SPÓŁKA: bomi

 • Giełda po wynikach: Ranking najbardziej zadłużonych spółek Omawiane walory: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

  Zadłużone=zagrożone? Niekoniecznie, ale warto mieć świadomość, że zadłużenie odsetkowe giełdowych firm szybko rośnie. Jego wartość przez rok skoczyła o 42 mld zł. Sprawdziliśmy, którym spółkom dług zaczyna niebezpiecznie ciążyć.

 • Bomi do likwidacji, kurs leci w otchłań Omawiane walory:

  Operator sieci delikatesów  jeszcze w tym roku może zniknąć z giełdy. We wtorek Bomi zostało postawione w stan upadłości likwidacyjnej. Informacja wywołała paniczną wyprzedaż akcji, a kurs zawisł na widłach.

 • Bomi pilnie potrzebuje 50 mln zł, w drodze gigantyczna emisja Omawiane walory:

  Zatwierdzenie przez akcjonariuszy planu dofinansowania Bomi tchnęło w inwestorów nadzieję na ucieczkę przed całkowitym bankructwem. Spółka na szybko potrzebuje ok. 50 mln zł. Na środowej sesji akcje upadającej sieci delikatesów to jeden z najmocniej drożejących papierów na rynku.

 • GPW silna na tle Europy, ostra gra na walorach spekulacyjnych Omawiane walory: , , , ,

  Od chwili ogłoszenia QE3 rynek poruszają się w trendzie bocznym. Towarzyszy temu spora nerwowość, ale kursy zachowują nadal bezpieczny margines do kluczowych wsparć technicznych. Na czwartkowej sesji nastroje psuje cięcie ratingu Hiszpanii, ale zachowanie polskich indeksów mówi, że nasz rynek jest relatywnie silny.

 • Kłopoty Bomi pociągnęły w dół sklep internetowy A.pl Omawiane walory: , ,

  Notowane na NewConnect delikatesy internetowe nie są w stanie funkcjonować z powodu braku środków i wystąpiły o upadłość likwidacyjną. Wpływ na pogarszającą się sytuację w A.pl Internet miały m.in. kłopoty jej udziałowca  - spółki Bomi.

 • Bomi spróbuje ratunkowej emisji, liczy na pozyskanie 50 mln zł Omawiane walory:

  Sytuacja spółki jest skrajnie trudna i bez finansowego zastrzyku ciężko będzie dalej funkcjonować - alarmują analitycy. Lekarstwem ma być nowa emisja oraz przechodzenie sieci na franczyzę.

 • Nerwowo przed posiedzeniem FED, w grze m.in. PBG i PGNiG Omawiane walory: , , ,

  Czwartkowa sesja rozpoczęła się od niewielkich zmian na głównych europejskich indeksach. Wydarzeniem dnia będzie posiedzenie FED, podczas którego może dojść do uruchomienia trzeciej rundy luzowania ilościowego QE3. Niestety decyzja zostanie ogłoszona już po zakończeniu sesji w Europie.

 • Po lunchu giełda ruszyła w górę, w grze Pekao i Hydrobudowa Omawiane walory: , , ,

  Brak działań FED i EBC wywołał dynamiczną przecenę, ale jej skala jest nieadekwatna do wielkości wzrostów od zapowiedzi interwencji Mario Draghi’ego tydzień temu. Dzisiaj indeksy w Europie rosną dość znacznie, a polski WIG20 nie daje się ponieść emocjom i podobnie jak wczoraj reaguje apatycznie na zmianę nastrojów.

 • Giełdowa sprężyna naciąga się przed posiedzeniem EBC Omawiane walory: , , ,

  Decyzja amerykańskiego banku centralnego rozczarowała inwestorów, ale oczekiwania wobec dzisiejszego posiedzenia EBC są większe. Decyzję poznamy o 13:45, a o 14:30 zostanie ona omówiona na specjalnej konferencji. Od rana giełdy poruszają się blisko wczorajszego zamknięcia, ale ich zachowanie w ostatnich dniach wskazuje, że reakcja po posiedzeniu powinna być dynamiczna.

 • Kurs Bomi eksplodował, jest decyzja o upadłości układowej Omawiane walory:

  Na środowej sesji kurs Bomi w pierwszych godzinach notowań znajdował się w poważnych opałach z powodu informacji o upadłości likwidacyjnej spółki-córki. Jednak w miarę upływu czasu kurs zaczął się wspinać, bo po rynku zaczęła chodzić wiadomość o zatwierdzeniu układu. W drugiej połowie kurs po skoku o 29 proc. znajduje się równoważeniu.

