Na trwalsze wzrosty trzeba poczekać aż spółka zacznie generować porządne zyski , a możliwości mają ogromne bo są w swoim core biznesie poważnym graczem na rynku .
Jak będą działać w takim tempie to konkurencja ich zje Think

Moim zdaniem ten problem nazywa się Falenta ?

Czy chcemy czy nie chcemy i tak karty rozdaje KASA !
Szczególnie na TYM forum powinniśmy to rozumieć .

Rosjanie i tak wygrają ten konflikt , ponieważ mają lepsze zarządzanie ( jeden decydent ), mają narzędzia do szantażu krajów EU i rozgrywają perfekcyjnie nieudolne zarządzanie na poziomie EU , gdzie każda ważna decyzja powstaje miesiącami itd. .A przede wszystkim mają kasę lub też skutecznie mogą mieć szybko i dużo .
Putin i s-ka urządzili sobie referendum w EU i sprawdzają zachowanie i poparcie wśród krajów członkowskich potrząsając straszakiem energetycznym i surowcowym .Klasyka gatunku .

My zbytnio poddajemy się emocjom i popełniamy błąd za błędem ,kierując się histerią medialną jaka towarzyszy wydarzeniom na Ukrainie od początku .
Wulgaryzując , rozumiem media , ponieważ najlepiej sprzedaje się strach , więc reklam jest na maksa przy okazji wiadomości "z frontu" .
Więcej mamy do stracenia na konflikcie z niedźwiedziem niż do zarobienia - jako skaczący kogut - ale to już inna bajka .

Skąd taki wodospad na wykresie ?
Co najmniej jak u bankruta .
Przecież oni produkują sprzet dla wojska , a z uwagi na bliskość wojny ich akcje powinny tylko rosnąć .

Kilka faktów zaczerpniętych z Andrzeja Lubowskiego Świat 2040 :

Rosja obecnie to 39 mln emerytów i 18 mln weteranów wojen , przyjmując średnie miesięczne wynagrodzenie w Rosji 770 USD ,zakładam że średnia emerytura i emerytura weterana wynosi ok 500 USD
daje nam to kwotę ok 30 mld USD miesięcznie tylko z tytułu tych świadczeń .A ile kosztuje armia,biurokracja , niepełnosprawni i renciści oraz inni beneficjenci systemu świadczeń społecznych ? Wg Gieorgija Satarowa suma łapówek w gospodarce Rosji to ok 400 mld USD rocznie !

Rosja eksportuje ok 6 mln baryłek ropy dziennie , co przy cenie ok. 100 USD za baryłkę daje 18 mld USD miesięcznie .Przychody z eksportu gazu , węgla , stali , aluminium i broni już nie wystarczają na pokrycie wydatków tego królestwa nepotyzmu - skorumpowanego , sfrustrowanego i gnijącego .

Ciekawe skąd się weźmie popyt na te mieszkania przy spadającej liczbie Polaków , poparte emigracją zarobkową ?
No chyba że już teraz pomyślimy o sprowadzeniu paru milionów Azjatów lub Afrykanów w ciągu najbliższych dwudziestu lat . W innym wypadku możemy zapomnieć o "ludzkich" emeryturach ,a nasze blokowiska będą wyglądały jak w Detroit ?

Salak napisał(a):
@ Szutnik

Cytat:
Kwestia preferencji. Ja wolę, by ludzie mieli pracę i żyło im się statystycznie coraz lepiej za cenę niewielkiej inflacji

okej, kwestia tylko tego co rozumiesz przez "statystycznie coraz lepiej"?

Dla mnie statystycznie coraz lepiej to oznacza m.in. :
żeby każdego dnia się nie bać że mnie zamkną lub zleją bezkarnie ; za dwie ,trzy przeciętne pensje kupić jakieś auto ; jeździć po coraz lepszych i bezpieczniejszych drogach ; nie stać trzy miesiące w kolejce po zakup szafy ; uganiać się za kasą a nie za towarami ;pić czystą wodę a nie filtrowane ścieki ;mieć wybór jak mi się nie podoba to zmienić kraj na "lepszy" itd.itp.

Informacje
Stopień: Rozgadany
Ostatnia wizyta: 24 września 2017 19:38:40
Liczba wpisów: 180
[0,05% wszystkich postów / 0,05 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,654 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +168,30% +33 660,31 zł 53 660,31 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło