pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

olshinho

olshinho

Ostatnie 10 wpisów
Cytat:
To albo wcześniej źle to wyliczyli albo czekają na okazję do zakupu pakietu dającego pełną kontrolę.


Trzeba zwrócić uwagę na to, że przy ponad 60% free float, obecny pakiet ZWG, czyli 18,67% daję im bardzo mocną pozycję w kwestii zarządzania Spółką i niewiele im trzeba, żeby mieć wspomnianą pełną kontrolę nad spółką, która na ten moment w moim odczuciu nie jest im specjalnie potrzebna.

Poza tym ZWG nawet gdyby chciało zwiększyć udział (a przekazuje informacje, że nie planuje) to nie zrobi tego tak szybko, z uwagi na ewentualną konieczność ogłoszenia wezwania, czego specjalnie robić nie zamierza.

@rafsty: zgadzam się z Tobą w 100%.

Trzeba zaznaczyć, że jest po części wina Giełdy, która wydaje się, że zapisała w Regulaminie rozszerzenie zakresu prezentowanych danych finansowych bez wcześniejszego sprawdzenia w ustawie o rachunkowości co dokładanie spółki mają prezentować (zwłaszcza w kontekście rachunku przepływów pieniężnych i zestawienia zmian w KW). Dla wyjaśnienia dodam, że w Regulaminie ASO jest zapis, że spółki muszą prezentować skrócone sprawozdania w zakresie oznaczonym odpowiednimi literkami i cyferkami rzymskimi w załączniku do UoR.

anty_teresa napisał(a):
W raporcie Uboat'a widać wiele pozytywów. Przede wszystkim spółka rozszerzyła zakres ujawnianych danych finansowych, co jak sądzę jest także wynikiem obecności w spółce od drugiego kwartału Dyrektora Finansowego i podjęcia współpracy z Autoryzowanym Doradcą.


Gwoli ścisłości, zwiększenie zakresu prezentowanych danych finansowy jest wynikiem zmiany regulaminu ASO, który narzucił na spółki z NC publikację począwszy od raportu za III kw. 2013 r. skróconych sprawozdań finansowych składających się z rachunku wyników, bilansu, rachunku przepływów pieniężnych oraz zestawienia zmian w kapitale własnym. Teraz każda spółka z NC musi publikować rozszerzone dane.

niby proste pytanie, ale tak naprawdę pytasz się o sedno twojej pracy dyplomowej. Nikt za Ciebie pracy nie wykona.

Nie znam się za bardzo na metodach statystycznych, ale jeśli chodzi o strukturę pracy to stawiając hipotezę powinieneś sprawdzić/przeprowadzić testy istotności WSZYSTKICH podstawowych danych makroekonomicznych (zmiennych w modelu) i na tej podstawie sprawdzić, które są istotne w kontekście cen akcji danej spółki. I to będzie dopiero odpowiedź na twoje pytanie.

Wybór na początku tylko wybranych danych, o co pytasz jest troszkę nie na miejscu, bo skąd byś wiedział, że np. nie pominąłeś jakiś istotnych zmiennych?

To są rozważania teoretyczne, pytanie czy coś faktycznie wyjdzie z tego i czy stworzysz jakiś model, który będzie miał sens ekonomiczny? Rozmawiałeś już na temat swojej pracy z promotorem?

Proszę o zakup Lubawy

Próg 66% wynika z zapisów ustawy o ofercie. Dokładnie art 73 Ustawy gdzie są podane sytuację,w których akcjonariusze mają obowiązek do ogłoszenia wezwania do sprzedaży akcji w liczbie zapewniającej osiągnięcie progu 66%.

W kolejnych artykułach ustawy można również znaleźć wytyczne co do minimalnej ceny, jaką mogą ustalić w wezwaniu.

Proszę o sprzedaż Relpolu.

aurora80 słusznie napisał,że do pewnego w przypadku Sony (jak i również innych wskazanych firm) do pewnego momentu wszystkie trendy i ich zmiany były dobrze wychwytywane. Problem moim zdaniem polega na tym, że piekielnie trudno jest cały czas je wychwytywać (mało która firma potrafi to robić w długim terminie) i to bez względu na wielkość inwestowanych środków. Powiedziałbym więcej, że to ile zainwestowaliśmy kasy w B+R, innowacje i kapitał intelektualny nie gwarantuje utrzymania się na pozycji lidera. Oczywiście zwiększa prawdopodobieństwo, ale nie gwarantuje w 100%, bo to ostatecznie konsument i jego potrzeby dyktują warunki. Ci co się nie dostosują odpadają z wyścigu. Jak to zostało powiedziane, łatwo jest wskazać popełnione błędy po czasie, a trudno ich uniknąć w trakcie. Pytanie, czy istnieje złoty środek?

Akurat omawiane firmy, funkcjonują w specyficznych branżach, które na przestrzeni ostatnich lat bardzo dynamicznie się rozwijały wraz z rozwojem technologii. Rozwój technologii jest tak szybki, że potrafi w ciągu zaledwie kilku (nawet 2-3) odwrócić wszystko do góry nogami. Dobrym przykładem są smartfony. Jeszcze 4 lata posiadanie takiego urządzenia była zarezerwowane dla bogatych, dzisiaj praktycznie każdy je posiada.

Specyfikacja branży jest bardzo istotna. Spójrzmy na przykłady z drugiego bieguna, czyli na firmy które od lat utrzymują się na pozycji lidera w swoich sektorach. Pierwsza na myśli przychodzi mi Coca-Cola. Czy jej długoterminowy sukces jest wynikiem świetnego zarządzania, obranej strategii czy może miały na to wpływ inne czynniki? Jak jej pozycja będzie wyglądała za 50 lat?


Osobiście w kontekście bezpiecznej przystani nie rozważałbym inwestycji w zagraniczne obligacje skarbowych z jednej prostej przyczyny: ryzyko kursu walutowego (chyba, że zarabiasz w danej walucie np. euro). Do tego dochodzą podwyższonego koszty transakcyjne, które z tego co podałeś wynoszą kilkadziesiąt EUR/USD. Konstruując portfel, który ma zawierać bezpieczne instrumenty bardziej skupiłbym się na krajowych papierach wartościowych: najprostsze to polskie obligacje. Ciekawym rozwiązaniem jest też propozycja, o której wspomniał Wojetek: obligacje korporacyjne lub fundusze obligacji. Podsumowując, radziłbym się zastanowić na wyborem zagranicznych obligacji ze względu na wspomniane wcześniej ryzyko kursu walutowego oraz wysokie koszty.

Formalnie należy rozróżnić dwa pojęcia: dopuszczenie i wprowadzenie.

Dopuszczenie miało miejsce w tym przypadku w dniu 22.03.2013 r. (do czasu wprowadzania akcje nie mogą być sprzedawane)

Wprowadzenie zgodnie z uchwałą nastąpi 28 marca 2013 r. i od tego dnia akcje będą mogły być swobodnie wrzucane w rynek (przy założeniu brak innych ograniczeń dysponowania akcjami np. umowy lock-up). Odpowiadając na pytanie = wprowadzenie w dniu 28 marca jest równoznaczne z możliwością sprzedaży akcji na rynku.

Pozdrawiam

Informacje
Stopień: Rozgadany
Dołączył: 11 stycznia 2010
Ostatnia wizyta: 21 października 2020 16:33:08
Liczba wpisów: 134
[0,04% wszystkich postów / 0,03 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,398 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +136,95% +27 389,57 zł 47 389,57 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d