 • Ustanowiono nadzorcę sądowego dla Bomi, rynek liczy na układ Omawiane walory:

  Temperatura wokół Bomi chwilowo ostygła, ale w środku nie przestaje być gorąco. Po wtorkowej sesji spółka poinformowała, że jeden z wierzycieli również wystąpił o ogłoszenie upadłości układowej. Nad majątkiem Bomi czuwa już nadzorca sądowy.

 • Nowe wieści z Bomi pchnęły kurs w górę Omawiane walory:

  Giełdowy operator sieci delikatesów musi uzupełnić wcześniejszy wniosek o upadłość układową. Spółka liczy na szybka decyzję, ponieważ każdy dzień zwłoki działa na jej niekorzyść. Mimo krytycznej sytuacji kurs rośnie, rynek żyje nadzieją na zasądzenie ochrony przed wierzycielami i łudzi się możliwością pojawienia znaczącego inwestora.

 • KNF bada przeciek w sprawie upadłości Bomi Omawiane walory:

  Czwartkowy Dziennik napisał, że data złożenia przez zarząd Bomi wniosku o upadłość została 2 tygodnie wcześniej podana na forum Bankiera. Sprawa jest analizowana przez Komisję Nadzoru Finansowego.

 • Do akcji ruszyli spekulanci, gorąco na IDMSA, Bomi i ABM Solid Omawiane walory: , , ,

  W środę indeksy po odpoczynku od trzech sesji spadków, powróciły do negatywnego trendu. Na warszawskiej giełdzie do gry przystąpili spekulanci: najbardziej aktywne są walory spółek, które borykają się z problemami finansowymi.

 • Bomi się poddało, zarząd złożył wniosek o upadłość Omawiane walory:

  To już kolejna ofiara szalejącego kryzysu gospodarczego. Spożywcza spółka Bomi poinformowała, iż zarząd złożył we wtorek wniosek o ogłoszenie upadłości z możliwością zawarcia układu.

 • Milczenie banków pogrąża kurs Bomi, spółka na krawędzi Omawiane walory:

  Właściciel sieci delikatesów wciąż nie dogadał się z bankami. We wtorek wygasły kredyty w Pekao na 66 mln zł. Tym samym rozpoczyna się finansowe piekło, bo jest ryzyko, że kolejne banki lada dzień pójdą tą samą ścieżką. Jeżeli tory Bomi i banków rozjadą się na dobre, przyszłość spółki maluje się w czarnych barwach.

 • WIG20 bawi się na trampolinie, w grze m.in. Bomi i Polskie Jadło Omawiane walory: , ,

  Wtorkowa sesja rozpoczęła się na głównych europejskich parkietach w okolicach wczorajszego zamknięcia. Na rynek napłynęły pozytywne informacje dotyczące pomocy finansowej dla Hiszpanii oraz gorsze od oczekiwań dane dotyczące bilansu płatniczego Chin. Z upływem czasu nastroje uległy poprawie, a indeksy ruszyły na północ.

 • Strach znów dołuje rynki, w grze m.in. Bomi i Eko Export Omawiane walory: , , ,

  Czwartkowe decyzje EBC rozczarowały inwestorów. Gorsze od prognoz były również piątkowe dane z amerykańskiego rynku pracy. Słabe nastroje na rynkach utrzymują się po weekendzie, a polskie indeksy znajdują się pod kreską. Zwiększona zmienność spodziewana jest po południu, gdyż odbędzie się spotkanie ministrów finansów strefy euro.

 • Bomi liczy na ustępstwa ze strony banków Omawiane walory:

  Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, do piątku inwestorzy powinni poznać efekty ustaleń z instytucjami kredytującymi. Jak na razie na rękę spółce poszły Pekao i PKO BP. Jednak to za mało, bo łączna wartość kredytów krótkoterminowych na koniec kwartału wynosiła 194 mln zł.

 • Giełda rozgrzewa się od spekulacyjnego kapitału Omawiane walory: , , , , , , , , , ,

  Kilka udanych sesji na zagranicznych giełdach przyciągnęło na warszawski parkiet rodzimych spekulantów. Na celowniku znalazły się spółki dramatycznie przecenione podczas ostatnich spadków. StockWatch.pl rozejrzał się po gotującym się rynku, szukając przesłanek dla wzrostów trwalszych niż tylko kilka sesji.

