pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

mkamola

mkamola

Ostatnie 10 wpisów
cze anty_teresa

poproszę o analizę spółki
dość prosty i przejrzysty model biznesowy

po analizie kilku raportów kwartalnych moje wnioski:

1) spółka skoncentrowała się na core biznesie i ładnie sobie w tym radzi
"Dodatkowo, zdobycie pierwszego miejsca w polskim rankingu partnerów Microsoft Dynamics AX, uzyskanie
tytułu Partnera Roku 2016 w kategorii Dynamics AX, dołączenie w lipcu 2016 roku do grona Microsoft
Dynamics Inner Circle (60 najważniejszych strategicznych partnerów Microsoft w skali świata - 1%
wszystkich partnerów, którzy wyróżniają się wynikami biznesowymi oraz skutecznością wdrażanych
rozwiązań) potwierdza powyższe założenie."

2) zdecydowanie zredukowano stałe koszty zatrudnienia co widać w cyfrach i ilości etatów - ogromne spadki r/r i dalszy progres kw/kw

3) spółka niemalże w całości spłaciła zadłużenie finansowe (zostało w długoternimowych zob 322 tys)

4) wartości w niezafakturowanych jeszcze usługach pozwalają oczekiwać, że kolejny kwartał powinien być ok, nie mówię o poprawie wyniku sprzed roku, bo to akurat łatwe (III kw 15 był fatalny) ale w mojej ocenie jeszcze szansa na plus w III kw - chyba najgorszym w tej branży

5) jeśli w całym roku 2016 uda się uzyskać netto 1,5-1,7 mln - konserwatywne założenie? a ebitda ok 2 mln to spółka wydaje się bardzo tania z szansą na 100% wzrost kursu w ciągu 6-9 mscy

6) spółka generuje gotówkę, nie widzę żadnych "sztuczek"

proszę o analizę

dziękuję

pzdr

Nie ma problemu
Dziękuję

anty teresa

proszę o analizę
bo chyba już robisz ostatnie prosby a moja Tobie umknęła?

pzdr

fakt, 11, zapomniałem o wiatrakach

dzięki za analizę

pozdrawiam!

anty teresa

to będzie moja druga i ostatnia prośba o analizę raportu po sezonie wyników za I kw
w mojej ocenie spółka godna uwagi, generująca dobre wyniki
przechodzi w ręce menadżerów i obniżają wartość nominalną jakby przygotowywali grunt pod dywidendy w przyszłości

stabilny biznes, po wpadce z opcjami już sprawa wyczyszczona i zaksięgowana w IV kw 2015
wyniki za I kw wydają się b czyste i oczekuję tutaj dobrej zmiany

proszę o analizę raportu za I kw i ocenę wyceny rynkowej spółki

w moim przekonaniu przy powtarzalności wyników (a historycznie te są raczej powtarzalne za ostatnich kilka kw) jest szansa, że spółka może generować 50gr/ akcja rocznie
przepływy ok itp

ciekaw jestem Twojej analizy

szukam perełek ale bez Twojej pomocy nie wejdę grubiej :)
żarcik

pzdr

anty_teresa

kawał dobrej roboty
że Ty znalazłeś tylko te wątpliwe 5 mln :) to się nadziwić nie mogę :)
i nawet nieruchomości nie są napompowane

piszę to bez złośliwości

gram pod wynik min 1,5 mln na plus w II kw bez żadnych sztuczek
sprzedaż zapasów kupionych po b niskich cenach i normalna działalność

a czy tak będzie?
nie wiem
pod to zagrywam

dzięki, że poświęciłeś czas i dokonałeś dokładnej analizy
po zdjęciach i linku mam wrażanie, że sam nie mogłeś uwirzyć dlaczego to jest notowane po 2,5? :)

a poważnie to wiadomo, że jak ze spółki wyparowuje po 0,5 pln wartości rocznie a czasem więcej to wartość aktywów topnieje

wiadomo, że spółka cykliczna i tendencje cen złomu i wyrobów mogą się odwrócić w każdej chwili ale jak gram pod mega wystrzał po wynikach za II kw

i to wszystko

warto zauważyć, że po odliczeniu akcji skupionych, tych w obrocie jest 5,75 x 2,5 to wycena jest bliżej 14 niż 15 mln ale to drobiazg

nie chcę się mylić, ale Twoja ocena zapasów w stalprofil jest chyba trochę nie fair wobec Drozapolu bo tamta firma ma min 2 nogi biznesu a jedna z nich kuleje

"Kluczowym celem zmian w ZRUG Zabrze, dokonywanych w poprzednich okresach, było
osiągnięcie rentowności w roku 2016. Obecnie, w sytuacji dalszego przesuwania przez Gaz-
System S.A. harmonogramu przetargów na budowę gazociągów w ramach bieżącej perspektywy
inwestycyjnej, kluczowe znaczenie ma ograniczenie kosztów bieżącego funkcjonowania
i utrzymanie niezbędnego potencjału wykonawczego ZRUG Zabrze S.A. do czasu pojawienia się
nowych projektów inwestycyjnych. Przejściowo taka sytuacja rynkowa skutkuje niedoborem
przychodów koniecznych do pokrycia bieżących kosztów działalności ZRUG, co może mieć
negatywny wpływ na wyniki finansowe spółki ZRUG Zabrze S.A. i Grupy także w przyszłych
okresach."

dlatego wybrałem drozapol

zobaczymy

jeszcze raz dziękuję!

cześć

fajnie, jutro będę szukał info na prawym pasku w analizach :)
dziękuję

zerknij proszę na aktywa dostępne do sprzedaży
jak to ocenisz jestem ciekaw
wycena itp

WK robi wrażenie w stosunku do wyceny rynkowej

pzdr

anty_teresa

od dawna nie prosiłem o analizę raportu
tylko czytam :)

proszę o analizę raportu za I kw
zarząd w komentarzu do raportu mówi, że nawet negatywny wpływ kursu EURO i USD nie przeszkodzi w osiągnięciu dobrych wyników ze sprzedaży zapasów w II kw, bo ceny wyrobów ze złomu były bardzo ok

proszę, pochyl się nad tematem, bo z dystrybutorów stali to właśnie ten temat obstawiam i gram pod miłą niespodziankę w II kw

WK też daje do myślenia

bardzo proszę o szybką analizę raportu
tak poza kolejką :) bo od DTP nie miałem okazji z Tobą się trochę posprzeczać :)

pozdrawiam!

Dziękuję za analizę
Pomimo wymienionych przez Ciebie ryzyk, które oczywiście są, wydaje się, że w krótkim i średnim terminie to może być dobra inwestycja
Zobaczymy

Dziękuję za omówienie raportu.

Pozdrawiam

Witam

Nie chcę nadwyrężać intelektualnie zespołu SW
Jednak nie mogę się oprzeć chęci odświeżenia wątku i przedstawienie spółki szerszemu gronu inwestorów, gdyż w mojej ocenie to b dobra spółka, trochę niezauważona.

Wyniki b dobre, nowa inwestycja uruchomiona, dywidenda ok 5%
c/z ok 10

Czy mogę prosić o analizę raportu rocznego?
Wiem, że jest kolejka, nie spieszy mi się
Proszę zakolejkować moją prośbę

Pozdrawiam

Informacje
Stopień: Rozgadany
Ostatnia wizyta: 21 marca 2018 05:19:48
Liczba wpisów: 98
[0,03% wszystkich postów / 0,03 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,350 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +125,53% +25 106,02 zł 45 106,02 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d