 • Akcjonariusze mają dość: ruszyły wymiany prezesów w spółkach Omawiane walory: , , , , , , , ,

  Prezes - to brzmi dumnie. Przynajmniej do niedawna, bo ostatnio wskutek złych wyników oraz trudności finansowych w spółkach giełdowych, niektórzy z top menedżerów samemu bądź z pomocą akcjonariuszy ewakuowali się ze swoich stanowisk. To nie koniec roszad - karuzela kadrowa dopiero się rozkręca. StockWatch.pl sprawdził, gdzie jeszcze można spodziewać się zmiany warty na najwyższych szczeblach.

 • W Europie zielono, Warszawa walczy z technicznym oporem Omawiane walory: , , ,

  Początek tygodnia na rynkach przynosi kontynuację wzrostów w Europie. W najbliższym czasie nastroje będą kształtowane przez odczyty makroekonomiczne oraz decyzje banków centralnych. W poniedziałek publikowane są wartości indeksów wyprzedzających PMI, a w czwartek dowiemy się, czy EBC obniży stopy procentowe.

 • Konkrety na szczycie UE ucieszyły rynki, w grze m.in. Polimex i Bomi Omawiane walory: , ,

  Ostatnia sesja tego półrocza przynosi silne wzrosty nie tylko ze względu na windows dressing. Nastroje rynkowe uległy znacznej poprawie po doniesieniach z trwającego w Brukseli szczytu UE. Politycy osiągnęli porozumienie w kilku znaczących kwestiach, a inwestorzy rzucili się na akcje.

 • Na szerokim rynku spokojnie, za to w grze Cormay i Budimex Omawiane walory: , ,

  Na główne europejskie parkiety wrócił spokój, tym razem w ramach oczekiwania na rozpoczynający się w czwartek szczyt UE. Przed szereg wychodzi polski indeks blue chipów, który już od początku miesiąca zaskakuje swoją siłą. Według ekspertów indeks ma jeszcze margines do wzrostów, ale środa przynosi na WIG20 nieznaczne spadki.

 • Kurs Bomi znów na deskach, tym razem przez wniosek o upadłość Omawiane walory:

  Jest wniosek o ogłoszenie upadłości likwidacyjnej giełdowej spółki handlowej, złożony przez jednego z jej wierzycieli. Zarząd Bomi uspokaja, że chodzi tylko o presję negocjacyjną w sprawie rozliczeń. Rynek jednak nie bagatelizuje sprawy i mocno przecenia akcje spółki.

 • Pierwszy kwartał fatalny dla wyników Bomi, kurs dalej leci Omawiane walory:

  Notowania sieci delikatesów od połowy marca zaliczają kolejne minima. Rynek dyskontował słabe wyniki kwartalne. W środę po prezentacji bardzo niekorzystnego raportu za jedną akcję Bomi płacono już mniej niż 1 zł. Spółka rozmawia z bankami, ponieważ głównym ryzykiem jest obecnie widmo utraty płynności.

 • Bomi uplasowało całą emisję z prawem poboru Omawiane walory:

  Bomi poinformowało o wynikach subskrypcji akcji nowej emisji serii P. Powodzenie oferty wskazuje, że inwestorzy uwierzyli w plany ratowania handlowej spółki i powodzenie procesu restrukturyzacji.

 • Bomi ma nowego inwestora i zaczyna sprzedaż nieruchomości Omawiane walory:

  Walne zgromadzenie akcjonariuszy zaakceptowało kolejny krok w restrukturyzacji spółki dystrybucyjnej. Oprócz zgody na sprzedaż obciążonych nieruchomości, na czwartkowym zebraniu ujawnił się akcjonariusz,  który stoi za głównym inwestorem.

 • Strata Bomi mniejsza od spodziewanej, zarząd się nie poddaje Omawiane walory:

  Sieć delikatesów zaprezentowała wyniki za ubiegły rok. Niewielkim pocieszeniem jest mniejsza niż przed rokiem strata. Sprawozdania potwierdzają, że Bomi potrzebuje finansowego zastrzyku aby wyjść na prostą.

 • Uwaga posiadacze praw poboru Bomi, ruszyły zapisy na akcje Omawiane walory:

  27 lutego był dniem prawa poboru dla akcjonariuszy Bomi. Teraz ważny obowiązek: złożenie zapisu na akcje. W przeciwieństwie do większości zapisów składanych przez internet, może być konieczność wizyty w biurze maklerskim.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR